facebook
Reunion -

Reunion

Popis destinace

La Reunion - to jméno je symbolem skutečného přírodního divadla: bizardní vulkán, horská kruhová údolí ("Cirques") Cilaos-Salazie-Mafate, bujné tropické lesy a líbezné pahorky, vodopády a křišťálově čistá horská jezírka, divoce bující tropické zahrady plné květin a ovoce, barvou hýřící korálové laguny plné ryb či mořských želv, pobřežní skalnaté scenerie, pláže z bělostného písku, a nad tím vším ve dne životodárné slunce, v noci střídané majestátním Jižním křížem.

Reunion však nabízí podstatně více než slunce, palmy a moře či bujnou vegetaci tisíce barev - to by jej pouze zařadilo mezi desítky podobných míst v některém z oceánů naší planety. Tento ostrov je však pravým dítkem přírody, kde se snoubí krása s divokostí a nespoutaností. Zrod tohoto vulkanického kousku země započal ve čtyřtisícové hloubce, na zlomu zemské kůry na dně Indického oceánu. Spolu s Mauritiem a ostrovem Rodriguez tvoří souostroví Maskarény.

Reunion má cca 600.000 obyvatel nejrůznějších ras a náboženství, mluvících vedle oficiální francouzštiny především kreolštinou - jazykem, kterým se domluvíte i na Mauritiu a Seychellech, a který vzdáleně francouzštinu připomíná. Všichni zdejší obyvatelé, ač původu různého, jsou ovšem právoplatnými občany Francie. Jsou velmi přátelští, usměvaví, vstřícní a tolerantní. Jejich život je provoněn všudypřítomným karí i nejznámějším zdejším produktem - vanilkou, a pokud je tíží přece jen nějaké starosti, zapomenou na ně při tanci Sega či sklence vynikajícího třtinového rumu.

Dechberoucí Reunion - aktivně i s odpočinkem - Reunion -

Dechberoucí Reunion - aktivně i s odpočinkem

7
Dechberoucí Reunion - aktivně i s odpočinkem - Reunion

Dechberoucí Reunion - aktivně i s odpočinkem

7
Více informací od 57 090
loading