facebook
Malawi -

Malawi

Popis destinace

Malawi je země malá rozlohou, ale velká svojí duší. Malawijci patří mezi nejpřátelštější a nejusměvavější africké národy, kde slovo kriminalita téměř neznají. Už vstup do země je zážitkem, zvlášť při překročení pozemní hranice ze Zambie či Mosambiku. Náhle se vše rozsvítí, krajina se zazelená, slunce je zářivější. Jednoduše zapůsobí atmosféra a nálada Malawi… a to doslova pár metrů za hraničním přechodem.

Malawi dýchá starodávnou atmosférou. Země je plná tradičních vesnic a vesniček rozložených v zelené krajině, na rovinách i horách se svahy často zahalenými do mlhy a oparu. Najdete zde hluboká údolí i vrcholky hor čnící vysoko k modré obloze. Právě rozmanitost přírody zve k trekům, safari či vyjížďkám na horských kolech.

Nejznámějším místem celé země je samozřejmě jezero Malawi, které tvoří prakticky polovinu východní hranice celé země. Jezero Malawi a přilehlý národní park tvoří až kýčovitě nádhernou přírodní scenérii z katalogu „romantické svatební cesty“. Je to ráj na zemi, idylické místo plné odpočinku a relaxace. Je to místo panensky čisté a nezkažené.

To nejlepší z Malawi - Malawi -

To nejlepší z Malawi

8
To nejlepší z Malawi - Malawi

To nejlepší z Malawi

8
Více informací od 79 900
loading