facebook
Aztékové a Mayové - okruh Mexikem s průvodcem a pobytem u moře -

Aztékové a Mayové - okruh Mexikem s průvodcem a pobytem u moře

11 nocí od 63 950 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Aztékové a Mayové - okruh Mexikem s průvodcem a pobytem u moře

Poznávací okruh s lokálním anglicky mluvícím průvodcem z Mexiko City, s přeletem do Chiapasu ke kaňonu Sumidero a dále přes majské památky v Chiapasu a Yucatánu na pláže Karibiku.

Zkušený místní průvodce, vás zasvětí do historie dvou velkolepých kultur a její souvislosti a třeba i do mexické kuchyně. Užijte si cestu bez komplikací a komfortu a na závěr vám doporučíme a zarezervujeme hotel na pláži podle vaší představy - ať už se jedná o malý hotýlek se snídaní, nebo luxusní rezort s All Inclusive. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Mexico City a majestátní pyramidy v Teotihuacánu
  • Město andělů - Puebla a koloniální památky
  • Velkolepá soutěska a úchvatný kaňon Sumidero
  • Azurové vodopády v Aqua Azul
  • Mayské památky - Palenque, Uxmal a Chichén Itzá
  • Pobyt u moře dle vlastní volby s možností prodloužení (není v ceně)

1. den: ODLET DO MEXICO CITY

Po přílet vás z letiště odveze náš řidič do hotelu, kde dnes přenocujete.
 

2. den: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – MEXICO CITY

Po snídani v hotelu na vás bude čekat průvodce, který vás zavede na hlavní náměstí města - Zocalo. Zde se nachází katedrála a prezidentský palác. Později navštívíte Národní antropologické muzeum, kde se nachází neocenitelná sbírka artefaktů, z nichž některé jsou staré 35 000 let. Užijete si prohlídku, které obsahuje 11 sekcí věnovaných různým obdobím a civilizacím. Asi nejznámějším exponátem je aztécký sluneční kámen; ale olmécké sochy a mayské nástěnné malby neztratily svou krásu ani po tolika staletích. Fascinující jsou také zmenšené modely předkoloniálních měst.

Po prohlídce muzea pokračujte návštěvou dobře zachovalých ruin Teotihuacánu, starověké civilizace, která zřejmě v 6. století upadla, ale měla velký vliv na pozdější civilizace, jako byli Aztékové.
Poté se vrátíte v čase a projdete se po třídě mrtvých k impozantní 2000 let staré pyramidě Slunce, třetí největší na světě. Na konci prohlídky budete mít volný čas na prohlídku místa a výstup na jednu z kolosálních pyramid, abyste se pokochali výhledem z jejího vrcholu. Oběd není zahrnut v ceně.  Pak se vrátíte do města a zastavíte se u slavné svatyně Guadalupe, kde si prohlédnete starou i novou baziliku. Večer se vrátíte do hotelu.

Přenocování v Mexico City

3. den: MEXICO CITY – TONANTZINTLA – CHOLULA & PUEBLA

Po snídani vás vyzvedne průvodce  a vydáte se na celodenní dobrodružnou výpravu začínající v Santa María Tonantzintla, Navštivte její barokní kostel, který má pozoruhodnou talavereskou fasádu a krásný interiér zdobený polychromií. Poté pokračujte do archeologické oblasti Cholula, kde se nachází největší pyramidové sklepení v Americe. Jeho střecha je tvořena 49 kopulemi, které pokrývají sedm těles chrámu a dvě boční kaple. Poté se přesunete do "města andělů" Puebla, kde budete mít volný čas na oběd (není v ceně). Navštivte majestátní historické centrum, které soustřeďuje největší počet koloniálních budov z 18. století. Vejděte do její katedrály, abyste mohli obdivovat její interiér a rozjímat nad průčelím a věžemi, které jsou považovány za nejvyšší v Mexiku. Pokračujte ke Kapli růžence, přistavěné ke kostelu Santo Domingo v 17. století. Její živý interiér zdobí polychromie a plátkové zlato. Nyní je čas na nákup suvenýrů (typických sladkostí nebo předmětů z Talavery).
Přenocování v Mexico City

4. den:  MEXICO CITY - TUXTLA GUTIERREZ – KAŇON SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště v Mexico City, odkud odletíte do Tuxtla Gutierrez (v ceně). Tam vás přivítá zástupce zájezdu a poté vás odveze do kaňonu Sumidero, jedné z nejvýznamnějších přírodních atrakcí Mexika. Tuto velkolepou soutěsku, hloubila po miliony let řeka Grijalva. Během dvouhodinové projížďky lodí podél impozantního dna kaňonu budete moci ocenit, jak hluboká soutěska je . Ocitnete se v úžasu nad měřítkem jejích vysokých stěn, které jsou pokryty hustou vrstvou vegetace. Obdivujte nádhernou divokou přírodu včetně krokodýlů, opic a ptáků a širokou škálu rostlin v okolních deštných pralesích. Po projížďce lodí pokračujte do San Cristobal de las Casas, kde vás pozdě odpoledne vysadíme v hotelu.
Přenocování v San Cristobal de las Casas.

5. den: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA A ZINACANTAN – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Po snídani se vydejte do San Juan Chamula, proslulého bělostnou katedrálou s barevnými ornamenty a interiérem provoněným borovicemi a svíčkami. Zde můžete pozorovat náboženské rituály, které místní obyvatelé provádějí. Město je téměř celé obýváno Tzotzilskými Mayi, kteří kromě toho, že mluví svým vlastním jazykem, mají také charakteristické oblečení: muži nosí tuniky zvané "chujes" a ženy dávají přednost halenkám známým jako "huipils". Chamula je proslulá kvalitou svých tkalců a místní obchody a trhy nabízejí velký výběr. Po návratu do San Cristobalu strávíte odpoledne volným časem. Doporučujeme navštívit barokní kostel Santo Domingo a jeho pestré trhy s uměním a potravinami, kde můžete obdivovat oděvy mayských kultur, které tento region obývají.
Přenocování v San Cristobal de las Casas.

6. den: SAN CRISTOBAL – VODOPÁDY – PALENQUE

Brzy ráno vás vyzvedneme v hotelu a budete připraveni vyrazit na cestu do Palenque. Po cestě si vychutnejte snídani a vydejte se na severovýchodní cestu k nádherným vodopádům v Chiapasu, které jsou možná jedny z nejpůsobivějších vodopádů na světě! Nezapomeňte si dnes plavky, protože budete mít příležitost vykoupat se v jednom z přírodních bazénů plných jasně modré vody. Tato fascinující oblast přírodních krás je nádherným místem k odpočinku a osvěžení. Poté, co strávíme nějaký čas obdivováním vodopádů a koupáním ve vodě, budeme pokračovat v cestě do města Palenque, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Po příjezdu se ubytujete v hotelu a zbytek dne strávíte v Palenque podle svého uvážení.
Přenocování v Palenque.

7. den: PALENQUE – CAMPECHE

Po dnešní snídani bude následovat návštěva mayského naleziště v Palenque. Toto archeologické naleziště se může pochlubit jedněmi z nejlepších příkladů mayské architektury, včetně soch, hřebenů na střechách a basreliéfů. Vychutnejte si fascinující prohlídku areálu s průvodcem, obdivujte jeho krásu a dozvíte se zajímavé informace. V působivém Chrámu nápisů, který dosahuje výšky téměř 23 metrů, byla na počátku 50. let 20. století nalezena a vykopána hrobka mayského vládce. V době svého největšího rozkvětu bylo Palenque rozlehlým městským státem, který se rozkládal na ploše téměř 60 km2. Archeologové však odhadují, že vykopali pouze 5-10 % této památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Dosud bylo odkryto více než 200 staveb, z nichž nejvýznamnější jsou Chrám nápisů, Palác, Chrám hraběte a Chrám kříže. Na závěr prohlídky pokračujte do Campeche a ubytujte se v hotelu.
Přenocování v Campeche

8. den: CAMPECHE – UXMAL – MERIDA

Po snídani v hotelu si dnes vychutnáte panoramatickou prohlídku tohoto historického pobřežního města, při které projedete centrem malebného starého města s koloniálními domy, podloubími a kostely. Vystupte a vydejte se na další pěší prohlídku a navštivte památky, jako jsou staré městské hradby a katedrála svatého Františka. Z Campeche se vypravíte na působivé archeologické naleziště Uxmal a užijte si prohlídku této památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, která se při příjezdu zvedá nad korunami džungle. Na rozdíl od jiných mayských měst byl Uxmal po příchodu Španělů pohlcen deštným pralesem. Nejznámější stavbou je 35 metrů vysoká Pyramida kouzelníka, která se tyčí nad pozoruhodně zachovalým klášterním čtyřúhelníkem. Na druhé straně centrálního náměstí, hned za hřištěm pro míčové hry, stojí guvernérský palác s bohatě zdobenou střechou. Na jižním konci hlavního komplexu se nachází Velká pyramida, z níž byla vyhloubena pouze jedna strana. Poté navštívíme krásné bílé koloniální město Mérida, kde si panoramaticky prohlédneme jeho nejvýznamnější místa včetně obytné čtvrti, památníku vlasti a třídy Montejo.
Přenocování v Méridě.

9. den: MERIDA – CELESTUN – MERIDA 

Vychutnejte si snídani v hotelu a pak se připravte na den strávený na pláži a v nádherné krajině v rybářské vesnici v oblasti Celestun vzdálené přibližně dvě hodiny cesty od Méridy. Po příjezdu pozorujte přírodní krásy okolí, zejména panenské pláže, které jsou ideální ke koupání, a spatřete nádherné růžové plameňáky, kteří obývají tuto oblast. Plameňáky můžete vidět po celý rok, i když v září a říjnu jsou kvůli dešťům k vidění méně často. Vydejte se na projížďku lodí mangrovovými porosty a pozorujte mimořádnou exotickou flóru a faunu této oblasti. Poté si užijte volný čas na pláži, kde můžete relaxovat, plavat nebo se opalovat. Později vás vezmeme do typické přímořské restaurace na tradiční oběd (v ceně). Po jídle se vrátíte do Méridy a zbytek odpoledne si užijete podle svého uvážení.

10. den: MERIDA – CHICHEN ITZA – CANCUN / RIVIERA MAYA
Den začněte snídaní v hotelu a poté se vydejte hluboko do deštných pralesů poloostrova Yucatán, kde budete hledat legendární mayské město Chichén Itzá, jeden ze sedmi nových divů světa. Při obdivování rozsahu a krásy tohoto starobylého města se dozvíte něco o Mayích a jejich civilizaci. Pohleďte na geometrickou dokonalost 25 metrů vysokého Kukulkánova chrámu, lidově zvaného El Castillo ("hrad"). Tento chrám byl postaven jednak jako znázornění mystického mayského kalendáře, jednak jako odraz optické iluze hada, který se během jarní a podzimní rovnodennosti hadovitě proplétá nahoru nebo dolů po pyramidě. Obdivujte Velký kulový dvůr, největší ze 13, které byly na místě objeveny; prohlédněte si strašidelnou plošinu lebek, kam byly napichovány hlavy obětí lidských obětí a válečných zajatců, a Posvátnou cenotu, kam byly oběti obětování odkládány. Oběd si vychutnejte v typické restauraci. Pokračujte do Cancúnu nebo na Mayskou riviéru, kde si můžete užít pobyt ve vybraném hotelu s prodlouženým pobytem.

Pozn: ubytování po následující noci není v ceně. Můžete si zvolit vlastní hotel, ale rádi vám nabídneme pobyt, ať už preferujete malý hotel se snídaní, nebo větší rezort s All Inclusive. Můžete si vybrat i lokalitu např. Tulum, nebo třeba ostrov Cozumel apod. Taktéž je možné přizpůsobit délku pobytu. 

12. den: ODLET ZPĚT DO EVROPY

13. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Mezinárodní letenky v základní ekonomické třídě v hodnotě 19000 Kč/osobu s kabinovým zavazadlem (za příplatek lze objednat odbavené zavazadlo) do Mexico City a zpět z Cancúnu.
* Vnitrostátní letenky včetně letištních tax v ekonomické třídě z Mexico City do Tuxla Gutiérez s kabinovým zavazadlem.
* Ubytování ve 3* nebo 4* hotelech (1.-10. den / 9 nocí) se snídaní
* Skupinovou dopravu a skupinový program s dalšími mezinárodními účastníky a s anglicky mluvícím průvodcem 1.-10. den
* Všechny vstupní poplatky a aktivity uvedené v itineráři: Prohlídka Mexika 2. den, Antropologické muzeum 2. den, Teotihuacan 2. den, bazilika de Guadalupe 2. den, Tonantzintla 3. den, prohlídka Puebla 3. den, Cholula 3. den, výlet lodí Sumidero 4. den, San Juan Chamula a Zinacatan 5. den, vodopády Agua Azul nebo Misol-Ha 6. den, ruiny Palenque 7. den, prohlídka města Campeche 8. den, Uxmal 8. den, panoramatická prohlídka Méridy 8. den, Celestun BT 9. den a Chichén Itzá 10. den.

Cena nezahrnuje

* Poplatky za odbavené zavazadlo
* Lokální poplatky (pobytové taxy dle vládního nařízení, které se hradí na místě)
* Pobyt u moře 10.- 12. den. Na přání vám nabídneme a zajistíme hotel, nebo all inclusive rezort dle vaší preference
* Spropitné  

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading