facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy (popř. na přání z Vídně)

2. den - Přílet do Barmy

Po příletu projdete celním a pasovým odbavením a v letištní hale se setkáte s naším zástupcem. Ten vás odveze do vašeho hotelu a dohlédne na vaše ubytování. Odpoledne máte volno v Rangúnu.

Ubytování v Rangúnu – kategorie Superior – Grand United (4*)

Ubytování v Rangúnu – kategorie Deluxe – Rose Garden Hotel (5*)

3. den - Celodenní prohlídka Rangúnu

Po snídani se vydáte na prohlídku Rangúnu a jeho pamětihodností.   Dopoledne navštívíte chrám Ležícího Buddhy, známé tržiště Scott Market a další místa v centru města. 

Oběd v lokální restauraci

Odpoledne se projdete starým koloniálním městem, které má v sobě mnoho prvků britské koloniální architektury, můžete si dát kávu v některé zajímavé kavárně a pak se vydáte na nejposvátnější místo buddhistů v Rangúnu, k zlaté pagodě Shwedagon. Ta je poutním místem všech buddhistů na světě a je úchvatná, zvlášť v podvečer.

Po prohlídce pagody se můžete vrátit do hotelu nebo vás odvezeme do rangúnské Čínské čtvrti, která večer pulzuje svým vlastním životem – návrat po vlastní ose (taxíkem).

Ubytování v Rangúnu – kategorie Superior – Grand United (4*)

Ubytování v Rangúnu – kategorie Deluxe – Rose Garden Hotel (5*)


Snídaně - oběd


4. den - Přelet z Rangúnu do Baganu a prohlídka Baganu

Po snídani vás průvodce odveze na letiště a odletíte domácí linkou do jednoho z nejkrásnějších asijských historických míst, do Baganu. Let trvá jen necelou hodinu, takže není třeba se po přistání ubytovávat v hotelu – můžete rovnou z letiště navštívit historický areál (chráněný UNESCO) a navštívit celou řadu chrámů a pagod. Průvodce vás uvede do historie staré Barmy a získáte představu o síle a mohutnosti tehdejšího barmského království. 

Oběd v lokální restauraci.

Odpoledne pokračování prohlídky – doporučujeme pronajmout si kolo a cestovat na kole – je fajn nechat si kolo až do západu slunce. Váš průvodce vám doporučí nejlepší místo na pozorování záladu slunce. Je to úchvatná podívaná.

Po západu slunce odjedete do hotelu a ubytujete se.

Ubytování v Baganu– kategorie Superior -  Thazin Garden (4*)

Ubytování v Baganu – kategorie Deluxe – Amata Garden (5*)


Snídaně - oběd


5. den - Volno v Baganu

Dnešní den máte volno. Ne proto, že bychom pro vás v Baganu nedokázali připravit program, ale naopak, je tu toho tolik, že vám chceme nechat svobodu, abyste si mohli vybrat, co budete dělat. Oba hotely (Thazin i Amata)mají moc příjemné areály a klidně si můžete odpočinout. Nebo se můžete vydat na kole nebo elktrokole, nebo elktroskútru objevovat odlehlá zákoutí Baganu. Můžete vyrazit na fakultativní výlet na Mt. Pope.

Co ale rozhodně udělejte, přivstaňte si a zažijte východ slunce mezi pagodami. Oba hotely jsou tak blízko areálu, že jste u celého lesu pagod za pár minut.  

Ubytování v Baganu– kategorie Superior Thazin Garden (4*)

Ubytování v Baganu – kategorie Deluxe – Amata Garden (5)


Snídaně


6. den - Přejezd z Baganu do Mandalay a první část prohlídky Mandalay

Po snídani se vydáte na cestu z Baganu do dalšího historického a poutního města, do Mandalay. Oběd bude mít po cestě v lokální restauraci. Odpoledne si prohlédnete fascinují památky na staré království, kterému Mandalay sloužila jako sídelní město téměř 400 let.

Pozdě odpoledne se rychle ubytujete, abyste stihli plavbu parníkem po jezeře Taungtaman při západu slunce. Při návratu přejdete nejdelší most vytvořený z teakového dřeva, U Bein Bridge.

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior – Victoria Palace (3*)

Ubytování v Mandalay – kategorie Deluxe – Bagan King  (4*)


Snídaně - oběd


7. den - Plavba do Mingu a druhá část prohlídky Mandalay

Po snídani navštívíme zajímavý trh s kameny a polodrahokamy – je stále živý trh a obchodují na něm obchodníci z celého světa.  Po návštěvě trhu nasednete na rychlou loď a poplujete po řece do Mingun Pahtodawgyi. Bývala tu nejvyšší pagoda na světě, vysoká více než 150 metrů. Dnes ale leží její ruina na břehu řeky Irrawaddy. Byla zničena velkým zemětřesením. Prohlédnete si areál pagody, včetně velkého zvonu Mingun Bell.

Po prohlídce se vrátíte do Mandalay. Poobědváte v lokální restauraci a trochu si odpočinete.

Odpoledne si prohlédnete některé řemeslné dílny a navštívíte světoznámou „kamennou“ knihovnu v Kutdow Pagoda, se 729 kamennými bloky s vytesanými záznamy. 

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior – Victoria Palace (3*)

Ubytování v Mandalay – kategorie Deluxe – Bagan King  (4*)


Snídaně - oběd


8. den - Přelet z Mandalay k jezeru Inle

Po snídani přejedete na letiště a odletíte z Mandalay do Heho, nejbližšího letiště u jezera Inle. Po přistání přejedete do přístavu u jezera. Nalodíte se na dlouhou výletní loď a budete plout po jezeře Inle a prohlížet si zajímavá místa na jezeře a jeho březích.

Pozdě odpoledne se ubytujete.

Ubytování u jezera Inle – kategorie Superior – Maine Li Hotel (4*)

Ubytování u jezera Inle – kategorie Deluxe – Inle Garden Resort (4*plus)


Snídaně - oběd


9. den - Jezero Inle

Po snídani se nalodíte a poplujete si prohlédnout další část jezera, včetně známých míst jako je Indein a vesnice kmene Pao. 

Oběd si tentokrát připravíte sami formou školy barmské kuchyně. Je to velmi zajímavý náhled do místní kultury, protože Barmánci jsou na svou kuchyni velmi pyšní a tvrdí, že je mnohem chutnější, než thajská nebo vietnamská. Posoudíte sami během celé cesty. Po škole vaření návrat do hotelu.

Ubytování u jezera Inle – kategorie Superior – Maine Li Hotel (4*)

Ubytování u jezera Inle – kategorie Deluxe – Inle Garden Resort (4*plus)


Snídaně - oběd


10. den - Odlet

Po snídani přejedete od jezera Inle do Heho a odletíte buď do Rangúnu (pokud se budete vracet domů), nebo na pláž Ngapali, pokud se rozhodnete prodloužit si pobyt u moře v Barmě. Prodloužit pobyt u moře si můžete i v Thajsku, rádi Vám takovou nabídku připravíme.

Pokud letíte domů, po přistání vnitrostátního letu vám podle doby odletu domů zajistíme zázemí v Rangúnu, abyste svůj odlet domů měli pohodlný.

Odlet domů.

Snídaně


11. den - Přílet do Prahy


MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700