facebook

Addo Elephants - jihoafrický safari park - informace

Pokud chcete v Jihoafrické republice vidět ráj slonů, navštivte Addo Elephants

NP Addo Elephant byl nedávno rozšířen a nyní je třetím největším národním parkem v zemi. Je to jedno z nejlepších míst v Jihoafrické republice, kde lze pozorovat velká stáda slonů. Sloni jsou neuvěřitelně uvolnění a četná napajedla nabízejí velmi dobré příležitosti k pozorování jejich sociálního chování. Ostatní druhy Velké pětky jsou zde také přítomny, ale nejsou tak pravidelně k vidění.

Jedinečnost parku spočívá v tom, že se nachází v oblasti, kde se setkávají různé biomy, včetně pobřežních a lesních biotopů. Park je také známý svým výzkumem a ochranou afrických slonů, a poskytuje mnoho vzdělávacích programů pro návštěvníky i místní obyvatele.

Charakteristika parku NP Addo Elephants

Addo Elephant National Park se nachází v Jihoafrické republice a je jedním z největších národních parků v zemi. Byl založen v roce 1931 za účelem ochrany posledních přeživších slonů v této oblasti. Dnes je zde více než 700 slonů a mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou lvi, levharti, gepardi, hyeny, buvoli, žirafy a mnoho dalších.
Park nabízí návštěvníkům možnost sledovat divoká zvířata při safari projížďkách, procházkách a cyklistických výletech. V parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, od kempů a chat přes luxusní lodge až po soukromé vily.

 Co můžete v parku Addo Elephants vidět?

Addo je útočištěm více než 700 slonů, kteří jsou hlavní atrakcí parku. Žije zde celá velká pětka včetně nepolapitelného nosorožce černého a více než 400 buvolů kapských (kaferských). Pravidelně jsou zde k vidění zebry Burchellovy, hrabáči kapští, kudu velcí a mangusty žluté. V zátoce Algoa zde byli pozorováni velcí bílí žraloci a velryby jižní.

 Charakteristika krajiny

Krajina v Addo Elephant National Park je velmi rozmanitá, protože park se nachází na přechodu různých biotopů. V parku najdete převážně křovinaté porosty, savany a lesy. Nachází se zde také řada řek a přehrad, které slouží jako zdroj pitné vody pro zvířata.
Východní část parku je charakterizována převážně křovinatými porosty, kde rostou například akácie, albizie a kolčavy. V této oblasti jsou také rozšířené velké plochy křovin a trávy, které poskytují útočiště pro mnoho druhů savců a ptáků.
Západní část parku je více zalesněná, s výskytem mnoha druhů stromů, jako jsou modříny, bukvice, olše a fíkovníky. Nachází se zde také mokřady a bažiny, které jsou domovem pro mnoho druhů obojživelníků, plazů a ptáků.
Park je také obklopen horami, jako jsou Zuurberg Mountains, které tvoří nádhernou kulisu a poskytují útočiště pro mnoho druhů ptáků a savců, včetně endemické druhů jako je Zuurbergová chocholatka.
Celkově je krajina v Addo Elephant National Park velmi pestrá a nabízí mnoho možností pro pozorování zvířat a procházky v přírodě.

Addo zahrnuje pět různých vegetačních oblastí: Albany (hustý les), fynbos (drobnolisté rostliny), les, Nama Karoo (suché křoviny) a pobřežní pásmo Indického oceánu. Pro hlavní turisticky přístupnou oblast je charakteristická vegetace Albany thicket, které dominuje spekboom (doslova "slanina"), nízko rostoucí šťavnatý keř, který je hlavní potravou slonů.

 Jaké je v Addo Elephants klima? Kdy v parku prší?

Na rozdíl od většiny ostatních parků v Jihoafrické republice nepřestávají v Addu letní srážky (od října do dubna) zcela ani v zimních měsících (od května do září). Jen se spolu s horkem zmenšují. Ve skutečnosti mohou noční teploty uprostřed zimy někdy klesnout až k bodu mrazu.
Klima v Addo Elephant National Park je subtropické, s horkými léty a mírnými zimami. Teploty se pohybují v průměru mezi 20-30°C během léta (listopad až únor) a 10-20°C během zimy (červenec až srpen).
Srážky v parku jsou rozloženy nerovnoměrně po celý rok, ale obecně je nejvíce srážek v létě (listopad až únor), kdy může být velmi deštivo a bouřkové. Na druhé straně, v zimě (červenec až srpen) mohou být srážky mnohem méně časté.
Během deštivých období mohou být některé cesty v parku nepřístupné, protože jsou zaplaveny. Na druhé straně, v suchých obdobích se zvířata často shromažďují kolem vodních zdrojů, což může být výhodné pro pozorování zvířat během safari.
Je tedy dobré být na případné změny počasí připraven a vybavit se vhodným oblečením a obuví, které vás ochrání před sluncem a deštěm.

Potřebuji pro pohyb v Addo Elephants auto s pohonem 4x4?

Většina cest v Addo Elephant National Park je sjízdná běžným automobilem. Většina hlavních cest a trase jsou zpevněné, dobře udržované a vhodné pro běžné osobní vozidla. Proto není nutné mít pro pohyb v parku auto s pohonem 4x4, i když určitě by bylo užitečné mít vozidlo s větší světlou výškou, zejména pokud se chystáte na jízdu po některých méně udržovaných cestách v parku.
V každém případě, je důležité, aby byl váš automobil vhodně zabezpečen proti zvířatům, například proti slonům, kteří mají tendenci malá auta nerespektovat a způsobit větší škodu. Dále se doporučuje dodržovat rychlostní omezení a pokyny parku pro bezpečnou jízdu.
Osobně doporučuji ubytovat se v parku nebo v jeho okolí tak, abyste mohli pro návštěvu parku využít specializovaná safari auta.

Historie parku Addo Elephants

Addo Elephant National Park má velmi zajímavou historii. V roce 1919 byl tento park založen jako rezervace pro chráněné slony, kteří zde byli zbaveni lovu a pytláctví. V té době bylo v této oblasti pouze 11 slonů. Během 20. let 20. století se počet slonů začal zvyšovat a v roce 1931 se počet zvýšil na 22.
V roce 1931 začaly být v Addo Elephant National Park umisťovány i další druhy zvířat, aby se zachovala příroda v této oblasti. V roce 1954 byla k rezervaci přidána další půda a park se rozrostl na současnou rozlohu více než 1 600 km².
Během 70. let 20. století byla rezervace otevřena pro turisty a byla vybudována infrastruktura, včetně cest, ubytování a turistických zařízení.
V současné době je Addo Elephant National Park jednou z největších rezervací divoké přírody v Jižní Africe, s rozmanitou faunou a flórou. Park se stal domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lva, gepardů, hrochů, buvolů, antilop a mnoha dalších druhů.

Sdílení

Poslední články

Botswana_delta Okavango_moremi

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

ihoafrická-republika-safari-MalaMala-

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Zimbabwe-safari-Mana-Pools

Mana Pools – safari park v Zimbabwe – informace

Jeden z nejzajímavějších národních parků na jihu Afriky.

Národní park Mana Pools, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je nedotčená divočina na řece Zambezi. Park se obvykle prozkoumává na kánoích nebo pěšky, jedinečně se nabízí jako aktivity s průvodcem nebo bez něj a je atraktivní zejména pro milovníky dobrodružství. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky.

Uganda-Semuliki

Které safari parky v Africe jsou pro rok 2023 nejlepší?

10 nejvíce doporučovaných safari parků v Africe pro rok 2023 

Společnost Marco Polo Int. připravuje cesty na safari více než 25 let a v mnoha zemích Afriky máme dlouholeté partnery, kteří mají klienty z celého světa. Spolu s partnery jsme provedli analýzu s cílem určit, které safari parky v Africe pokládají klienti za nejlepší a doporučují je v roce 20223 rozhodně navštívit.

To, že zvítězil národní park Serengeti, nás moc nepřekvapilo (patřil mezi favority), ale překvapením určitě bylo druhé místo národního parku Mana Pools v Zimbabwe. Na třetím místě se umístila jihoafrická rezervace Mala Mala Game Reserve.

Zájezdy

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou -  -

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

17  /   od 67 500
loading