facebook

Balule Private Nature Reserve – safari park v Jihoafrické republice – informace

 Balule je jedním z prvních privátních projektů propojených bez bariér s Krugerovým národním parkem

Balule, která byla v 90. letech 20. století spojena v jednu přírodní rezervaci, má dnes otevřenou hranici se světoznámým Krugerovým národním parkem a je součástí stejného ekosystému. Vyskytují se zde všechna hlavní safari zvířata a projížďky se konají v otevřených safari vozidlech, která mohou vyjet mimo silnice, aby byl zážitek co nejlepší.

Tzv. Velký Kruger -
Velký Kruger je termín, který se obvykle používá k označení rozsáhlé oblasti přírodního parku Kruger v Jižní Africe. Tento park se nachází v severovýchodní části země a zahrnuje území o rozloze přibližně 19 500 km².
Velký Kruger není oficiálním názvem parku, ale spíše populární označení, které se používá pro celou oblast, včetně národního parku Kruger a několika soukromých rezervací v okolí.

Charakteristika chráněného území Balule
Chráněné území Balule je součástí většího oblasti Velkého Krugeru v Jižní Africe a nachází se v jeho jihozápadní části. Balule byl založen v roce 1993, kdy bylo několik soukromých rezervací sloučeno do jednoho chráněného území.
Balule má rozlohu přibližně 400 km² (o něco větší než Praha) a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lva, leopardů, gepardů, buvolů, antilop, zeber a mnoha dalších. Toto území je součástí tzv. "Velké pětky" (Big Five) - slon, nosorožec, lev, levhart a buvol, což jsou nejoblíbenější zvířata, která turisté chtějí vidět během safari v Africe.
V Balule se nachází mnoho luxusních lodží a kempů, které nabízejí ubytování a safari pro turisty. Turisté mohou pozorovat zvířata během safari z vozidla, ale také na pěších safari v doprovodu zkušeného průvodce.
Balule se pyšní velmi rozmanitou krajinou, která se skládá z říčních niv, savan, otevřených plání, kopcovitých oblastí a hustých lesů. Tato různorodost krajin poskytuje vhodné prostředí pro mnoho druhů zvířat a také pro různé způsoby safari.
Celkově je Balule velmi populární cílem pro turisty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek ze safari v Jižní Africe.

Jakou můžete v Balule očekávat krajinu?
Hlavními biotopy v parcích jsou savanové lesy a pastviny. Scénickými zajímavostmi jsou řeka Olifants, která protéká středem parku, a Drakensberský sráz, který tvoří dramatické pozadí.

Krajina v chráněném území Balule v Jižní Africe je velmi rozmanitá a skládá se z říčních niv, savan, otevřených plání, kopcovitých oblastí a hustých lesů. Tato různorodost krajin poskytuje vhodné prostředí pro mnoho druhů zvířat a také pro různé způsoby safari.
V oblasti Balule se nachází řeka Olifants, která přináší vodu do oblasti a vytváří říční nivy, kde se nacházejí četné druhy stromů a keřů. Mezi nimi najdeme například akácie, borovice, fíkovníky a baobaby. V oblasti se také nachází mnoho malých vodních toků, které přinášejí další druhy rostlin a zvířat.
V otevřených pláních a savanách se nachází trávy a keře, které poskytují potravu pro mnoho druhů antilop a jiných kopytníků. V těchto otevřených oblastech se často také nachází termitiště, které jsou důležitým zdrojem potravy pro mnoho savců.
V kopcovitých oblastech a hustých lesích se nachází další druhy stromů a keřů, jako jsou například akácie, mnoho druhů eukalyptů, javorovité dřeviny a další. V těchto oblastech se také nachází mnoho druhů zvířat, jako jsou lvi, leopardi, gepardi, buvoli, nosorožci, sloni a mnoho dalších.
Celkově je krajina v Balule velmi rozmanitá a poskytuje ideální prostředí pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Tato rozmanitost krajin také poskytuje turistům mnoho možností pro různé způsoby safari a prozkoumání této krásné oblasti.

Co můžete v Balule vidět a potkat?

Balule nabízí autentický zážitek z divoké přírody. Všechna safari zvířata jsou přítomna a mohou putovat mezi pozemkem a sousedním Krugerem. Velká koncentrace žiraf, vodušek a pakoňů láká dravce ve velkém množství. V oblasti se často potulují velká stáda buvolů a slonů.

Jaké je v parku Balule klima a kdy v parku prší?

V Balule je léto od října do dubna - tyto měsíce se vyznačují deštěm, vlhkostí a horkem. Naopak zima od května do září bývá příjemná, s mírnějšími podmínkami a malým množstvím srážek. V tomto ročním období rtuť teploměru v noci klesá, takže možná budete potřebovat na postel deku navíc.

 Plusy návštěvy Balule

Vynikající možnosti pozorování divoké zvěře, včetně ztv. Velké pětky
Součást rozsáhlého Krugerova ekosystému
Možnost projížděk, nočních projížděk a pěších safari
Na výběr je několik možností ubytování
Omezený počet vozidel na území parku
Vaše safari nebude rušit žádné nevhodné vozidlo s nezkušenými řidiči

 Mínusy návštěvy Balule

Některá ubytovací zařízení nejsou pro přírodní charakter parku vhodná

 Kdy se do parku vydat?

Pozorování divoké zvěře je v Balule nejlepší v období sucha (od května do září), přičemž podmínky vrcholí v září, kdy se oteplí. V tomto období je také mimo turistickou sezónu, s výjimkou školních prázdnin, kdy do parků míří mnoho místních obyvatel. Ve vlhkém období (od října do dubna) je vegetace zelená a bujná, což však ztěžuje pozorování zvířat.

 Historie parku Balule

Chráněné území Balule se nachází v provincii Limpopo v Jižní Africe a je součástí rozsáhlé oblasti Krugerova národního parku. Historie tohoto území sahá až do dob, kdy bylo osídleno domorodými kmeny a lovci.
V roce 1969 bylo v této oblasti založeno soukromé zvěřince s názvem Olifants West Game Reserve. V roce 1993 bylo toto soukromé zvěřince sloučeno s několika dalšími a vytvořilo se z něj soukromé chráněné území Balule Game Reserve. V roce 2002 byla tato oblast začleněna do rozsáhlé oblasti Krugerova národního parku a dnes je součástí tzv. Greater Kruger National Park.
V současné době je Balule Game Reserve spravováno soukromými majiteli a organizacemi, kteří se snaží chránit přírodu a podporovat udržitelný rozvoj. V oblasti Balule je kladen velký důraz na ochranu ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, gepardi a další.
Díky ochraně přírody a udržitelnému turismu je Balule Game Reserve dnes velmi oblíbenou turistickou destinací, kde můžete zažít autentické safari v divočině a zároveň si užít luxusního ubytování v soukromí přírody.

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Náklaďákem na safari do Krugerova NP -  -

Náklaďákem na safari do Krugerova NP

4  /   od 21 500
Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou -  -

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

17  /   od 71 500
loading