facebook

Balule Private Nature Reserve – safari park v Jihoafrické republice – informace

 Balule je jedním z prvních privátních projektů propojených bez bariér s Krugerovým národním parkem

Balule, která byla v 90. letech 20. století spojena v jednu přírodní rezervaci, má dnes otevřenou hranici se světoznámým Krugerovým národním parkem a je součástí stejného ekosystému. Vyskytují se zde všechna hlavní safari zvířata a projížďky se konají v otevřených safari vozidlech, která mohou vyjet mimo silnice, aby byl zážitek co nejlepší.

Tzv. Velký Kruger -
Velký Kruger je termín, který se obvykle používá k označení rozsáhlé oblasti přírodního parku Kruger v Jižní Africe. Tento park se nachází v severovýchodní části země a zahrnuje území o rozloze přibližně 19 500 km².
Velký Kruger není oficiálním názvem parku, ale spíše populární označení, které se používá pro celou oblast, včetně národního parku Kruger a několika soukromých rezervací v okolí.

Charakteristika chráněného území Balule
Chráněné území Balule je součástí většího oblasti Velkého Krugeru v Jižní Africe a nachází se v jeho jihozápadní části. Balule byl založen v roce 1993, kdy bylo několik soukromých rezervací sloučeno do jednoho chráněného území.
Balule má rozlohu přibližně 400 km² (o něco větší než Praha) a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lva, leopardů, gepardů, buvolů, antilop, zeber a mnoha dalších. Toto území je součástí tzv. "Velké pětky" (Big Five) - slon, nosorožec, lev, levhart a buvol, což jsou nejoblíbenější zvířata, která turisté chtějí vidět během safari v Africe.
V Balule se nachází mnoho luxusních lodží a kempů, které nabízejí ubytování a safari pro turisty. Turisté mohou pozorovat zvířata během safari z vozidla, ale také na pěších safari v doprovodu zkušeného průvodce.
Balule se pyšní velmi rozmanitou krajinou, která se skládá z říčních niv, savan, otevřených plání, kopcovitých oblastí a hustých lesů. Tato různorodost krajin poskytuje vhodné prostředí pro mnoho druhů zvířat a také pro různé způsoby safari.
Celkově je Balule velmi populární cílem pro turisty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek ze safari v Jižní Africe.

Jakou můžete v Balule očekávat krajinu?
Hlavními biotopy v parcích jsou savanové lesy a pastviny. Scénickými zajímavostmi jsou řeka Olifants, která protéká středem parku, a Drakensberský sráz, který tvoří dramatické pozadí.

Krajina v chráněném území Balule v Jižní Africe je velmi rozmanitá a skládá se z říčních niv, savan, otevřených plání, kopcovitých oblastí a hustých lesů. Tato různorodost krajin poskytuje vhodné prostředí pro mnoho druhů zvířat a také pro různé způsoby safari.
V oblasti Balule se nachází řeka Olifants, která přináší vodu do oblasti a vytváří říční nivy, kde se nacházejí četné druhy stromů a keřů. Mezi nimi najdeme například akácie, borovice, fíkovníky a baobaby. V oblasti se také nachází mnoho malých vodních toků, které přinášejí další druhy rostlin a zvířat.
V otevřených pláních a savanách se nachází trávy a keře, které poskytují potravu pro mnoho druhů antilop a jiných kopytníků. V těchto otevřených oblastech se často také nachází termitiště, které jsou důležitým zdrojem potravy pro mnoho savců.
V kopcovitých oblastech a hustých lesích se nachází další druhy stromů a keřů, jako jsou například akácie, mnoho druhů eukalyptů, javorovité dřeviny a další. V těchto oblastech se také nachází mnoho druhů zvířat, jako jsou lvi, leopardi, gepardi, buvoli, nosorožci, sloni a mnoho dalších.
Celkově je krajina v Balule velmi rozmanitá a poskytuje ideální prostředí pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Tato rozmanitost krajin také poskytuje turistům mnoho možností pro různé způsoby safari a prozkoumání této krásné oblasti.

Co můžete v Balule vidět a potkat?

Balule nabízí autentický zážitek z divoké přírody. Všechna safari zvířata jsou přítomna a mohou putovat mezi pozemkem a sousedním Krugerem. Velká koncentrace žiraf, vodušek a pakoňů láká dravce ve velkém množství. V oblasti se často potulují velká stáda buvolů a slonů.

Jaké je v parku Balule klima a kdy v parku prší?

V Balule je léto od října do dubna - tyto měsíce se vyznačují deštěm, vlhkostí a horkem. Naopak zima od května do září bývá příjemná, s mírnějšími podmínkami a malým množstvím srážek. V tomto ročním období rtuť teploměru v noci klesá, takže možná budete potřebovat na postel deku navíc.

 Plusy návštěvy Balule

Vynikající možnosti pozorování divoké zvěře, včetně ztv. Velké pětky
Součást rozsáhlého Krugerova ekosystému
Možnost projížděk, nočních projížděk a pěších safari
Na výběr je několik možností ubytování
Omezený počet vozidel na území parku
Vaše safari nebude rušit žádné nevhodné vozidlo s nezkušenými řidiči

 Mínusy návštěvy Balule

Některá ubytovací zařízení nejsou pro přírodní charakter parku vhodná

 Kdy se do parku vydat?

Pozorování divoké zvěře je v Balule nejlepší v období sucha (od května do září), přičemž podmínky vrcholí v září, kdy se oteplí. V tomto období je také mimo turistickou sezónu, s výjimkou školních prázdnin, kdy do parků míří mnoho místních obyvatel. Ve vlhkém období (od října do dubna) je vegetace zelená a bujná, což však ztěžuje pozorování zvířat.

 Historie parku Balule

Chráněné území Balule se nachází v provincii Limpopo v Jižní Africe a je součástí rozsáhlé oblasti Krugerova národního parku. Historie tohoto území sahá až do dob, kdy bylo osídleno domorodými kmeny a lovci.
V roce 1969 bylo v této oblasti založeno soukromé zvěřince s názvem Olifants West Game Reserve. V roce 1993 bylo toto soukromé zvěřince sloučeno s několika dalšími a vytvořilo se z něj soukromé chráněné území Balule Game Reserve. V roce 2002 byla tato oblast začleněna do rozsáhlé oblasti Krugerova národního parku a dnes je součástí tzv. Greater Kruger National Park.
V současné době je Balule Game Reserve spravováno soukromými majiteli a organizacemi, kteří se snaží chránit přírodu a podporovat udržitelný rozvoj. V oblasti Balule je kladen velký důraz na ochranu ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, gepardi a další.
Díky ochraně přírody a udržitelnému turismu je Balule Game Reserve dnes velmi oblíbenou turistickou destinací, kde můžete zažít autentické safari v divočině a zároveň si užít luxusního ubytování v soukromí přírody.

Sdílení

Poslední články

Botswana_delta Okavango_moremi

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

ihoafrická-republika-safari-MalaMala-

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Zimbabwe-safari-Mana-Pools

Mana Pools – safari park v Zimbabwe – informace

Jeden z nejzajímavějších národních parků na jihu Afriky.

Národní park Mana Pools, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je nedotčená divočina na řece Zambezi. Park se obvykle prozkoumává na kánoích nebo pěšky, jedinečně se nabízí jako aktivity s průvodcem nebo bez něj a je atraktivní zejména pro milovníky dobrodružství. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky.

Uganda-Semuliki

Které safari parky v Africe jsou pro rok 2023 nejlepší?

10 nejvíce doporučovaných safari parků v Africe pro rok 2023 

Společnost Marco Polo Int. připravuje cesty na safari více než 25 let a v mnoha zemích Afriky máme dlouholeté partnery, kteří mají klienty z celého světa. Spolu s partnery jsme provedli analýzu s cílem určit, které safari parky v Africe pokládají klienti za nejlepší a doporučují je v roce 20223 rozhodně navštívit.

To, že zvítězil národní park Serengeti, nás moc nepřekvapilo (patřil mezi favority), ale překvapením určitě bylo druhé místo národního parku Mana Pools v Zimbabwe. Na třetím místě se umístila jihoafrická rezervace Mala Mala Game Reserve.

Zájezdy

Náklaďákem na safari do Krugerova NP -  -

Náklaďákem na safari do Krugerova NP

4  /   od 21 500
Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou -  -

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

17  /   od 67 500
loading