facebook

Fisch River Canyon – přírodní památka v Namibii - informace

Druhý největší kaňon na světě - Fish River Canyon - rozhodně stojí za návštěvu. 

V Namibii se nachází mimořádný kaňon Fish River, druhý největší kaňon na světě. Je součástí většího celku, společného projektu Namibie a Jihoafrické republiky, parku |Ai-|Ais/Richtersveld Transfrontier. Park se rozkládá na území Jihoafrické republiky i Namibie a nabízí jedny z nejúchvatnějších pouštních horských scenérií v Africe. Park je především malebnou destinací v divočině. Přestože se jedná o jedinou oblast na světě klasifikovanou jako suché ohnisko biodiverzity, hustota velkých zvířat je zde nízká

Charakteristika parku Fish River Canyon
Fish River Canyon je přírodní památkou v Namibii, parkem, který je domovem pro největší kaňon v Africe a druhý největší na světě. Kaňon se táhne na délce více než 160 kilometrů a místy dosahuje hloubky až 550 metrů. Park je také známý svými úžasnou krajinou, kde se prolínají skalní útvary, řeka Fish River a přilehlé pláně. V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně kuduů, pakoňů, hyen, gepardů a slonů. Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří pěší túry, kempování a pozorování zvířat.

 Jaká zvířata můžete v parku Fish River Canyon potkat?

Fish River Canyon a celý |Ai-|Ais/Richtersveld Transfrontier Park není ve skutečnosti destinací pro divokou přírodu. Divoká příroda je zde velmi řídká a většina velkých safari zvířat se zde nevyskytuje. Občas lze spatřit vzácnou, lokálně se vyskytující horskou zebru Hartmannovu. Z drobných živočichů stojí za pozornost surikata, hyrax skalní a zemní veverka. Ve skalnatém prostředí se daří karakalovi, ale je k vidění jen zřídka.

Do parku Fish River Canyon se jezdí kvůli fascinující krajině.

Horská pouštní krajina je drsná a velkolepá. Nejdramatičtějším prvkem parku je kaňon řeky Fish River, který se klikatí mezi strmými útesy rozdělujícími plochou náhorní plošinu Namib. Richtersveld leží v jedné z nejrozmanitějších částí druhově bohatého biomu Sukulentní Karoo (rozsáhlé společenstvo rostlin a živočichů), který je proslulý mohutnou jarní přehlídkou květů.

 Jaká je v parku teplota? Jak je to v parku Fish River Canyon s deštěm? Kdy v parku prší?

Léto v parku Fish River Canyon, které trvá od října do dubna, může být kruté. Průměrná denní teplota se v nejteplejších měsících pohybuje kolem 28 °C, ale občas vystřelí až na 45 °C - někdy i výše. A na rozdíl od většiny ostatních jihoafrických parků v létě zde proti horku téměř neprší. Zima (květen až září) je přes den mnohem mírnější, i když v noci může mrznout. Déšť je v této oblasti vzácnost. Nejčastěji prší v březnu.

 Kdy je tedy nejvhodnější vydat se do Fish River Canyon?

Doporučuji se vyhnout nejteplejším měsícům roku (říjen až duben). Chladnější období (květen až září) je pro návštěvu mnohem vhodnější. Tehdy se také v krajině vybarvují divoké květy. V oblasti Fish River Canyon je málo divoké zvěře, takže to není pro načasování návštěvy příliš důležité, ale ptáci se nejlépe poznají v horkých letních měsících.

 Historie přírodní památky Fish River Canyon

Fish River Canyon není národním parkem, ale přírodní památkou v Namibii. Je to druhý největší kaňon na světě a jedním z hlavních turistických cílů Namibie.
Historie Fish River Canyonu sahá až do prvohor, kdy byla oblast pokryta sedimenty. V průběhu milionů let tekoucí řeka Fish River vyhloubila své koryto hlouběji a hlouběji až vznikla dnešní krajina. Dnes se Fish River Canyon stal důležitým turistickým cílem a je oblíbeným místem pro pěší túry a prohlídky.

Souhrn zajímavostí o Fish River Canyon

* Fish River Canyon je velkolepé skalní údolí v jižní Namibii a patří mezi největší svého druhu na světě. Zde je několik zajímavostí o této oblasti:

* Fish River Canyon je asi 160 km dlouhý, až 27 km široký a místy 550 metrů hluboký.

* Skalní útvary a krajina v okolí jsou velmi různorodé a nabízejí návštěvníkům nádherné výhledy.

* V údolí řeky Fish se nacházejí také termální prameny, které jsou oblíbeným místem koupání pro návštěvníky.

* Pro turisty jsou k dispozici různé turistické trasy, které vedou kolem údolí a nabízejí nádherné výhledy na krajinu.

* Kaňon je také oblíbenou lokalitou pro horské cyklisty a turisty hledající adrenalinové zážitky, protože nabízí náročné trasy se strmými stoupáními a sjezdy.

Celkově je Fish River Canyon jedinečným přírodním záznamem a skvělým místem pro návštěvu pro ty, kteří hledají krásu divoké přírody a zajímavé outdoorové aktivity.

 

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Velké africké dobrodružství -  - Kapské Město - matka měst

Velké africké dobrodružství

23  /   od 82 500
loading