facebook

Fisch River Canyon – přírodní památka v Namibii - informace

Druhý největší kaňon na světě - Fish River Canyon - rozhodně stojí za návštěvu. 

V Namibii se nachází mimořádný kaňon Fish River, druhý největší kaňon na světě. Je součástí většího celku, společného projektu Namibie a Jihoafrické republiky, parku |Ai-|Ais/Richtersveld Transfrontier. Park se rozkládá na území Jihoafrické republiky i Namibie a nabízí jedny z nejúchvatnějších pouštních horských scenérií v Africe. Park je především malebnou destinací v divočině. Přestože se jedná o jedinou oblast na světě klasifikovanou jako suché ohnisko biodiverzity, hustota velkých zvířat je zde nízká

Charakteristika parku Fish River Canyon
Fish River Canyon je přírodní památkou v Namibii, parkem, který je domovem pro největší kaňon v Africe a druhý největší na světě. Kaňon se táhne na délce více než 160 kilometrů a místy dosahuje hloubky až 550 metrů. Park je také známý svými úžasnou krajinou, kde se prolínají skalní útvary, řeka Fish River a přilehlé pláně. V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně kuduů, pakoňů, hyen, gepardů a slonů. Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří pěší túry, kempování a pozorování zvířat.

 Jaká zvířata můžete v parku Fish River Canyon potkat?

Fish River Canyon a celý |Ai-|Ais/Richtersveld Transfrontier Park není ve skutečnosti destinací pro divokou přírodu. Divoká příroda je zde velmi řídká a většina velkých safari zvířat se zde nevyskytuje. Občas lze spatřit vzácnou, lokálně se vyskytující horskou zebru Hartmannovu. Z drobných živočichů stojí za pozornost surikata, hyrax skalní a zemní veverka. Ve skalnatém prostředí se daří karakalovi, ale je k vidění jen zřídka.

Do parku Fish River Canyon se jezdí kvůli fascinující krajině.

Horská pouštní krajina je drsná a velkolepá. Nejdramatičtějším prvkem parku je kaňon řeky Fish River, který se klikatí mezi strmými útesy rozdělujícími plochou náhorní plošinu Namib. Richtersveld leží v jedné z nejrozmanitějších částí druhově bohatého biomu Sukulentní Karoo (rozsáhlé společenstvo rostlin a živočichů), který je proslulý mohutnou jarní přehlídkou květů.

 Jaká je v parku teplota? Jak je to v parku Fish River Canyon s deštěm? Kdy v parku prší?

Léto v parku Fish River Canyon, které trvá od října do dubna, může být kruté. Průměrná denní teplota se v nejteplejších měsících pohybuje kolem 28 °C, ale občas vystřelí až na 45 °C - někdy i výše. A na rozdíl od většiny ostatních jihoafrických parků v létě zde proti horku téměř neprší. Zima (květen až září) je přes den mnohem mírnější, i když v noci může mrznout. Déšť je v této oblasti vzácnost. Nejčastěji prší v březnu.

 Kdy je tedy nejvhodnější vydat se do Fish River Canyon?

Doporučuji se vyhnout nejteplejším měsícům roku (říjen až duben). Chladnější období (květen až září) je pro návštěvu mnohem vhodnější. Tehdy se také v krajině vybarvují divoké květy. V oblasti Fish River Canyon je málo divoké zvěře, takže to není pro načasování návštěvy příliš důležité, ale ptáci se nejlépe poznají v horkých letních měsících.

 Historie přírodní památky Fish River Canyon

Fish River Canyon není národním parkem, ale přírodní památkou v Namibii. Je to druhý největší kaňon na světě a jedním z hlavních turistických cílů Namibie.
Historie Fish River Canyonu sahá až do prvohor, kdy byla oblast pokryta sedimenty. V průběhu milionů let tekoucí řeka Fish River vyhloubila své koryto hlouběji a hlouběji až vznikla dnešní krajina. Dnes se Fish River Canyon stal důležitým turistickým cílem a je oblíbeným místem pro pěší túry a prohlídky.

Souhrn zajímavostí o Fish River Canyon

* Fish River Canyon je velkolepé skalní údolí v jižní Namibii a patří mezi největší svého druhu na světě. Zde je několik zajímavostí o této oblasti:

* Fish River Canyon je asi 160 km dlouhý, až 27 km široký a místy 550 metrů hluboký.

* Skalní útvary a krajina v okolí jsou velmi různorodé a nabízejí návštěvníkům nádherné výhledy.

* V údolí řeky Fish se nacházejí také termální prameny, které jsou oblíbeným místem koupání pro návštěvníky.

* Pro turisty jsou k dispozici různé turistické trasy, které vedou kolem údolí a nabízejí nádherné výhledy na krajinu.

* Kaňon je také oblíbenou lokalitou pro horské cyklisty a turisty hledající adrenalinové zážitky, protože nabízí náročné trasy se strmými stoupáními a sjezdy.

Celkově je Fish River Canyon jedinečným přírodním záznamem a skvělým místem pro návštěvu pro ty, kteří hledají krásu divoké přírody a zajímavé outdoorové aktivity.

 

Sdílení

Poslední články

Botswana_delta Okavango_moremi

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

ihoafrická-republika-safari-MalaMala-

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Zimbabwe-safari-Mana-Pools

Mana Pools – safari park v Zimbabwe – informace

Jeden z nejzajímavějších národních parků na jihu Afriky.

Národní park Mana Pools, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je nedotčená divočina na řece Zambezi. Park se obvykle prozkoumává na kánoích nebo pěšky, jedinečně se nabízí jako aktivity s průvodcem nebo bez něj a je atraktivní zejména pro milovníky dobrodružství. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky.

Uganda-Semuliki

Které safari parky v Africe jsou pro rok 2023 nejlepší?

10 nejvíce doporučovaných safari parků v Africe pro rok 2023 

Společnost Marco Polo Int. připravuje cesty na safari více než 25 let a v mnoha zemích Afriky máme dlouholeté partnery, kteří mají klienty z celého světa. Spolu s partnery jsme provedli analýzu s cílem určit, které safari parky v Africe pokládají klienti za nejlepší a doporučují je v roce 20223 rozhodně navštívit.

To, že zvítězil národní park Serengeti, nás moc nepřekvapilo (patřil mezi favority), ale překvapením určitě bylo druhé místo národního parku Mana Pools v Zimbabwe. Na třetím místě se umístila jihoafrická rezervace Mala Mala Game Reserve.

Zájezdy

Velké africké dobrodružství -  - Kapské Město - matka měst

Velké africké dobrodružství

23  /   od 78 500
Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem -  -

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

10  /   od 111 900
loading