facebook

Kostarika - přehled národních parků

Kostarika - zelená perla Střední Ameriky s nádhernými plážemi, tropickými pralesy a úchvatnou faunou a flórou.

Kostarika má vysoký stupeň ochrany přírody a ekologického turismu. Ochrana přírody je pro Kostariku velmi důležitá a je zakotvena v její ústavě. Kostarická vláda aktivně podporuje ochranu přírody a vytváření národních parků, a to zejména od 70. let 20. století, kdy začaly být zakládány první národní parky.
Kostarika se také aktivně podílí na ochraně celosvětového životního prostředí, například podporuje dohodu o biodiverzitě a je členem různých mezinárodních organizací, jako je Světový fond pro přírodu (WWF) nebo Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN).

Charakteristika národních parků v Kostarice

Kostarika je známá pro své národní parky, které představují rozmanitou a krásnou přírodu a faunu. Některé z hlavních charakteristik národních parků v Kostarice zahrnují:
Biodiverzita: Kostarika má jednu z největších biodiverzit na světě a národní parky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak tuto rozmanitost objevovat.
Tropy: Všechny národní parky v Kostarice se nacházejí v tropických oblastech, což znamená, že zde může být velmi vlhko a horko, ale také nádherně zeleně a plno květin a fauny.
Přírodní scenérie: Národní parky Kostariky zahrnují mnoho druhů krajiny, včetně deštných pralesů, pláží, sopečných hor, řek, vodopádů a dalších úchvatných scenérií.
Aktivity v přírodě: Národní parky nabízejí mnoho aktivit v přírodě, jako jsou pěší turistika, kajak, rafting, potápění a jízda na koni.
Ochrana životního prostředí: Národní parky jsou také důležité pro ochranu životního prostředí a v Kostarice se nachází několik parků, které jsou součástí světového dědictví UNESCO.

 Celkově jsou národní parky v Kostarice ideálním místem pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy přírody a zažít nezapomenutelné zážitky v tropickém prostředí.

Vstup do většiny národních parků v Kostarice je povolen a je zpoplatněn. Tyto parky jsou velmi populární u turistů a návštěvníků, kteří chtějí zažít přírodu Kostariky a pozorovat její zvířata a rostliny. Přestože jsou parky přístupné veřejnosti, jsou regulovány a je na návštěvnících kladen důraz na to, aby nezpůsobili žádné škody na přírodě a aby respektovali stanovená pravidla a omezení.

Seznam národních parků v Kostarice

V Kostarice se nachází celkem 29 národních parků. Jsou to: 

1. Parque Nacional Volcán Arenal
2. Parque Nacional Braulio Carrillo
3. Parque Nacional Cahuita
4. Parque Nacional Carara
5. Parque Nacional Chirripó
6. Parque Nacional Corcovado
7. Parque Nacional Guanacaste
8. Parque Nacional Irazú
9. Parque Nacional Isla del Coco
10. Parque Nacional Juan Castro Blanco
11. Parque Nacional La Amistad
12. Parque Nacional Manuel Antonio
13. Parque Nacional Marino Ballena
14. Parque Nacional Palo Verde
15. Parque Nacional Rincón de la Vieja
16. Parque Nacional Santa Rosa
17. Parque Nacional Tapantí
18. Parque Nacional Tortuguero
19. Parque Nacional Turrialba
20. Parque Internacional La Amistad
21. Parque Nacional Barra Honda
22. Parque Nacional Piedras Blancas
23. Parque Nacional Tenorio
24. Parque Nacional Los Quetzales
25. Parque Nacional Volcán Poás
26. Parque Nacional Marino Las Baulas
27. Parque Nacional Cerro Chirripó
28. Parque Nacional Marina Pacífico
29. Parque Nacional Isla Damas.

Charakteristika 10 nejznámějších parků v Kostarice

1. Národní park Corcovado - nachází se na jihozápadě Kostariky, je považován za nejdivočejší oblast v zemi a je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat.
2. Národní park Manuel Antonio - známý svými krásnými plážemi a rozmanitou faunou, nachází se na Tichomořském pobřeží Kostariky.
3. Národní park Arenal Volcano - domov sopky Arenal, která patří k nejaktivnějším sopkám v Kostarice, a nabízí návštěvníkům mnoho turistických atrakcí, jako jsou lázně a přírodní termální prameny.
4. Národní park Tortuguero - nachází se na východním pobřeží Kostariky a je největším útočištěm pro hnízdění karetových želv v zemi.
5. Národní park Cahuita - známý svými korálovými útesy a mnoha druhy ryb a mořských živočichů, nachází se na Karibském pobřeží Kostariky.
6. Národní park Monteverde - známý svým deštným pralesem a rozmanitou faunou, zejména ptáky a motýly.
7. Národní park Rincon de la Vieja - nachází se v pohoří Guanacaste a nabízí mnoho aktivit, jako jsou turistické stezky, vodopády a geotermální prameny.
8. Národní park Tenorio Volcano - známý svou krásnou modrou řekou a deštným pralesem, nachází se v severní části Kostariky.
9. Národní park Irazu Volcano - domov sopky Irazu, která je nejvyšší sopkou v Kostarice, a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.
10. Národní park Chirripo - nachází se v pohoří Talamanca a je domovem nejvyšší hory v Kostarice, Cerro Chirripo, a nabízí úchvatné výhledy na krajinu.

Jaké aktivity se dají v kostarických národních dělat?

V národních parcích v Kostarice můžete vidět širokou škálu přírodních krás a divů, jako jsou tropické deštné lesy, horské vrcholky, vulkány, pláže, korálové útesy a mnoho druhů zvířat a rostlin. Konkrétně se můžete těšit na následující zážitky:
Pozorování zvířat: V národních parcích můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, včetně jaguárů, krokodýlů, opic, leguánů a mnoha druhů ptáků.
Trekování: Kostarika nabízí mnoho turistických stezek, které vedou přes národní parky a umožňují vám prozkoumat krásy přírody.
Pláže: Národní parky v Kostarice mají také mnoho krásných pláží, jako například Manuel Antonio, který je jedním z nejoblíbenějších plážových míst v zemi.
Vodopády: Kostarika má mnoho nádherných vodopádů, jako například La Fortuna, který se nachází poblíž sopky Arenal a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi.
Rafting: Některé národní parky mají také řeky, které jsou ideální pro rafting, jako například Río Pacuare.
Celkově lze říci, že národní parky v Kostarice nabízejí mnoho možností pro dobrodružství a objevování krás přírody.

Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Zájezdy

Kostarika - za přírodou a plážemi -  -

Kostarika - za přírodou a plážemi

7-9  /   od 49 500
Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku -  -

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

14  /   od 99 900
loading