facebook

Lake Nakuru - národní park - informace

Národní park Lake Nakuru je trochu rozporuplný park. Velmi záleží na výšce hladiny v jezeře a na množství srážek. Doporučujeme konzultaci. 

Jezero Nakuru nabízí dobré podmínky pro pozorování divoké zvěře po celý rok, ale v nejvlhčích měsících, tedy v dubnu a květnu, mohou projížďky narušit deště. Přestože je na jezeře velký výskyt ptáků, v posledních letech se podmínky staly nepříznivými pro plameňáky, kteří zde dříve bývali skutečnou atrakcí. Zvedla se totiž hladina jezera a plameňáci potřebují mělkou vodu, aby mohli "spásat" korýše. Plameňáci se proto přestěhovali k jiným jezerům v údolí Rift Valley. Hlavní atrakcí národního parku Lake Nakuru se stali nosorožci. Šance je v parku potkat je opravdu vysoká.

Na safari ale jezdíme nejen za zvěří, ale za krajinou, ve které zvěř žije. A tady má jezero Nakuru určitě své neopakovatelné kouzlo. Scenérie NP Lake Nakuru je úchvatná. Od břehu jezera se zvedá sráz Rift Valley posetý několika druhy pryšců. Jezero a břehy jezera, porostlé akáciemi většinou ráno pokrývá hustá mlha, kterou se prodírá ranní slunce. Je to zvláštní tajemná atmosféra a určitě stojí za to ji zažít. 

Charakteristika národního parku Lake Nakuru

Malebné jezero Nakuru je nejoblíbenějším keňským národním parkem. Hlavní dominantou parku je velké mělké jezero, kde žije velké množství ptáků, včetně velkých hejn pelikánů a proměnlivých hejn plameňáků. Jezero bylo kdysi plameňáky proslulé, od roku 2012 se však podmínky pro tyto ptáky staly nepříznivými a většina z nich se přestěhovala k jiným jezerům v údolí Rift Valley. Část hejna se usadila v blízkém jezeře Elmenteita a další na jezeře Natron v Tanzanii.

Dnes je národní park Lake Nakuru spíš jen zastávkou během putování po národních parcích Keni, než hlavním cílem cesty. Velká šance vidět nosorožce udržuje jeho atraktivitu, ale jinak doporučujeme konzultovat s námi, zda má smysl zařadit Lake Nakuru do vašeho itineráře.

 

Jaká zvířata můžete v Lake Nakuru potkat? 

Jezero Nakuru nabízí snadné pozorování většiny velkých safari zvířat s výjimkou slonů. Černí a bílí nosorožci byli znovu vysazeni v 90. letech 20. století a jejich populace roste. Bílé nosorožce lze obvykle snadno pozorovat na břehu jezera. Početné jsou také žirafy Rothschildovy, buvoli a hroši. Šťastní návštěvníci mohou spatřit lvy, kteří občas šplhají po stromech. Leopardi jsou přítomni, ale nepotkáte je často. Kvalita safari v parku je velmi závislá na hladině jezera. Pokud je hladina vyšší a hladina jezera se přiblíží k cestám, po kterých se můžete pohybovat, máte možnost pozorovat velké rodiny vodušek, antilop losích a dalších antilop a v kontrastu s vodní hladinou jsou i velmi hezké snímky a videa. Pokud je ale hladina nižší, zvěř je poměrně daleko a safari nemá tu správnou kvalitu.

 

Jaká je teplota v parku?

 Přestože se nachází v blízkosti rovníku, u jezera Nakuru bývá zřídkakdy horko, v prvních měsících roku se rtuť teploměru pohybuje kolem 28 °C/82 °F. Je to nadmořská výška parku, která vše ochlazuje, zejména brzy ráno, kdy budete potřebovat co nejteplejší oblečení na projížďky za zvěří. 

 

Jak je to v Lake Nakuru s deštěm? Kdy v Lake Nakuru prší?

 

Suché období trvá od června do února, zatímco období tzv. krátkých dešťů (březen až květen) naplňuje jezero vodou. 

Kdy je tedy nejvhodnější cestovat do národního parku Lake Nakuru?

Obvyklým problémem při pozorování divoké zvěře v období dešťů (březen až květen) je, že se zvířata s příchodem dešťů rozptýlí. U jezera Nakuru to však není takový problém, protože národní park je obehnán plotem. Jsou ale roky, kdy naprší tolik, že jezero pohltí některé cesty a pak je návštěva národního parku velmi omezená. Je tedy lepší s námi konzultovat před plánováním cesty, jaká je aktuální skutečnost. Přesto je známo, že deštivé počasí zkazí nejednu projížďku za zvěří, takže raději navštivte park v sušších měsících roku. 

 

Je nutné mít v parku auto 4x4?

Pro návštěvu parku není 4x4 nezbytné, ale pokud se chcete vydat i do zákoutí parku, kam vedou jen divoké cesty (především na vyhlídky nad parkem), pak musíme 4x4 doporučit. 

Historie národního parku Lake Nakuru

Národní park Lake Nakuru se nachází v Keni a byl založen v roce 1961. Jeho hlavním cílem bylo ochránit populaci plameňáků a dalších druhů ptáků, kteří se zde vyskytují.

V roce 1964 byl park rozšířen a zahrnoval i okolní oblasti s cílem ochrany dalších druhů zvířat, jako jsou nosorožci, lvi, gepardi a buvoli.

V průběhu let se park stal oblíbeným turistickým cílem a také významným místem pro výzkum a ochranu přírody. V roce 2011 byl národní park Lake Nakuru zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. 

 

Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Zájezdy

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem -  - Safari v Keni_Masai Mara

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

6  /   od 85 900
loading