facebook

Lake Manyara - národní park - informace

Národní park Lake Manyara je vstupní branou k tzv. Severnímu safari okruhu v Tanzanii 

NP Lake Manyara je malý park na úpatí srázu Rift Valley (Velká příkopová propadlina). Jeho přízemní lesy nabízejí příjemnou změnu scenérie oproti parkům, kde převládá savana. Přestože je park známý díky lvům šplhajícím po stromech, velké kočky zde jen tak neuvidíte. Hojní jsou lesní sloni, kteří jsou jednou z hlavních atrakcí. A samozřejmě především vodní ptáci, hroši a velká rodina žiraf.

Charakteristika národního parku Lake Manyara
Názory na národní park Lake Manyara jsou velmi rozmanité. Jedni jej pokládají za park, který můžete ze svého plánu klidně vynechat (i když uznávají jeho význam pro ochranu přírody), jiní se do parku rádi vracejí.

Národní park Lake Manyara je jedním z nejmenších národních parků v této oblasti. Jeho hlavním rysem je rozmanitost krajiny, která zahrnuje zalesněné kopce, říční údolí a slaná jezera, jako je například Lake Manyara, který parku dal jméno.

 Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, nosorožci, buvoli, zebry, hroši, antilopy, gazely a mnoho druhů ptáků. Vodní oblasti parku jsou obývány hrochy a krokodýly. Park je také známý svými velkými populacemi plameňáků, kteří se zde shromažďují u slaných jezer a tvoří tak krásnou scenérii.

Jenže jako návštěvníci na jedno odpoledne nemáte většinou moc šancí setkat se s obyvateli parku opravdu z blízka. V parku je málo cest, břeh jezera je velmi proměnlivý a často musíte zastavit velmi daleko od břehu, takže hrochy, krokodýly a vodní ptáky pozorujete z velké dálky. Lesy jsou hluboké a můžete mluvit o štěstí, když vám nějaké zvíře zkříží cestu. Pokud máte ale dost času a trpělivosti, a pokud sem přijedete v období, kdy do parku namigrují ptáci z Evropy a severní Afriky, stojí park za návštěvu.


Jaká zvířata mohu potkat v národním parku Lake Manyara?

Národní park Lake Manyara je domovem mnoha druhů zvířat. Mezi nejznámější z nich patří sloni, lvi, gepardi, hyeny, nosorožci, buvoli, zebry, hroši, antilopy, gazely a mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, volavek a orlů. Také je zde možnost spatřit vzácné druhy, jako jsou okapi, dikdikové a pangolini. Vodní oblasti parku jsou obývány hrochy a krokodýly. Celkově je národní park Lake Manyara skvělým místem pro pozorování zvířat a nabízí mnoho příležitostí k vidění široké škály divokého života.

Jaká je teplota v parku?

Podnebí v NP Lake Manyara je mírné a mírné. Průměrné teploty jsou stálé po celý rok. Velmi zřídka je takové horko, aby bylo nepříjemné, ale téměř vždy je večer a brzy ráno chladno. Na ranní projížďky za zvěří se doporučuje vzít si s sebou teplé oblečení.

Jak je to v Lake Manyara s deštěm ? Kdy v tu prší?

Suché období v Manyara trvá od června do září. Vlhké období se skládá z "dlouhých dešťů", které se vyskytují od března do května, a "krátkých dešťů", které se vyskytují od října do listopadu. Málokdy prší celý den.

Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě parku?

Pozorování divoké zvěře v národním parku Lake Manyara je vhodné po celý rok, ale nejlepší je od konce června do října, v období sucha. Tento velmi malebný park je však nejkrásnější v období vlhka, od listopadu do května, kdy je vegetace bujná a po srázu se kaskádovitě svažují vodopády.

Je nutné mít v parku auto 4x4?

Není. Park se dá zvládnout i v běžném vozidle a safari minivan ho zvládá v pohodě.

Historie národního parku Lake Manyara

Historie národního parku Lake Manyara sahá až do počátku 20. století, kdy bylo toto území využíváno jako lovecký revír. V roce 1920 zde byla založena lovecká rezervace, která byla později v roce 1957 přeměněna na chráněné území. V roce 1960 byl národní park Lake Manyara založen jako samostatná entita.
V průběhu let byl park postupně rozšiřován a jeho hranice se měnily. V roce 1981 byla původní rozloha parku rozšířena o dalších 45 km² a v roce 2004 byl park ještě jednou rozšířen na současnou rozlohu přibližně 330 km².
Během své historie se park potýkal s různými problémy, jako je například nelegální těžba dřeva a pytláctví. Tyto problémy měly negativní dopad na přírodní prostředí parku a na jeho faunu a flóru. Od 90. let však byly v parku zahájeny úspěšné programy na ochranu přírody a boj proti nelegálnímu lovu zvířat.
Dnes je národní park Lake Manyara populární turistickou destinací, která nabízí pozorování divokých zvířat, ale také možnosti pro turistické aktivity, jako je například procházky a pěší túry v přírodě. Park je také důležitým ekosystémem a zdrojem biodiverzity v regionu.

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem -  - Kráter Ngorongoro - Tanzanie -safari

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

5  /   od 86 500
Safari v Tanzánii a pobyt na Zanzibaru -  - Tanzanie_Tarangire

Safari v Tanzánii a pobyt na Zanzibaru

8  /   od 75 900
Luxusní safari v Tanzanii - parky Tarangire, Ngorongoro a Serengeti -  -

Luxusní safari v Tanzanii - parky Tarangire, Ngorongoro a Serengeti

7  /   od 164 500
loading