facebook

Lake Manyara - národní park - informace

Národní park Lake Manyara je vstupní branou k tzv. Severnímu safari okruhu v Tanzanii 

NP Lake Manyara je malý park na úpatí srázu Rift Valley (Velká příkopová propadlina). Jeho přízemní lesy nabízejí příjemnou změnu scenérie oproti parkům, kde převládá savana. Přestože je park známý díky lvům šplhajícím po stromech, velké kočky zde jen tak neuvidíte. Hojní jsou lesní sloni, kteří jsou jednou z hlavních atrakcí. A samozřejmě především vodní ptáci, hroši a velká rodina žiraf.

Charakteristika národního parku Lake Manyara
Názory na národní park Lake Manyara jsou velmi rozmanité. Jedni jej pokládají za park, který můžete ze svého plánu klidně vynechat (i když uznávají jeho význam pro ochranu přírody), jiní se do parku rádi vracejí.

Národní park Lake Manyara je jedním z nejmenších národních parků v této oblasti. Jeho hlavním rysem je rozmanitost krajiny, která zahrnuje zalesněné kopce, říční údolí a slaná jezera, jako je například Lake Manyara, který parku dal jméno.

 Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, nosorožci, buvoli, zebry, hroši, antilopy, gazely a mnoho druhů ptáků. Vodní oblasti parku jsou obývány hrochy a krokodýly. Park je také známý svými velkými populacemi plameňáků, kteří se zde shromažďují u slaných jezer a tvoří tak krásnou scenérii.

Jenže jako návštěvníci na jedno odpoledne nemáte většinou moc šancí setkat se s obyvateli parku opravdu z blízka. V parku je málo cest, břeh jezera je velmi proměnlivý a často musíte zastavit velmi daleko od břehu, takže hrochy, krokodýly a vodní ptáky pozorujete z velké dálky. Lesy jsou hluboké a můžete mluvit o štěstí, když vám nějaké zvíře zkříží cestu. Pokud máte ale dost času a trpělivosti, a pokud sem přijedete v období, kdy do parku namigrují ptáci z Evropy a severní Afriky, stojí park za návštěvu.


Jaká zvířata mohu potkat v národním parku Lake Manyara?

Národní park Lake Manyara je domovem mnoha druhů zvířat. Mezi nejznámější z nich patří sloni, lvi, gepardi, hyeny, nosorožci, buvoli, zebry, hroši, antilopy, gazely a mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, volavek a orlů. Také je zde možnost spatřit vzácné druhy, jako jsou okapi, dikdikové a pangolini. Vodní oblasti parku jsou obývány hrochy a krokodýly. Celkově je národní park Lake Manyara skvělým místem pro pozorování zvířat a nabízí mnoho příležitostí k vidění široké škály divokého života.

Jaká je teplota v parku?

Podnebí v NP Lake Manyara je mírné a mírné. Průměrné teploty jsou stálé po celý rok. Velmi zřídka je takové horko, aby bylo nepříjemné, ale téměř vždy je večer a brzy ráno chladno. Na ranní projížďky za zvěří se doporučuje vzít si s sebou teplé oblečení.

Jak je to v Lake Manyara s deštěm ? Kdy v tu prší?

Suché období v Manyara trvá od června do září. Vlhké období se skládá z "dlouhých dešťů", které se vyskytují od března do května, a "krátkých dešťů", které se vyskytují od října do listopadu. Málokdy prší celý den.

Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě parku?

Pozorování divoké zvěře v národním parku Lake Manyara je vhodné po celý rok, ale nejlepší je od konce června do října, v období sucha. Tento velmi malebný park je však nejkrásnější v období vlhka, od listopadu do května, kdy je vegetace bujná a po srázu se kaskádovitě svažují vodopády.

Je nutné mít v parku auto 4x4?

Není. Park se dá zvládnout i v běžném vozidle a safari minivan ho zvládá v pohodě.

Historie národního parku Lake Manyara

Historie národního parku Lake Manyara sahá až do počátku 20. století, kdy bylo toto území využíváno jako lovecký revír. V roce 1920 zde byla založena lovecká rezervace, která byla později v roce 1957 přeměněna na chráněné území. V roce 1960 byl národní park Lake Manyara založen jako samostatná entita.
V průběhu let byl park postupně rozšiřován a jeho hranice se měnily. V roce 1981 byla původní rozloha parku rozšířena o dalších 45 km² a v roce 2004 byl park ještě jednou rozšířen na současnou rozlohu přibližně 330 km².
Během své historie se park potýkal s různými problémy, jako je například nelegální těžba dřeva a pytláctví. Tyto problémy měly negativní dopad na přírodní prostředí parku a na jeho faunu a flóru. Od 90. let však byly v parku zahájeny úspěšné programy na ochranu přírody a boj proti nelegálnímu lovu zvířat.
Dnes je národní park Lake Manyara populární turistickou destinací, která nabízí pozorování divokých zvířat, ale také možnosti pro turistické aktivity, jako je například procházky a pěší túry v přírodě. Park je také důležitým ekosystémem a zdrojem biodiverzity v regionu.

Sdílení

Poslední články

Zambie_South Luangwa

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem -  - Kráter Ngorongoro - Tanzanie -safari

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

5  /   od 93 500
loading