facebook

Etosha - národní park v Namibii - informace

Etosha National Park je perlou namibijského safari. 

Etosha National Park je největším a nejznámějším národním parkem v Namibii. Leží na severu země a zahrnuje rozlehlou slanou pláň Etosha Pan, která je přírodním zrcadlem nebeských obrazů během deštivého období. Park byl založen v roce 1907 a zahrnuje rozlohu přibližně 22 750 km². V parku žije bohatá fauna, včetně "Velké pětky" africké zvěře - slona, nosorožce, lva, buvola a levharta. Také se zde vyskytují velké stáda zeber, gazel, antilop a mnoho druhů ptáků. Etosha je také domovem pro vzácné druhy jako jsou gepardové, hyeny a kojoti.

Charakteristika národního parku Etosha. 

Etosha je nejoblíbenější namibijský park pro pozorování divoké zvěře a vyznačuje se rozlehlou slanou pánví Etosha. V období sucha se v okolí pánve vyskytují velké koncentrace zvířat. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky, chybí pouze buvoli. Osvětlená napajedla v Etoshe poskytují vzácnou příležitost k nočnímu pozorování divokých zvířat.

 

Plusy návštěvy národního parku Etosha. 

Vynikající podmínky pro  pozorování divoké zvěře v období sucha
Osvětlená napajedla pro noční pozorování
Snadná destinace s vlastní dopravou
Několik možností ubytování pro různé rozpočty

Minusy návštěvy národního parku Etosha. 

Pozorování divoké zvěře je obtížnější v období dešťů
Odpočinkové kempy pro návštěvníky, kteří jezdí sami, jsou méně exkluzivní
Velmi horké klima

 Jaká zvířata můžeme v Etoshe vidět?

Pozorování divoké zvěře je vynikající v období sucha (od května do října), kdy se zvířata shromažďují kolem vodních nádrží. Hojně se vyskytují sloni. Často jsou vidět velká stáda pakoňů modrých, zeber, antilop skákavých a oryxů (přímorožců), kteří společně pijí; po setmění jsou běžně k vidění také černí nosorožci. Přidat se mohou i žirafy a losi. Za svítání a za soumraku lze spatřit velké kočky a velmi častý je šakal černohřbetý. Nevyskytují se zde však buvoli, hroši, krokodýli ani opice.

Jaké jsou v národním parku Etosha teploty? Jak to v parku vypadá s deštěm?

 

Polopouštní krajina Etoshy je v období sucha (od května do října) téměř bez srážek. Teploty mohou po většinu tohoto období klesat až k 7 °C v časných ranních hodinách; teprve v září a říjnu se začíná oteplovat. Vlhké období v Etoshe (listopad až duben) je horké, noční teploty se pohybují kolem 17 °C.

 

Národní park Etosha je horký a poměrně suchý. Stejně jako ve většině polopouštních klimatických oblastí i zde dochází k velkým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí. Déšť obvykle přichází v podobě silných bouřek. Existuje zde období dešťů, které se shoduje s letními měsíci od listopadu do dubna. Během suchých zimních měsíců, od května do října, jsou srážky vzácností.

 Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě národního parku Etosha?

 

 V období sucha (květen až říjen) se zvířata shromažďují kolem centrální pánve a vodních nádrží v Etoshe. Díky hojné divoké zvěři a obecně příznivému počasí je park v tomto období poměrně přeplněný. Nicméně i když je pozorování divoké zvěře v deštivých měsících náročnější, dostanete se pryč od davů a krajina je svěží.

Historie národního parku Etosha

 Etosha National Park se nachází v severní části Namibie a je to největší a nejznámější národní park v zemi. Park byl založen v roce 1907 německými koloniálními úřady jako Game Reserve. V roce 1958 byl poté přejmenován na národní park.

Etosha je slovo znamenající "velká bílá místa" v jazyce domorodých obyvatel Ovambo. Toto jméno bylo zvoleno kvůli velké solné pánvi, která se nachází v parku a vytváří bílou pláň, když je suchá. Tato oblast je významným místem pro pozorování divokých zvířat, která se zde shromažďují na zbytcích vody během suchých období.

 

 

Sdílení

Poslední články

Zambie_South Luangwa

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

Velké africké dobrodružství - 4 africké země -  -

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

23  /   od 81 900
loading