facebook

Etosha - národní park v Namibii - informace

Etosha National Park je perlou namibijského safari. 

Etosha National Park je největším a nejznámějším národním parkem v Namibii. Leží na severu země a zahrnuje rozlehlou slanou pláň Etosha Pan, která je přírodním zrcadlem nebeských obrazů během deštivého období. Park byl založen v roce 1907 a zahrnuje rozlohu přibližně 22 750 km². V parku žije bohatá fauna, včetně "Velké pětky" africké zvěře - slona, nosorožce, lva, buvola a levharta. Také se zde vyskytují velké stáda zeber, gazel, antilop a mnoho druhů ptáků. Etosha je také domovem pro vzácné druhy jako jsou gepardové, hyeny a kojoti.

Charakteristika národního parku Etosha. 

Etosha je nejoblíbenější namibijský park pro pozorování divoké zvěře a vyznačuje se rozlehlou slanou pánví Etosha. V období sucha se v okolí pánve vyskytují velké koncentrace zvířat. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky, chybí pouze buvoli. Osvětlená napajedla v Etoshe poskytují vzácnou příležitost k nočnímu pozorování divokých zvířat.

 

Plusy návštěvy národního parku Etosha. 

Vynikající podmínky pro  pozorování divoké zvěře v období sucha
Osvětlená napajedla pro noční pozorování
Snadná destinace s vlastní dopravou
Několik možností ubytování pro různé rozpočty

Minusy návštěvy národního parku Etosha. 

Pozorování divoké zvěře je obtížnější v období dešťů
Odpočinkové kempy pro návštěvníky, kteří jezdí sami, jsou méně exkluzivní
Velmi horké klima

 Jaká zvířata můžeme v Etoshe vidět?

Pozorování divoké zvěře je vynikající v období sucha (od května do října), kdy se zvířata shromažďují kolem vodních nádrží. Hojně se vyskytují sloni. Často jsou vidět velká stáda pakoňů modrých, zeber, antilop skákavých a oryxů (přímorožců), kteří společně pijí; po setmění jsou běžně k vidění také černí nosorožci. Přidat se mohou i žirafy a losi. Za svítání a za soumraku lze spatřit velké kočky a velmi častý je šakal černohřbetý. Nevyskytují se zde však buvoli, hroši, krokodýli ani opice.

Jaké jsou v národním parku Etosha teploty? Jak to v parku vypadá s deštěm?

 

Polopouštní krajina Etoshy je v období sucha (od května do října) téměř bez srážek. Teploty mohou po většinu tohoto období klesat až k 7 °C v časných ranních hodinách; teprve v září a říjnu se začíná oteplovat. Vlhké období v Etoshe (listopad až duben) je horké, noční teploty se pohybují kolem 17 °C.

 

Národní park Etosha je horký a poměrně suchý. Stejně jako ve většině polopouštních klimatických oblastí i zde dochází k velkým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí. Déšť obvykle přichází v podobě silných bouřek. Existuje zde období dešťů, které se shoduje s letními měsíci od listopadu do dubna. Během suchých zimních měsíců, od května do října, jsou srážky vzácností.

 Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě národního parku Etosha?

 

 V období sucha (květen až říjen) se zvířata shromažďují kolem centrální pánve a vodních nádrží v Etoshe. Díky hojné divoké zvěři a obecně příznivému počasí je park v tomto období poměrně přeplněný. Nicméně i když je pozorování divoké zvěře v deštivých měsících náročnější, dostanete se pryč od davů a krajina je svěží.

Historie národního parku Etosha

 Etosha National Park se nachází v severní části Namibie a je to největší a nejznámější národní park v zemi. Park byl založen v roce 1907 německými koloniálními úřady jako Game Reserve. V roce 1958 byl poté přejmenován na národní park.

Etosha je slovo znamenající "velká bílá místa" v jazyce domorodých obyvatel Ovambo. Toto jméno bylo zvoleno kvůli velké solné pánvi, která se nachází v parku a vytváří bílou pláň, když je suchá. Tato oblast je významným místem pro pozorování divokých zvířat, která se zde shromažďují na zbytcích vody během suchých období.

 

 

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Velké africké dobrodružství -  - Kapské Město - matka měst

Velké africké dobrodružství

23  /   od 82 500
loading