facebook

Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary - záchranná stanice pro šimpanze - Ol Pajeta v Keni

V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.

Šimpanze jsou v Keni chráněným druhem a jejich pozorování v divočině není běžnou turistickou aktivitou. V okolí řeky Tana je několik míst, kde je možné šimpanze pozorovat, ale vyžaduje to čas a velkou trpělivost.Avšak v Ol Pejeta Conservancy v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze s názvem Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary, která poskytuje útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.

 Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary je otevřená pro veřejnost a návštěvníci mohou mít možnost vidět šimpanze v jejich přirozeném prostředí, v ohradách s dostatkem prostoru k pohybu a životního prostoru, kde se mohou chovat přirozeně.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary není zoologická zahrada a šimpanze v něm nejsou vystaveny jako v zajetí. Naopak, stanice se snaží zajistit, aby šimpanzi měli co nejvíce přirozené prostředí a dostatek volného pohybu.
V každém případě, pokud se chcete podívat na šimpanze v Keni, Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary v Ol Pejeta Conservancy může být skvělou volbou pro zážitek, který je zároveň spojen s ochranou a podporou těchto ohrožených primátů.

 

 Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary se nachází na ploše asi 250 hektarů v Ol Pejeta Conservancy a momentálně poskytuje domov pro více než 40 šimpanzů.

Šimpanzi v této stanici mají k dispozici velké ohrady s možností pohybu na volno, ale také kryté prostory, kde se mohou schovat před nepříznivým počasím. Stanice Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary se také zaměřuje na vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany šimpanzů a jejich přirozeného prostředí. Tato stanice také spolupracuje s místními komunitami na ochraně přírody a zvířat v Keni. Celkově lze říci, že záchytná stanice pro šimpanze v Ol Pejeta Conservancy je důležitým prvkem v oblasti ochrany šimpanzů a jejich přirozeného prostředí v Africe a pomáhá zachovat tyto vzácné zvířata pro další generace.Návštěva záchranné stanice Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary je vhodným doplňkem při návštěvě chráněné rezervace Ol Pajeta. Zabere vám 2-3 hodiny  

Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Zájezdy

loading