facebook

Queen Elizabeth - národní park v Ugandě - informace

NP Queen Elizabeth je rájem hrochů a lvů. Návštěva parku je skvělým doplňkem cesty za gorilami v NP Bwindi.

 Park Queen Elizabeth se pyšní velkou rozmanitostí divokých zvířat, včetně slonů, lvů, gepardů, hyen, bufalů, antilop a více než 600 druhů ptáků. V parku se nachází také největší populace hrochů v Ugandě, kteří žijí na březích řek a jezer v parku.

Charakteristika národního parku Queen Elizabeth

 Národní park královny Alžběty je nejoblíbenější ugandskou rezervací savany a má nejširší rozmanitost divoké zvěře ze všech ugandských parků. Rozmanitost biotopů zahrnuje travnaté savany, lesy, mokřady a jezera. To poskytuje prostředí pro rozsáhlou škálu velkých savců a primátů. Vyskytují se zde čtyři z velké pětky (nosorožci chybí) a je možné sledovat šimpanze.

Národní park Queen Elizabeth se nachází v západní Ugandě a byl založen v roce 1952. Park zahrnuje rozsáhlé území, které se táhne od hory Rwenzori až k jezeru Edward, a patří mezi nejnavštěvovanější národní parky v Ugandě.
Další atrakcí pro turisty jsou kanoe a safari po řece Kazinga, kde se mohou diváci těšit na pozorování velkých krokodýlů a slonů, kteří přicházejí k řece pít. Kromě toho lze v parku Queen Elizabeth navštívit také oblast Ishasha, která je známá pro své stromy, ve kterých se obvykle vyhřívají stáda lvů.

Celkově lze říci, že Queen Elizabeth je fascinující a krásný národní park, který nabízí bohaté zážitky pro milovníky přírody a divokých zvířat.

 

Plusy návštěvy NP Queen Elizabeth

Výborné podmínky pro pozorování divoké zvěře
Možnost výletů lodí po kanálu Kazinga
Lvi šplhající po stromech v sektoru Ishasha
Možnost trekingu za šimpanzi
Vynikající pozorování ptáků s 600 zaznamenanými druhy

 Mínusy návštěvy NP Queen Elizabeth

Oblast poloostrova Mweya může být v sezóně velmi rušná
Park protíná hlavní silnice a podél hranic žijí lidé

Jaká zvířata mohu potkat v Queen Elizabeth?

Jedná se o nejspolehlivější park v Ugandě, kde se vyskytuje lev, který je běžný zejména na travnatých pláních Kasenyi, ale je známý spíše svým šplháním po stromech v sektoru Ishasha. V savanových oblastech parku se vyskytují obrovská stáda buvolů a slonů a úžasné množství hrochů obývá kanál Kazinga, po kterém se denně pořádají výlety lodí.

Sloni a buvoli jsou zde velmi častí a překvapivě snadno lze spatřit i lvy. V parku žije mnoho zajímavých druhů antilop, například kob ugandský, topi a bušbuk. V kanálu Kazinga se běžně vyskytují hroši a krokodýli. Pro sledování byl zabydlen oddíl šimpanzů a vyskytuje se zde devět dalších druhů primátů, včetně černobílé opice kolobušky. Žirafy a zebry se zde nevyskytují.

 Jaká je teplota v parku? Jak je to v Queen Elizabeth s deštěm ? Kdy v tu prší?

Blízkost Národního parku královny Alžběty k rovníku zajišťuje rovnoměrně vysoké teploty po celý rok. Pro dvě období dešťů (březen až květen a srpen až prosinec) jsou v regionu typické silné deště, které způsobují neprůjezdnost některých silnic. Ačkoli zde není oficiální období sucha, od ledna do února a od června do července srážek poněkud ubývá, i když zřídkakdy úplně.
V Národním parku královny Alžběty je teplé podnebí. Teploty zůstávají po celý rok rovnoměrné. Denní teploty stoupají na přibližně 29 °C a v noci pozvolna klesají na přibližně 17 °C. NP Queen Elizabeth nemá skutečné období sucha, takže vždy existuje možnost deště. Méně prší od poloviny prosince do února, nejméně pak v červnu a červenci.

 Kdy je nejvhodnější doba k návštěvě parku?

V období dešťů (březen až květen a srpen až prosinec) se často vyskytují krátké, ale vydatné deště, ale v této době je také prostředí parku nádherně svěží a můžete zde přivítat stěhovavé ptáky, kteří tudy prolétají. Na výlety za šimpanzi se však vydejte v době, kdy jsou stezky v parku v sušších měsících pevnější a vhodnější pro pěší chůzi.
Národní park královny Alžběty je otevřen po celý rok, ale nejlepší pozorování divoké zvěře je v lednu až únoru a v červnu až červenci (období sucha). Nejkrásnější je však tento malebný park v období vlhka od března do května a od srpna do prosince. Duben, květen, říjen a listopad jsou velmi vlhké měsíce a v tomto období může déšť narušit vaše safari.

 Historie národního parku Queen Elizabeth

Národní park Queen Elizabeth v Ugandě byl založen v roce 1952 a patří tak k nejstarším národním parkům v zemi. Národní park byl pojmenován po britské královně Alžbětě II., která navštívila Ugandu během své korunovace v roce 1954.
Původně byl park rozdělen do dvou částí: západního pásma (dnes národní park Rwenzori Mountains) a východního pásma (dnes národní park Queen Elizabeth). V roce 1964 byla západní část oddělena a vznikl z ní samostatný národní park Rwenzori Mountains.
V průběhu 60. a 70. let byl park vystaven tlakům těžby ropy a lesů, což mělo negativní dopad na životní prostředí a zvířata. Nicméně, v roce 1972 byl park prohlášen za chráněné území a v roce 1979 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Sdílení

Poslední články

Zambie_South Luangwa

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem -  -

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

12  /   od 63 500
Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem -  - Uganda_Národní park Bwindi Impenetrable_pozorování goril

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

8  /   od 87 900
loading