facebook

Skeleton Coast - národní park v Namibii - informace

Skeleton Coast je namibijské pobřeží plné vraků lodí a drsných příběhů námořníků
Skeleton Coast National Park je národní park v Namibii, který se nachází na západním pobřeží Atlantského oceánu. Park byl založen v roce 1971 a zahrnuje rozlohu přibližně 16 845 km². Název parku pochází od mnoha lodí, které zde ztroskotaly a zůstaly na pobřeží jako křehké kostry, protože v této oblasti panují nehostinné podmínky. Oblast je často pokryta mlhou a extrémně chladným větrem, což způsobuje neustálé kolísání teplot a výrazné změny krajiny. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně lvů, slonů, gepardů, hyen, plameňáků a mnoha dalších druhů ptáků.

Charakteristika národního parku Skeleton Coast

Pobřeží koster je větrem ošlehaný pás pouště, který pokrývá téměř 500 km atlantického pobřeží. Tento strašidelný park je často zahalen v mlze. Jeho název je odvozen od četných vraků lodí ležících na pobřeží. Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou fascinující kolonie tuleňů kapských. Nejnavštěvovanější kolonie je na Cape Cross, který se nachází jižně od parku.

 Do parku Skeleton Coast se jezdí kvůli nádherné scenérii.

Park chrání úzký pás pustého pouštního pobřeží. Konflikt teplot v místě, kde se moře stýká s pouští, vytváří vrstvu téměř permanentní mlhy, která dělá scenérii ještě tajemnější. Mlha dává život více než 100 různým druhům lišejníků, které při bližším pohledu odhalují mozaiku barev a tvarů.

Plusy návštěvy Skeleton Coast

Zajímavé prostředí pouštního pobřeží
Velké kolonie tuleňů
Cílová destinace v divočině mimo turistické trasy
Vynikající možnosti pozorování ptáků

 Minusy návštěvy Skeleton Coast

Velmi odlehlé a nepřístupné
Nízká hustota zvířat a malá rozmanitost

 Jaká zvířata a ptáky můžete v národním parku Skeleton Coast potkat?

Pobřeží koster není hlavní destinací divoké přírody. Většina návštěvníků této oblasti se zastaví před dosažením národního parku u tulení kolonie Cape Cross. Podobné, hůře dostupné kolonie se nacházejí uvnitř parku, včetně obrovské kolonie na Cape Fria dále na sever. Ty přitahují mrchožrouty, jako jsou hyeny hnědé a šakali černohřbetí. Mezi další mořské živočichy patří delfín Heavisideův a želva zelenavá (Testudo Hermani).

Jaká je teplota v parku? Jak je to ve Skeleton Coast s deštěm ? Kdy v tu prší?

Na pobřeží Skeleton Coast panuje suchá zima (od května do října) s minimem srážek. Pro zimní měsíce jsou také charakteristické chladné větry vanoucí od západu a husté mlhy, zejména v ranních hodinách. V létě (od listopadu do dubna) mlha přetrvává, i když se mírně zmenšuje. Přibývá také srážek a otepluje se.

 Kdy je tedy nejvhodnější národní park Skeleton Coast navštívit?

Na Pobřeží koster je nejlepší vyrazit v teplejším období, tedy zhruba od října do března. Mlha také není tak hustá a obloha se po dešti vyjasňuje. V této době je větší pravděpodobnost, že uvidíte divokou zvěř, protože chladné větry v sušších měsících mají tendenci posílat zvířata do úkrytu.

 Historie národního parku Skeleton Coast

Národní park Skeleton Coast v Namibii má nejen krásné, ale i velmi dramatické dějiny. V minulosti bylo pobřeží známé jako "Costa dos Esqueletos" nebo "The Land God Made in Anger", kvůli nebezpečným proudům a mohutným vlnám, které ztroskotaly mnoho lodí. Toto místo je také známé díky mnoha vrakům lodí, které zde zůstaly zaseknuté v písku a kovových útesů.
V roce 1971 byl národní park Skeleton Coast oficiálně vytvořen, aby ochránil tuto dramatickou pobřežní krajinu, která je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které se dokážou přizpůsobit extrémním podmínkám tohoto prostředí. Dnes park slouží jako turistická atrakce pro ty, kteří hledají neobvyklé a nedotčené zážitky v jednom z nejdrsnějších prostředí na světě.

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Velké africké dobrodružství -  - Kapské Město - matka měst

Velké africké dobrodružství

23  /   od 82 500
loading