facebook

Mt. Kenya - Češi začínají objevovat jeho krásu

Češi milují hory. A stále víc jich objevuje nádheru jednoho z nejkrásnějších afrických pohoří Mt. Kenya. 

Nejprve se tu objevovali pouze horolezci, ale dnes se prochází po trekových cestách i vysokohorští turisté a v nižších polohách pohoří se zastavují na pár dnů i ti, co přijeli do Keni za safari. Není se co divit, Mt. Kenya je opravdu krásné pohoří. Být věčně druhý je k vzteku... Přečtěte si více o této krásce Afriky zde.

Sdílení

Poslední články

Maledivy s Marco Polo

Jsou lepší Maledivy nebo Seychely? Jaké jsou rozdíly mezi dvěma tropickými ráji?

Najděte klid a pohodu na bílých písečných plážích Malediv a Seychel. Poradíme vám, jak si vybrat.

Popularita Malediv a Seychel v posledních letech výrazně vzrostla. Stále více cestovatelů váhá, zda se vydat tam nebo tam. Obě lokality omývá Indický oceán a obě lokality jsou souostrovími s mnoha ostrovy. Kdo hledá krásné páže, korálové útesy a nádherné moře, nemůže Seychely nebo Maledivy ignorovat.

Ale jak si mezi nimi vybrat?

Nejjednodušší odpověď by vypadala asi takto: vydejte se na obě místa a pak se rozhodněte, které pro vás bylo vhodnější. Ale pojďme si ten pomyslný souboj Maledivy versus Seychely trochu rozehrát.
 

Černá Hora s Marco Polo

Skvělá alternativa letní a podzimní dovolené – Černá Hora

„Klenot Balkánu“

– takový slogan bych použil, kdybych chtěl vystihnut dvěma slovy jedinečnost a krásu Černé Hory jako turistické destinace. Celá země je protkána malebnými horami s úchvatnými jezery, zajímavými historickými městy a omývána azurovým Jadranem.

Na první pohled nenápadná Popelka, která se krůček po krůčku chystá na ples. V posledních letech vyrostla v Černé Hoře kvalitní infrastruktura a velmi se zlepšily i služby pro všechny kategorie návštěvníků. Dovolená v Černé Hoře může mít tedy spoustu podob.

Černá Hora je výbornou alternativou letní a podzimní dovolené pro všechny, kdo hledají odpočinek, dobrodružství, historii a aktivní dovolenou. Zájezdy do Černé Hory nemusí obsahovat jen pobyt u moře, ale mohou být skvělou kombinací odpočinku a aktivit.

4X TÝDNĚ DOSTUPNÉ PŘÍMÉ LETECKÉ SPOJENÍ Z PRAHY A 2X TÝDNĚ Z BRNA. LET TRVÁ MÉNĚ NEŽ 2 HODINY.

Botswana_delta Okavango_moremi

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

ihoafrická-republika-safari-MalaMala-

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Zájezdy

loading