facebook

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Charakteristika národního parku MalaMala

Safari park MalaMala se nachází v soukromé rezervaci v regionu Mpumalanga v Jihoafrické republice a patří mezi nejprestižnější a nejstarší safari rezervace v zemi.
MalaMala zaujímá rozlohu přibližně 13 300 hektarů, patří tedy k menším parkům, ale díky tomu, že sousedí s Krugerovým národním parkem a nejsou mezi nimi žádné bariery, mohou z Krugerova parku volně migrovat zvířata i do MalaMala. Park je rozdělen na tři sektory: MalaMala Main Camp, Rattray's on MalaMala a Sable Camp. Prostředí je typické pro olblast buše, s četnými travnatými pláněmi, říčními toky a hustými porosty stromů. MalaMala je známá pro své vynikající možnosti pozorování zvířat. Je zde důraz kladen na kvalitní safari zážitek, a proto jsou využívány otevřené vozidla s odbornými průvodci, kteří mají hluboké znalosti o divoké přírodě a parku. MalaMala nabízí také noční safari, které vám umožní objevovat divoký život v akci za soumraku a v noci. Během nočního safari můžete spatřit noční predátory jako hyeny, kočkovité šelmy a další živočichy, které jsou aktivní při setmění. V MalaMala najdete luxusní a komfortní ubytování, které vám umožní si užít přírodní prostředí a současně se cítit jako doma. Rezervace nabízí různé možnosti ubytování, od tradičních safari lodží po luxusní soukromé vily.

Plusy návštěvy národního parku MalaMala

Velmi dobré podmínky k pozorování divoké zvěře, včetně celé tzv. Velké pětky
Díky tomu, že jde o soukromý pozemek, mohou safari auta pod vedením zkušených průvodců jezdit i mimo cesty a to umožňuje dostat se ke zvířatům opravdu blízko
Kromě klasických výjezdů na safari máte k dispozici i noční safari. To je úplně jiný obraz divoké africké přírody.
Velmi dobře proškolení stopaři a průvodci
Soukromý pozemek slouží exklusivně jen hostům ubytovaným v parku
Soukromý pozemek neumožňuje vjezd jiných vozidel, než vozidel klientů ubytovaných v parku = je zaručena intimní atmosféra při setkání s divokou zvěří
Velký důraz na kvalitní životní podmínky divokých zvířat

Mínusy návštěvy parku MalaMala

Není šance podívat se do parku nízkonákladově.

Jaká zvířata můžete v parku MalaMala potkat?

MalaMala nabízí jedny z nejlepších možností pozorování divoké zvěře na kontinentu. Velká pětka se tu obvykle dá zvládnout za dva dny a leopardy lze snadno spatřit na většině vyjížděk. Všechna pozorování jsou exkluzivní pro návštěvníky rezervace MalaMala, protože rezervace neposkytuje práva k průjezdu jiným pozemkům, jak je to běžné v sousední rezervaci Sabi Sand.
MalaMala je známý svou ohromující diverzitou divočiny. Park je domovem "Velké pětky" (slon, lev, leopard, nosorožec a buvol africký), což znamená, že máte vysokou šanci vidět všechny tyto ikonické druhy. Kromě toho zde najdete také širokou škálu dalších savců, jako jsou žirafy, zebry, antilopy a mnoho dalších.

Jakou můžete očekávat v MalaMala krajinu?

MalaMala leží mezi Krugerovým národním parkem a rezervací Sabi Sand s otevřenými hranicemi na obou stranách. Vegetaci tvoří zalesněná savana, hustý les na březích říček, akáciový buš, otevřené pastviny a skalnaté kopce. Rezervaci protéká v délce 20 km od severu k jihu řeka Sand River, která v období sucha přitahuje hojnou zvěř.

 

Jaké teploty jsou v parku a kdy tam prší?

Vlhká sezóna v MalaMale trvá od října do dubna, v létě, kdy nejsou bouřlivá odpoledne neobvyklá. Přes den bývá kruté horko. Zima, od května do září, bývá naopak suchá a mírná. Teploty však mohou v noci poměrně výrazně klesnout a časná rána budou poměrně chladná.

Kdy je nejlepší se do parku MalaMala vydat?

Pro nejlepší zážitek z pozorování divoké zvěře v MalaMale doporučuji období sucha (květen až září). Zvířata se pohybují kolem několika zbývajících vodních zdrojů a výhledy se otevírají, jak ustupuje buš. V období dešťů (od října do dubna) je vegetace zelená a bujná a pozorování ptáků je v nejlepší kondici, ale odpolední bouřková činnost může zhatit i ty nejlépe naplánované plány. Zelené, zalistěné keře dávají možnost zvěři se snadno ukrýt.

Historie národního parku MalaMala

Historie safari parku MalaMala sahá až do roku 1927, kdy byla založena soukromá rezervace MalaMala Game Reserve. Tato rezervace byla původně zřízena za účelem ochrany života divoké zvěře a přírodního prostředí v této oblasti Jižní Afriky.
V průběhu let prošla rezervace MalaMala různými fázemi vlastnictví a správy. V roce 1964 ji zakoupila rodina Rattrayů, kteří se stali klíčovými postavami v rozvoji a správě parku. MalaMala se stala jednou z nejprestižnějších a nejlépe hodnocených safari rezervací v Jihoafrické republice.
Během své existence se MalaMala stala oblíbeným cílem pro turisty a safari nadšence, kteří hledají autentický a kvalitní safari zážitek. Rezervace je známa svými vynikajícími možnostmi pozorování zvířat a vysokou pravděpodobností setkání s "Velkou pětkou" a dalšími ikonickými druhy.
MalaMala Game Reserve také hrála důležitou roli v ochraně přírody a zachování biodiverzity v této oblasti. Rezervace se účastní různých projektů na ochranu zvířat, výzkum přírodního prostředí a komunitního rozvoje, aby zajistila udržitelnost svého prostředí.
Dnes je MalaMala stále považována za jednu z nejexkluzivnějších safari rezervací v Jihoafrické republice a přitahuje návštěvníky z celého světa svou bohatou historií, úžasným divokým životem a prvotřídním servisem pro návštěvníky.

Sdílení

Poslední články

Zambie_South Luangwa

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

loading