facebook

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

Charakteristika rezervace Moremi

Rezervace Moremi se nachází v Botswaně a patří mezi nejvýznamnější a nejznámější safari rezervace v jižní Africe. Rezervace Moremi se rozkládá na ploše přibližně 5 000 čtverečních kilometrů a nachází se v srdci delty Okavango. Tato poloha přináší rozmanité ekosystémy, včetně mokřadů, travnatých plání, řek, bažin a lesů, které jsou domovem různých druhů zvířat a rostlin. Rezervace Moremi zahrnuje část delty Okavango, která je jednou z největších a nejúchvatnějších vnitrozemských delt na světě. Mokřady poskytují významný zdroj vody a jsou domovem mnoha vodních druhů, jako jsou krokodýli a hroši. Safari na vodě je v této lokalitě velmi populární aktivitou, které umožňují návštěvníkům objevovat krásu těchto mokřadů a pozorovat život divokých zvířat kolem břehů. Je to fascinující svět.

Plusy návštěvy rezervace Moremi

Velmi dobré podmínky k pozorování divoké zvěře, včetně celé tzv. Velké pětky
Plavba na tradiční kánoi „mokoro“ v mokřadech plných života
Malé exklusivní kempy a lodge s vynikající atmosférou – tady máte opravdu pocit, že jste součástí divoké přírody
Část nabídky ubytování je i v mobilních safari kempech
Velmi dobře proškolení stopaři a průvodci

Mínusy návštěvy rezervace Moremi

Ubytování v Moremi je velmi drahé
Od prosince do března je většina míst v Moremi nepřístupná
Není šance podívat se do rezervace nízkonákladově.

Jaká zvířata můžete v rezervaci Moremi potkat?

Moremi Game Reserve je známá svou bohatou biodiverzitou a hojným výskytem divokého života. Rezervace je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů, kudů, impal, antilop a mnoha dalších. Moremi je také jedním z nejlepších míst v Botswaně pro pozorování ptáků, s více než 500 druhy zaznamenaných v oblasti.

Rezervace Moremi Game Reserve nabízí výjimečné možnosti pozorování divoké zvěře. Nosorožci zde byli úspěšně reintrodukováni, ale jejich pozorování jsou stále spíše náhodná. Rezervace je významnou baštou divokých psů. Většina zvířat je velmi klidná, což zajišťuje kvalitní pozorování. Kromě vlajkových druhů se zde ve velké míře vyskytují vodušky červené, impaly, pakoně a zebry Burchellovy.

Jakou můžete očekávat v Moremi krajinu?

Moremi má v deltě to nejlepší z obou světů. Jsou zde rozsáhlé mokřady, porostlé papyrem a plovoucími lekníny, které jsou ideální pro safari na kánoi „mokoro“, a velké plochy využívané pro safari s pohonem 4x4. Oblast tvoří mozaika lagun a ostrovů s nejrůznějšími druhy biotopů, od pastvin po křovinatou buš, plnou akcácií a mopanové lesy.J

 

Jaké teploty jsou v parku a kdy tam prší?

Moremi má období sucha (od dubna do října), které se střídá s nejchladnějším a nejteplejším obdobím v rezervaci. V červenci klesá rtuť teploměru na průměrnou odpolední hodnotu 26 °C, v říjnu pak stoupá až na 34 °C. V období dešťů (od listopadu do března) se průměrná teplota příliš nemění a zůstává poměrně vysoká - 31 °C. Deštivé měsíce se vyznačují spíše krátkými přeháňkami než dlouhými lijáky.

Kdy je nejlepší se do rezervace Moremi vydat?

Období sucha (duben až říjen) je ideální pro pozorování a poznávání divoké přírody. Teploty jsou většinou mírné, na poloostrově žije spousta zvířat a hladina vody v Okavango je ideální pro výlety na mokoro. Neuvidíte však to nejlepší z ptačího světa, která sem zavítá v období mokra (od listopadu do března). V suchých měsících jsou také vyšší ceny, protože v Botswaně je hlavní sezóna.

Historie rezervace Moremi

Historie rezervace Moremi sahá až do roku 1963, kdy byla založena jako první oficiální safari rezervace v Botswaně. Rezervace byla pojmenována po královně Moremi III., která hrála klíčovou roli při ochraně divoké přírody v této oblasti.
Rezervace byla vytvořena jako reakce na rostoucí hrozby pro zvířata (především pytláctví) a zhoršující se přírodní prostředí. Tehdy byla část oblasti Okavango Delta vyčleněna jako chráněné území a o rok později, v roce 1964, byla rezervace Moremi oficiálně uznána vládou Botswany.
V průběhu let byla rezervace rozšířena a spravována, aby se zajistila ochrana a udržitelnost přírodního prostředí. Byly přijaty opatření k regulaci a omezení lidské činnosti v rezervaci, což umožnilo návrat divoké přírody do přirozené podoby.
Díky své bohaté fauně a přírodním krásám se rezervace Moremi stala oblíbeným cílem pro safari nadšence a turisty. Je známa svými výjimečnými možnostmi pozorování zvířat, zejména velkých druhů jako sloni, lvi, nosorožci, leopardi a mnoho dalších.
Rezervace Moremi získala význam nejen jako turistická atrakce, ale také jako výzkumné a ochranářské centrum. Vědci zde provádějí studie a monitorování divokého života, aby lépe porozuměli ekologii oblasti a přispěli k ochraně ohrožených druhů.
Dnes je rezervace Moremi jednou z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších safari rezervací v Botswaně a v celé Africe. Je považována za přírodní poklad a důležitý prostor pro ochranu biodiverzity a udržitelný rozvoj v regionu Okavango Delta.

Sdílení

Poslední články

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Zájezdy

Velké africké dobrodružství - 4 africké země -  -

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

23  /   od 81 900
loading