facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Mohlo by vás zajímat

Budva, přímořské město v Černé Hoře, se svou neodolatelnou směsicí kouzla minulosti a živého pulsujícího současného života, představuje jedinečnou lokalitu na Jaderském moři. Budva je také městem s bohatou historií, což je patrné z jeho památkového bohatství. Středověké hradby, které obklopují staré město, přenášejí návštěvníky do minulosti. Můžete prozkoumat její malebnou historickou část, známou jako Stari Grad, úzké uličky, historické budovy jako Katedrála svatého Jana nebo starověké hroby. Na konci dne si můžete vychutnat večeři v jedné z mnoha restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody a další lahůdky a krásné výhledy na moře.

Výlety do okolí

Výlet do Národního parku Lovćen, který se nachází nedaleko města Budva v horách Dinárského pohoří v Černé Hoře. Národní park Lovćen je známý svou překrásnou přírodou, panoramatickými výhledy a historickými památkami.
Ráno se autem vydejte z Budvy směrem na sever do Národního parku Lovćen. Cesta trvá přibližně hodinu, ale stojí za to. Cestou můžete zastavit u kláštera Cetinje. Jakmile dorazíte do parku, vydejte se na vrchol hory Lovćen, který je nejvyšším vrcholem v oblasti. Zde si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu nebo návštěvu mauzolea Petra II. Petroviće-Njegoše. Toto mauzoleum je památkou na černohorského vůdce a básníka. Uvnitř mauzolea se nachází jeho hrob a nabízí úžasný výhled z terasy. V parku jsou různé turistické stezky a výhledové body, které vám umožní obdivovat přírodní krásu parku.
Poté se přesuňte do vesnice Njeguši. Tato malá vesnice je známá svou tradiční černohorskou kuchyní, zejména pršutem (sušeným šunkovým výrobkem) a sýrem. Určitě si vyzkoušejte místní speciality v jedné z tamních restaurací. Cestou zpět se kochejte výhledem při opatrné jízdě příkrými serpentinami do městečka Trojica. Odtud dle času a chuti buď město Kotor nebo zpět do Budvy. 

Výlety do okolí

Výlet starým městem Kotor (cca 30 minut autem na sever od Budvy), které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Město Kotor je jedním z nejstarších a nejkrásnějších přístavních měst v Černé Hoře a má bohatou historii. Procházejte úzkými kamennými uličkami, obdivujte historické budovy (Katedrála svatého TrifunaPalač Drago) a navštivte hlavní náměstí Trg od Oružja, které je obklopené kavárnami a restauracemi. Nejvýraznější památkou v Kotoru je jeho středověké opevnění. Hradby byly postaveny od 9. do 19. století a rozprostírají se na délce přes 4,5 km.  Vyšplhejte až na vrchol kopce nad městem, kde se nachází Kotor Fortress (také známá jako St. John's Fortress nebo San Giovanni Fortress). Cesta nahoru může být náročná, ale výhled stojí za to. Stoupání po strmých schodech a úzkých uličkách k nádvořím na vrcholu opevnění nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. 

Využijte možnost a objevte Kotor Bay z vody. Můžete si pronajmout malou loď nebo se přidat k organizovanému výletu lodí. Plavte se kolem malebných vesnic, skalnatých útesů a úchvatných výhledů na horu Lovćen. Pokud máte čas, zastavte v malebném městečku Perast. Toto malebné přístavní město je známé pro své elegantní paláce a kostely. Můžete také navštívit dvě malé ostrovy v blízkosti města - Our Lady of the Rocks a St. George Island.

Pokud chcete čas strávit ještě více aktivně, vydejte se na nedalekou Via Ferrata Kotor.

Během svého výletu si určitě vychutnejte místní kuchyni. Vyzkoušejte čerstvé mořské plody, jako jsou ryby a místní speciality, jako je "buzara" (krevety připravené v rajčatové omáčce) nebo "pršut" (domácí sušená šunka).

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading