facebook
Národní park Chobe - Botswana_Chobe

Národní park Chobe

Popis destinace

Chobe v Botswaně je jedním z nejznámějších národních parků v Africe. Je domovem rozsáhlých populací divokých zvířat, včetně slonů, lachtanů, krokodýlů a různých druhů ptáků. Park je proslulý svými bohatými ekosystémy, včetně říčních krajin, savan a lesů, a nabízí nezapomenutelné safari zážitky.

Podnebí


V Chobe v Botswaně panuje suché a horké podnebí typické pro region jižní Afriky. Zde jsou některé klíčové informace o podnebí v Chobe:

Suché období: Nejsušší období v Chobe trvá od května do října. Během těchto měsíců jsou teploty vysoké a srážky minimální, což znamená, že vegetace je řidší a zvířata se často shlukují kolem vodních zdrojů, což zvyšuje šance na pozorování divokých zvířat během safari.
Deštivé období: Deštivé období v Chobe trvá od listopadu do dubna. Během těchto měsíců přicházejí pravidelné deště, což vede k rozkvětu vegetace a vytvoření bohatých pastvin pro zvířata. To může být také dobrá doba pro pozorování ptáků, protože se zde shromažďují migranti.
Pokud plánujete safari v Chobe, období sucha, tedy od května do října, je často považováno za nejlepší čas. Během tohoto období je snadnější pozorovat divoká zvířata, protože se často shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, i během deštivého období může být Chobe atraktivní destinací, zejména pro ty, kteří se zajímají o pozorování ptáků a zážitky z bohaté vegetace.

Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády do NP Chobe (s anglicky mluvícím průvodcem) - Národní park Chobe - Viktoriiny vodopády - letecký pohled

Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády do NP Chobe (s anglicky mluvícím průvodcem)

10
Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády do NP Chobe (s anglicky mluvícím průvodcem) - Národní park Chobe

Z Kapského Města přes Viktoriiny vodopády do NP Chobe (s anglicky mluvícím průvodcem)

10
Více informací od 101 900
loading