facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den odlet z Prahy, přílet od Egypta

Odlet z Prahy, přílet do Egypta, ubytování v hotelu u moře.

Dovolená v Egyptě může mít mnoho podob a pobyt u moře můžete trávit na mnoha plážích. Jednou z nejoblíbenějších je pláž v letovisku Marsa Alam. K nejlepším hotelům v tomto letovisku patří bezesporu Hilton Marsa Alam Nubian Resort.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


2 den pobyt u moře

Pobyt u moře.

Resort je zajímavý tím, že se nejedná o jednu mohutnou budovu, ale architektura resortu vychází z tradiční nubijské architektury a resort je vybudován jako soubor jednotlivých jednopatrových vilek s několika pokoji . To podporuje pocit soukromí a odpočinku. Vilky jsou v krásně udržované zahradě, plné stromů a keřů. I kolem bazénu je vysázený palmový háj a palmy lemují i pláž.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


3. den pobyt u moře

Pobyt u moře.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


4. den plavba po Nilu - LuxorZačíná cesta do dávné historie mystického Egypta. Cesta do Luxoru trvá téměř 4 hodiny a celé odpoledne chceme věnovat návštěvě památek, proto odjedete z hotelu od moře v brzkých ranních hodinách. Překonáte nehostinnou pouštní krajinu a před polednem se před vámi objeví posvátná řeka Nil - budete v cíli dnešní cesty v Luxoru. Ubytujete se na lodi (4*) a poobědváte (nápoje po celou dobu pobytu na lodi nejsou v ceně). po obědě se vydáte  v doprovodu česky mluvícího průvodce do chrámů v Luxoru a Karnaku - tzv. Východní břeh Nilu, svět živých. Luxorský chrám je rozsáhlý staroegyptský chrámový komplex. Byl založen přibližně roku 1400 před naším letopočtem, byl zasvěcen thébské trojici bohu (Amonovi, Mut a Chonsovi). Egyptský chrámový komplex Karnak je největší v Egyptě, založený Sensretem I. kolem roku 1950 před naším letopočtem, hlavní kultovní středisko boha Amona. Večeře, nocleh na palubě. Vaše kajuta má kolem 22 metrů čtverečních, máte zde i koupelnu se sprchou, fénem, v pokoji je klimatizace.

plná penze


5. den plavba po Nilu - Údolí králů, Údolí královenPo snídani na lodi navštívíte západní břeh Nilu - svět mrtvých. Údolí králů, ležící ve vápencovém masivu Libyjského pohoří, toto místo v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Skoro všechny hrobky byly vykradeny již ve starověku, avšak i v současnosti dávají jasnou představu o bohatství a moci tehdejších vládců. Údolí králů se stalo známé díky objevu Tutanchamonovy hrobky a od roku 1979 je zapsané na seznam dědictví UNESCO. Oběd. Poté navštívíte také Údolí královen, v dobách starověkého Egypta zde byly pohřbívány manželky faraonů, ale také princové a princezny. Další zastávkou je zádušní chrám královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy - dvě sochy velkých rozměrů zpodobňující egyptského faraona Amenhotepa III., který vládl ve staroegyptské 18. dynastii. Od roku 1350 před naším letopočtem stojí před thébskou nekropolí na západním břehu řeky Nil západně od nového města Luxor. Večeře, nocleh na palubě.

plná penze


6. den plavba po Nilu - plavba do Edfu, chrám Kom Ombo

Po svítání vyplujete proti proudu Nilu. Z horní paluby lodi nebo z okna své kajuty můžete pozorovat život okolní řeky. V některých místech budete mít pocit, že se od dob faraónů nic nezměnilo. Zemědělci ručně obdělávají pole a čas jako by se zastavil. Doplujete do Edfu a vystoupíte k návštěvě chrámu v Edfu, který je věnovaný bohu Horovi. K chrámu se dostanete kočárem taženým koňmi. Byl postaven v Ptolemaivském období, mezi roky 237 a 57 př.n.l. Nápisy na stěnách poskytují důležité informace o jazyce, mýtech a náboženství během řecko-římského období ve starověkém Egyptě. Oběd na lodi. Další zastávkou bude chrám Kom Ombo, který byl zasvěcen dvěma bohům - Harverovi se sokolí hlavou a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Současná podoba chrámu pochází z Plolemaiovského období. Dnešní plavba končí nedaleko Asuánu. Večeře, nocleh na palubě.plná penze


7. den plavba po Nilu - Asuán

Po svítání doplujete do Asuánu. Posnídáte na lodi a po snídani pojedete motorovým člunem na ostrov Agilkija, kde navštívíte chrám Philae, který je zasvěcený bohyni Esetě. Je to jeden z nejznámějších chrámů v Egyptě vůbec a od roku 1979 zapsaný v UNESCO. V souvislosti s vybudováním Asuánské přehrady byl ostrov trvale zaplaven Nilem. V 70. letech 20. století proto byly před jejím zprovozněním všechny významné historické stavby záchrannou akcí UNESCO přesunuty na 300 m vzdálený, uměle upravený, ostrůvek Agilkija. Další zastávkou je turisty velmi oblíbený nedokončený obelisk královny Haštepsut, jehož výška měla být 42 metrů, obelisk ale během výroby prasknul. Oběd. Dále uvidíte Vysokou asuánskou přehradu, 480 km dlouhá a 16 km v nejširší části. Energie získaná z přehrady pokrývá potřeby celého Egypta. Večeře, nocleh na palubě.

plná penze


8. den návrat k mořiPo snídani
odhlášení a vylodění, návrat zpět do vašeho hotelu u moře (cesta cca 8 hodin).

polopenze

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


9. den pobyt u moře

Pobyt u moře.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


10. den pobyt u moře

Pobyt u moře.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)


11. den odlet z Egypta, přílet do Prahy

Dle času letu odjezd na letiště, přílet do ČR.

all inclusive

Hilton Marsa Alam Nubian Resort (4* plus)CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading