facebook
Velký okruh Ekvádorem s průvodcem včetně Amazonie -

Velký okruh Ekvádorem s průvodcem včetně Amazonie

11 nocí od 93 550 Kč
Ekvádor, Poznávací zájezdy

Velký okruh Ekvádorem s průvodcem včetně Amazonie

Vypravte se s námi na 13denní poznávací zájezd s průvodcem do Ekvádoru, za jeho přírodními krásami i kulturními památkami. Jednoduché vstupní podmínky do země (test + potvrzení o očkování) si můžete ověřit na ecuador.travel.

Odlet z Berlína, na vyžádání také odlet rovnou z Prahy (za příplatek).
Během 13denní cesty projedeme skoro celou zemi od severu na jih a to včetně Amazonie. Čeká nás koloniální Quito i indiánské Otavalo. Ohromí vás hned několik dech beroucích sopek včetně známé Cotopaxi, kolem známe cesty Avenues of Volcano v majestátních Andách. Z hor se přesuneme do nížin a rovnou do amazonského pralesa, kde bujné přírodě strávíme 4 dny - 3 noci. V dalších dnech nás čeká mix andských průsmyků, historických a koloniálních městeček i měst jako Riobamba, Ingapirca, nebo Cuenca a množství nádherné rovníkové přírody. Cestu zakončíme na břehu Tichého oceánu v Guayaquil.   

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Objevte autentickou atmosféru Latinské Ameriky - Ekvádor je plný toho nejlepšího z celého kontinentu.
  • Objevte koloniální historii země včetně indiánské minulosti
  • Rozmanitost přírody, která bere dech: Andy, sopky, tropická rovníková krajina i amazonský prales.
  • Malá privátní skupinka 8-10 osob s českým průvodcem, nebo od 2 osob s lokálním průvodcem.

Poznávací zájezd do Ekvádoru: tato cesta je putováním v malé skupince po nádherné ekvádorské přírodě, starých indiánských památkách, autentickém ekvádorském venkově a dokonce i amazonském pralese. K tomuto zájezdu si můžete připojit návštěvu věhlasných Galapág - nabídku vám rádi na míru připravíme.

1. den: ODLET DO QUITA
Odlet z Mnichova - svoz z ČR na přání zajistíme. Po příletu se vypravíme do centra města, kde se ubytujeme.  Odpočineme si po dlouhém letu z Evropy a vydáme se po nedalekém okolí na náš první jihoamerický "průzkum" a také na dobré ekvádorské jídlo. Co třeba Chuleta de cerdo nebo Churrasco či bude snad někdo odvážný a ochutná tradiční Cuy?

Quito známé jako "Světlo Ameriky", je hlavním městem Ekvádoru, leží v nadmořské výšce 2 800 m n. m., a na relativně malém prostou nabízí mnoho nádherných historických památek. V roce 1978 bylo vyhlášeno organizací Unesco "Kulturním dědictvím lidstva", již třetí rok po sobě získalo ocenění "Přední destinace Jižní Ameriky" udělované organizací "World Travel Awards (WTA)", toto ocenění je známé jako "Oscar cestovního ruchu".

2. den: PROHLÍDKA KOLONIÁLNÍHO QUITA - STŘED SVĚTA (Snídaně/Oběd/-)

Naše prohlídka začne návštěvou architektonických a koloniálních skvostů: prohlédneme kostel El Sagrario, baziliku La Basilica del Voto Nacional, i kostel San Francisco, kde se nacházejí koloniální malby a sochy ze 16. až 20. století. Tato umělecká díla jsou důkazem, že Ekvádor měl úžasné umělce. Prohlédneme si La Plaza de la Independencia (Náměstí nezávislosti) a ulice jako "La Ronda". To jsou místa, kde najdete zábavu, kreativní řemeslné výrobky, zmrzlinu z neobvyklých příchutí a řadu typických jídel hlavního města.
Odtud se vydáme se na "El Panecillo", sice malý kopec, ale za to s úžasným výhledem na celé město.
Po obědě (v ceně) se vypravíme několik kilometrů od města, kde se nachází městečko známé San Antonio de Pichincha. Nedaleko něj se nachází rovník. Dalším zajímavým muzeem je Intiñan, kde je přesně a prakticky ukázána moudrost, kterou měli andští indiáni ve vztahu ke Králi Slunce.

3. den: QUITO - TRH OTAVALO (Snídaně/Oběd/-)

Po snídani nás čeká cesta do Otavalo, kterou zahájíme zastávkou v Cayambe, kde ochutnáme vynikající sušenky a sýr. Cestou se nám naskytne pohled na "jezero San Pablo", které je největším jezerem v provincii "Imbabura".
Blížíme se k Otavalu a uvidíme některé domy domorodé komunity, která o sobotách prodává své úžasné umění na jarmarku, najdeme zde krásné cukrovinky a řemeslné výrobky, které komunita vyrábí například z bavlněných nití: "Všichni si mohou prohlédnout například ponča, náramky, tašky, svetry, kalhoty, klobouky atd. Prodávají se zde také hudební nástroje vyrobené z rákosu (carrizo), jako např: "Charangos", flétny, "rondadores" atd.
Po obědě přesun do naší "haciendy" v Otavalu. 

4. den: OTAVALO - PEGUCHE - PAPALLACTA (Snídaně/Oběd/-)

Po snídaní navštívíme poklidnou vesnici Peguche, která se nachází kousek od Otavala. Kdysi zde panoval čilý ruch a návštěvníci, protože vesnicí procházela železniční trať, ale nyní, kdy se trať od 80. let nepoužívá, zahalil Peguche klid. Přestože zde již není tak rušno jako dříve, stále je zde více než dost důvodů k návštěvě tohoto malebného místa a jeho přátelských místních obyvatel, kteří se živí zemědělstvím a také tkalcovstvím.

Vodopád Peguche je obklopen eukalyptovým lesem a je nejen úchvatný, ale byl i posvátným místem Inků a dodnes je poutním místem pro některé, kteří se sem chodí koupat před náboženskými obřady. Inkové využívali vodopád před účastí na slavnosti Inti Raymi. Při bližším pohledu si návštěvníci vodopádu všimnou malého tunelu, který se nachází za vodopádem, a pokud mají dostatek odvahy, mohou tunelem prolézt a prozkoumat vyšší oblasti vodopádu. Peguche je destinace, která je opředena krásou, přírodními zázraky a kulturním dobrodružstvím.

Nakonec přejedeme do Papallacta, malého městečka v provincii Napo, které se nachází v nadmořské výšce 3 300 m v oblasti And. Cestou do Papallacty uvidíme další malé vesnice a usedlosti, než vystoupáme na vrchol o výšce 4000 m, kde můžeme obdivovat hory a ledovce. Při sestupu pocítíme proměnu ekosystému z vysokohorského na tropickou džungli. Přenocování.

5. den: PAPALLACTA - TENA - AMAZONIE (Snídaně/Oběd/Večeře)

Brzy ráno se vydáme do ekvádorské oblasti Amazonie a do města Tena. Z Teny se vydáme (další 2 hodiny) do domorodé vesnice, kde na nás bude čekat kánoe, na které se vydáme na cestu po řece Napo do lodže.
Amazonská džungle nám nabízí řadu aktivit: procházky džunglí, biodiverzita, pozorování ptáků, šamanismus a domorodá kultura je jen něco, co zde můžete zažít!

V následujících 2 dnech si užijeme mnoho výprav do amazonské přírody i odpočinku v lodži na břehu řeky Napo. To vše v kombinaci dobrým jídlem (plná penze v ceně!).

8. den: AMAZONIE - BAŇOS (Snídaně/Oběd/-)

Po snídani se vydáme zpět do centrální oblasti Ekvádoru, do měst Puyo a Baños. Tato cesta nabízí spoustu fantastických výhledů na drsnou krajinu kaňonu Pastaza. Pokračujeme do Baños, které se nachází v údolí vodopádů a horkých pramenů a stalo se oblíbeným cílem cestovatelů, kteří hledají celoroční mírné počasí, atmosféru malého města a základnu pro poznávání ekvádorské přírody. Ubytování v Baños.

9. den: BAŇOS - RIOBABMA (Snídaně/-/Večeře)

Po snídani si užijeme krátkou procházku v mlžném pralese a budeme obdivovat vodopády Pailon del Diablo, Manto de la Novia a stromový dům. Poté pojedeme do Riobamby, krásného města a je obklopena čtyřmi zasněženými sopkami, z nich "Chimborazo" je nejvyšší (6310 m n. m.) . Přenocování a večeře v Riobambě.

10. den: RIOBAMBA – INGAPIRCA – CUENCA (Snídaně/Oběd/-)
Dnes pojedeme do Ingapirky. Cestou se zastavíme u slavných zřícenin ("stěnové skály Inků"), které jsou nejvýznamnější a nejzachovalejší z ekvádorských inckých zřícenin nacházejících se severně od Cuency. Možná to pocítíte právě při pohledu na impozantní průčelí chrámu; možná se tak stane až na konci prohlídky, kdy budete pozorovat Andy na všechny strany. Před vámi vyvstane svět, jaký byl před 500 lety, jednodušší, ale často moudřejší. Na okamžik se kněží a zemědělci, pěstitelé a válečníci vrátí ke svým běžným povinnostem a ozvěny minulosti budou dunět z každé zdi.

Po prohlídce budeme mít čas na oběd a poté budeme pokračovat do města Cuenca. Přenocování.

11- den: CUENCA - NÁRODNÍ PARK CAJAS - GUAYAQUIL (Snídaně /Oběd/-)

Po snídani si prohlédneme krásné město Cuenca.  Cekají nás místa jako je tradiční a malebná čtvrť San Sebastian, Muzeum moderního umění, Parque Calderón (centrální náměstí města), Květinové náměstí, katedrála Sagrario (nazývaná také Stará katedrála) a katedrála Neposkvrněného početí (nazývaná také Nová katedrála), která je považována za největší v Latinské Americe.
Prozkoumáme také majestátnost a kouzlo El Barranco, kde se typická architektura snoubí s přírodním prostředím.
Nakonec dorazíme na "Mirador de Turi" neboli vyhlídku Turi, odkud se nám naskytne pohled na panorama města s červenými střechami a modrými kopulemi, které obklopují impozantní vrcholky hor. Cestou navštívíme keramickou dílnu Eduarda Vegy, slavného cuencanského hrnčíře.
Budeme pokračovat v cestě do Guayaquilu, cestou nás čeká panoramatická návštěva národního parku El Cajas, který nám nabídne pohled na působivé mlžné lesy a andské "paramo" krajiny a ekosystémy. Tajemné horské ticho nás zve k prozkoumání jeho nádherných jezerních stezek, které vedou po březích několika z 235 jezer v parku. Přenocování

12. den: ODLET DOMŮ (Snídaně/-/-/)

Dnes se rozloučíme Ekvádorem a tímto úžasným kontinentem a odletíme zpět do Evropy. 

13. den:  PŘÍLET

Svoz z Mnichova do ČR na  vyžádání.

Cena zahrnuje

* Leteckou přepravu na trase Mnichov – Quito // Guayaquil - Mnichov v hodnotě 16500 Kč s příručním zavazadlem. Příplatek za odbavené zavazadlo do podpalubí cca 2500 Kč.
* Svoz z ČR do Mnichova na vyžádání na info@marco-polo.cz
* Příplatek za let z/do Prahy na vyžádání na info@marco-polo.cz
* Veškerá doprava, transfery a výlety dle programu.
* Český průvodce od 8 os. Při menším poštu osob lokální anglicky mluvící průvodce
* Ubytování ve prověřených a osvědčených 3* hotelech
* Stravování: 11x snídaně, 9x oběd, 4x večere
* Základní vstupní poplatky a výlety uvedené v programu
* Zákonné pojištění CK

Pozn: Pozn: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

* Náklady na testování
* Spropitné
* Osobní výdaje
* Spropitné
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Výdaje např. na zdravotní pojištění

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading