Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Okruh severní Etiopií s českým průvodcem

8 nocí od 71 900 Kč

Okruh severní Etiopií s českým průvodcem

Výprava severní částí Etiopie Vám přiblíží křesťanskou tvář Afriky, ukáže dech beroucí panoramata, představí krásnou Lalibelu, která je považována za neoficiální osmý div světa. Poznáte etiopskou kulturu, potkáte se s místními obyvateli a užijete si mnoho autentických zážitků

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Lalibela a Axum
  • Trekking v Simienských horách
  • Plná penze a letenky v ceně
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Addis Ababa

Blue Nill

Simien mountains

Axum

Lalibela

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha - Addis Ababa- Praha v ekonomické třídě (v optimální knihovací třídě)
letištní taxy
veškeré transfery z/na letiště
3x vnitrostátní let
dopravu autem/minibusem dle programu v Etiopii
česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
plná penze vč. nápojů (1 láhev vody na den + soft drink ke každému jídlu)
ubytování dle programu
místní průvodci
všechny vstupy, transfery a aktivity zmíněné v programu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

vízum do Etiopie
alkoholické nápoje
poplatky za focení/natáčení
připojištění proti stornu 1 490 Kč/os
stravování a nápoje nad rámec programu
spropitné průvodcům a řidičům
osobní výdaje (suvenýry, atd.)
aktivity nad rámec programu
stravování nad rámec programu

Addis Ababa

Přílet v ranních hodinách.
Náš první den v Etiopii zůstaneme v hlavním městě. Z letiště se zajedeme ubytovat, odpočineme si a začneme se seznamovat s touto krásnou zemí.
Navštívíme některý ze slavných kostelů nebo největší trh pod širým nebem v Africe (the Mercato). Podle času se případně pojedeme podívat na hlavní město z jiné perspektivy. Unikneme spárům velkoměsta a vychutnáme si blízkou horu Mount Entoto s unikátními výhledy na Addis Ababu.
Bahir Dar – Blue Nill falls

Projedeme je člunem po jezeře Tana. Zamíříme na poloostrov Zege s místním klášterem Ura Kidane Mihret ze 14.století – typicým příkladem starobylé stavby ortodoxního křesťanství. Uděláme si krátký pěší výlet. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme něco z místních krasavců – hrochů, opic či z mnoha ptačích druhů.
Odpoledne navštívíme vodopády Modrého Nilu - 45 m vysoké vodopády patří mezi nezapomenutelné zážitky. Zároveň zajdeme na místní market, kde můžete zakoupit ručně dělané suvenýry (např. šperk, oděvy či jiné doplňky) a zároveň se začít seznámovat s místním obyvatelstvem.
Gondar

Ráno přejedeme do Gondaru (cca 170km). Následuje prohlídka města Gondar, které bylo v 17. století královským městem Etiopie. Prohlédnete si místní majestátní hrad a kostel Cebre Birhan Selassie proslulý svými malbami.
Simien mountains

Ráno se vypravíme za dobrodružstvím do Simienských hor. Vyjedeme do Sankabaru (přes 3tis. m nadmořské výšky) a podnikneme nenáročný pěší výlet, během kterého budeme obdivovat nádherná údolí, hluboké kaňony a opičky Gelada. Odpoledne sjedeme do Debarku, kde strávíme noc.
Axum

I cesta je cíl. Cesta do města Axum je sice náročná (cca 7 hodin), ale o to více okořeněná krásnými výhledy během cesty. Axum je považován za kolébku křesťanství v Etiopii a Axumské království pak za základ etiopské civilizace.
Axum

Axum si zaslouží více než jej jen proběhnout. Proto zde strávíme celý den. Uvidíme Axumský obelisk, Palác královny ze Sáby a mnoho dalšího.
Lalibela

Ráno přeletíme do Lalibely. Navštívíme slíbený osmý div světa – 11 kamenných kostelů, které společně vytváří neuvěřitelný příklad lidské zručnosti. Některé kostely jsou mezi sebou propojeny dlouhými tunely, které tvoří místy až bludiště. Celá Lalibela leží poblíž slavné řeky Jordán, která celou atmosféru ještě umocňuje.
Lalibela

Lalíbelu si ještě užijeme. Navštívíme další skvostná místa jako Asheton Maryam monastery s překrásným výhledem po celém okolí (360°).
Odpoledne pak navštívíme slavný kostel Yemrehanna Kristos, který se nachází v jeskyni asi 45km za městem. Je neuvěřitelné vidět, jak je celý komplex vystavěn na základech z dřeva olivovníků, které ale výborně zvládají nelehký úkol poradit si s bažinatým dnem jeskyně. Za kostelem pak najdete několik mumií, které podle některých pramenů patří pobožným poutníkům, podle jiných dělníkům, kteří kostel stavěli.
Addis Ababa

Ráno přelet do Addis Ababa. Nákup suvenýrů, procházka po městě. Večer rozlučkový večer tradičním duchu plný tanců, hudby a místního jídla či pití. Odjezd na letiště či do hotelu (pro zájemce o prodloužení o jižní okruh).

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa