facebook
Okruh severní Etiopií s možným prodloužením v Danakilu -

Okruh severní Etiopií s možným prodloužením v Danakilu

10/14 nocí od 84 900 Kč
Etiopie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Výprava do severní části Etiopie Vám přiblíží křesťanskou tvář Afriky, zároveň se ale soustředí na přírodní krásy této úžasné země. Společně zažijeme Etiopii jako ráj pro pěší turisty, poznáme její dlouhou historii, potkáme kočovné Afary a oceníme místní kuchyni. Zájezd je určen především pro aktivní lidi, kteří ocení prolínání poznávání historických míst s pěšími výlety v úchvatné přírodě. Dáváme důraz na zážitky před počtem zaškrtnutých míst na cestě stejně jako možnost si místa projít ,,po svých,, než je jen vidět z okýnka autobusu.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Etiopie byla druhou zemí, která přijala křesťanství jako své oficiální náboženství. V městečkách Lalíbela a Axum se tato historie psala a jejich návštěva se Vám vryje do paměti.
  • Nezapomeňte si pohorky, čekají na Vás slavné Simienské hory i naopak téměř neznámé Gheralta Mountains.
  • Pro zájemce je připraven unikátní program v Danakilské proláklině, který obsahuje místa jako sopku Erta Ale nebo Dallol.

  • Cestujeme v malých skupinkách, počet účastníků bude maximálně 6-10 lidí plus česky mluvící průvodce, který Vám bude k dispozici po celou dobu pobytu.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Addis Ababa

Lalibela

Modrý Nil a jezero Tana

Simienské hory

Axum

Hory Gheralta

Danakilská proláklina (fakultativně)

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Vídeň - Addis Ababa- Vídeň v ekonomické třídě (v optimální knihovací třídě)

letištní taxy
veškeré transfery z/na letiště
2x vnitrostátní let
dopravu autem/minibusem dle programu v Etiopii
česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
stravování dle programu
ubytování dle programu
místní průvodci
všechny vstupy, transfery a aktivity zmíněné v programu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

vízum do Etiopie
prodloužení v Danakilu
poplatky za focení/natáčení
připojištění
stravování a nápoje nad rámec programu, alkoholické nápoje
spropitné průvodcům a řidičům
osobní výdaje (suvenýry, atd.)
aktivity nad rámec programu
stravování nad rámec programu

1. den: Odlet z Vídně.
2. den: Addis Ababa.

Přílet v ranních hodinách. Náš první den v Etiopii zůstaneme v hlavním městě. Z letiště se zajedeme ubytovat, odpočineme si a začneme se seznamovat s touto krásnou zemí. 
Navštívíme některý ze slavných kostelů nebo největší trh pod širým nebem v Africe (the Mercato). Podle času se případně pojedeme podívat na hlavní město z jiné perspektivy. Unikneme spárům velkoměsta a vychutnáme si blízkou horu Mount Entoto s unikátními výhledy na Addis Ababu. 
Nocleh: Adddis Ababa (hotel 3-4*)3. den: Lalibela

Ráno přeletíme do Lalibely. Navštívíme slíbený osmý div světa – 11 (13) kamenných kostelů, které společně vytváří neuvěřitelný příklad lidské zručnosti – všechny byly vytesány místními řemeslníky z kamene. Celý komplex doplněný celou řadou tajuplných tunelů a chodeb vznikl s vysokou ambicí vytvořit nový Jeruzalém, poutní místo pro věřící z celého křesťanského světa. Projdeme si tohle impozantní místo a navštívíme některé z těchto kostelů, které přes neuvěřitelnou propracovanost nepůsobí nijak okázale. Uvnitř uvidíme mimo jiné svaté obrázky nebo staré pergamenové knihy, na které se nepráší v archivech, ale jsou stále využívány a místní mniši z nich stále předčítají. Kostely jsou tak dodnes funkční a každý den se tu odehrávají bohoslužby. Rozhodně nemineme kostel sv. Jiří, který nebyl do skály vytesán klasicky z boku, ale z jejího vrcholu a jeho střecha leží tak v úrovni země. 
Ubytování v hotelu Lalibele.
Stravování: snídaně4. den: Přejezd do Bahir Dar

Čeká nás dlouhá cesta (6-7 hodin) do Bahir dar, která nám ale ukáže více z krásné etiopské krajiny. Za čas v autě nás čeká odměna ve formě západu slunce nad jezerem Tana.
Nocleh: Bahir dar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně5. den: Bahir Dar

Projedeme je člunem po jezeře Tana. Zamíříme na poloostrov Zege s místním klášterem Ura Kidane Mihret ze 14.století – dalším příkladem starobylé stavby ortodoxního křesťanství. Uděláme si krátký pěší výlet. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme něco z místních krasavců – hrochů, opic či z mnoha ptačích druhů.
Odpoledne navštívíme vodopády Modrého Nilu - 45 m vysoké vodopády patří mezi nezapomenutelné zážitky. Zároveň zajdeme na místní market, kde můžete zakoupit ručně dělané suvenýry (např. šperk, oděvy či jiné doplňky) a zároveň se začít seznamovat s místním obyvatelstvem.
Nocleh: Bahir dar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně6. den: Gondar

Ráno přejedeme do Gondaru (cca 3 hodiny). Následuje prohlídka města Gondar, které bylo v 17. Až 19. století hlavním městem Etiopie. Prohlédneme si místní majestátní císařský palác Fasil Ghebbi, pojmenovaný po cisaři Fasiladasovi, který v 17. Století Gondar založil a kostel Cebre Birhan Selassie proslulý pro své původní malby a fresky.
Nocleh: Gondar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně7. den: Cesta do Simienu

Přejedeme do Simienských hor. Zastavíme se v Simien Lodge, nejvýše položené lodgi v Africe na oběd. Odpoledne přejedeme do Sankaberu a stále nám zbude čas na cca 2hodinový pěší výlet.
Nocleh: Sankaber (kemp se stany)
Stravování: snídaně - večeře8. den: Národní park Simien

Strávíme dvě noci v kempu v nadmořské výšce kolem třech tisíc metrů v srdci Simienských hor. Podnikneme celodenní pěší výlet, během kterého budeme obdivovat nádherná údolí, skalní štíty hluboké kaňony a opičky - paviáni Dželada, které jsou ohroženým druhem, a můžeme je najít právě pouze v Etiopii.
Nocleh: Sankaber (kemp se stany)
Stravování: snídaně - oběd - večeře9. den: cesta do Aksum

I cesta je cíl. Cesta do města Aksum je sice náročná (cca 7 hodin), ale o to více okořeněná krásnými výhledy během cesty. Aksum je považován za kolébku křesťanství v Etiopii a Aksumské království pak za základ etiopské civilizace. Po Arménii bylo právě Aksumské království zemí, která přijala křesťanství jako oficiální náboženství.
Nocleh: Aksum (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně 10. den: Aksum

Aksum si zaslouží více než jej jen proběhnout. Proto zde strávíme následující den. Město je známé svými obrovskými obelisky, jejichž stáří přesahuje 3000 let či ruinami tří královských paláců, z nichž jeden patřil královně ze Sáby. Ve zdejším kostelu sv. Marie Sionské je údajně skrytá Archa úmluvy.
Odpoledne přejedeme nádhernou krajinou oblasti Tigray do hor Gheralta.
Nocleh: Gheralta Lodge (lodge)
Stravování: snídaně11. den: Gheralta mountains

Čeká nás další trek v těchto málo známých horách, které nám kromě přírodních krás ukážou i další architektonický unikát, a to kláštery vytesané hluboko ve skalách.
Nocleh: Gheralta Lodge (lodge)
Stravování: snídaně
12. den: Mekele - Konec programu, případně prodloužení o Danakilskou proláklinu (4 noci)

Z městečka Mekele je možné přeletět zpět do Addis Ababy a večer pak zpět do České republiky, popř. pokračovat do Danakilské prolákliny, nejníže položeného místa na světě.
Nocleh: Mekele (hotel 3-4*) 
Stravování: snídaně13. den: Erta Ale

Čeká nás úmorná cesta k nejaktivnější sopce Etiopie - Erta Ale, jejíž lávová jezera jsou něčím naprosto unikátním, je jen pět sopek na světě, kde je možné je spatřit. Název sopky znamená v jazyce místních Afarů Kouřící hora a její nejjižnější kráter pak bývá nazýván příznačně Pekelná brána, není proto divu, že dokreslovalo cestu do podsvětí ve filmu Souboj Titánů (z roku 2010). V podvečer se vydáme na 3-4 hodinový trek nahoru na sopku, kde budeme mít připravená lehátka na spaní, noc tedy strávíme nahoře a dolů se vydáme až ráno.
Nocleh: kempování na sopce Erta Ale ( spaní na postelích bez stanů)
Stravování: snídaně - oběd - večeře14. den: Jezero Afdera

Ráno pak sejdeme zpět k autu a vyrazíme směr Hamed Ela, kde budeme trávit další noc. Cestou ale ještě zajedeme k jezeru Afdera, kde si uděláme zastávku na oběd. Uvidíme pozůstatky po těžbě soli, která v Danakilské oblasti probíhala až do šedesátých let. Po náročném treku dostanou naše těla šanci se vzpamatovat v přírodních horkých pramenech, ve kterých můžeme vykoupat a trochu si odpočinout. Poté se přemístíme do osady Dallol, přezdívané Město duchů, kde budeme spát opět pod hvězdami.
Nocleh: kempování v Hamed Ela (spaní na postelích bez stanů)
Stravování: snídaně - oběd - večeře15. den: Dallol a jezero Kurum

Dallol je lokalita dostupná pouze velbloudí karavanou, žádná cesta sem nevede. Je známá pro útvary nejrůznějších barev a tvarů způsobenými výbuchem sopky Dallol v roce 1926 a dále jako místo s nejvyšší průměrnou roční teplotou na zemi (34,5 ℃). Uvidíme i nedaleké jezero Kurum.Odpoledne se vrátíme do městečka Mekele, kde strávíme noc.
Nocleh: Mekele (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně - oběd16. den: Addis Ababa

Ráno přelet do Addis Ababa. Nákup suvenýrů, procházka po městě. Večer rozlučkový večer tradičním duchu plný tanců, hudby a místního jídla či pití. Odjezd na letiště či do hotelu (pro zájemce o prodloužení o jižní okruh).
Stravování: snídaně17. den: Návrat do Vídně.

Návrat do Vídně.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700