facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z Vídně.
2. den: Addis Ababa.

Přílet v ranních hodinách. Náš první den v Etiopii zůstaneme v hlavním městě. Z letiště se zajedeme ubytovat, odpočineme si a začneme se seznamovat s touto krásnou zemí. 
Navštívíme některý ze slavných kostelů nebo největší trh pod širým nebem v Africe (the Mercato). Podle času se případně pojedeme podívat na hlavní město z jiné perspektivy. Unikneme spárům velkoměsta a vychutnáme si blízkou horu Mount Entoto s unikátními výhledy na Addis Ababu. 
Nocleh: Adddis Ababa (hotel 3-4*)3. den: Lalibela

Ráno přeletíme do Lalibely. Navštívíme slíbený osmý div světa – 11 (13) kamenných kostelů, které společně vytváří neuvěřitelný příklad lidské zručnosti – všechny byly vytesány místními řemeslníky z kamene. Celý komplex doplněný celou řadou tajuplných tunelů a chodeb vznikl s vysokou ambicí vytvořit nový Jeruzalém, poutní místo pro věřící z celého křesťanského světa. Projdeme si tohle impozantní místo a navštívíme některé z těchto kostelů, které přes neuvěřitelnou propracovanost nepůsobí nijak okázale. Uvnitř uvidíme mimo jiné svaté obrázky nebo staré pergamenové knihy, na které se nepráší v archivech, ale jsou stále využívány a místní mniši z nich stále předčítají. Kostely jsou tak dodnes funkční a každý den se tu odehrávají bohoslužby. Rozhodně nemineme kostel sv. Jiří, který nebyl do skály vytesán klasicky z boku, ale z jejího vrcholu a jeho střecha leží tak v úrovni země. 
Ubytování v hotelu Lalibele.
Stravování: snídaně4. den: Přejezd do Bahir Dar

Čeká nás dlouhá cesta (6-7 hodin) do Bahir dar, která nám ale ukáže více z krásné etiopské krajiny. Za čas v autě nás čeká odměna ve formě západu slunce nad jezerem Tana.
Nocleh: Bahir dar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně5. den: Bahir Dar

Projedeme je člunem po jezeře Tana. Zamíříme na poloostrov Zege s místním klášterem Ura Kidane Mihret ze 14.století – dalším příkladem starobylé stavby ortodoxního křesťanství. Uděláme si krátký pěší výlet. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme něco z místních krasavců – hrochů, opic či z mnoha ptačích druhů.
Odpoledne navštívíme vodopády Modrého Nilu - 45 m vysoké vodopády patří mezi nezapomenutelné zážitky. Zároveň zajdeme na místní market, kde můžete zakoupit ručně dělané suvenýry (např. šperk, oděvy či jiné doplňky) a zároveň se začít seznamovat s místním obyvatelstvem.
Nocleh: Bahir dar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně6. den: Gondar

Ráno přejedeme do Gondaru (cca 3 hodiny). Následuje prohlídka města Gondar, které bylo v 17. Až 19. století hlavním městem Etiopie. Prohlédneme si místní majestátní císařský palác Fasil Ghebbi, pojmenovaný po cisaři Fasiladasovi, který v 17. Století Gondar založil a kostel Cebre Birhan Selassie proslulý pro své původní malby a fresky.
Nocleh: Gondar (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně7. den: Cesta do Simienu

Přejedeme do Simienských hor. Zastavíme se v Simien Lodge, nejvýše položené lodgi v Africe na oběd. Odpoledne přejedeme do Sankaberu a stále nám zbude čas na cca 2hodinový pěší výlet.
Nocleh: Sankaber (kemp se stany)
Stravování: snídaně - večeře8. den: Národní park Simien

Strávíme dvě noci v kempu v nadmořské výšce kolem třech tisíc metrů v srdci Simienských hor. Podnikneme celodenní pěší výlet, během kterého budeme obdivovat nádherná údolí, skalní štíty hluboké kaňony a opičky - paviáni Dželada, které jsou ohroženým druhem, a můžeme je najít právě pouze v Etiopii.
Nocleh: Sankaber (kemp se stany)
Stravování: snídaně - oběd - večeře9. den: cesta do Aksum

I cesta je cíl. Cesta do města Aksum je sice náročná (cca 7 hodin), ale o to více okořeněná krásnými výhledy během cesty. Aksum je považován za kolébku křesťanství v Etiopii a Aksumské království pak za základ etiopské civilizace. Po Arménii bylo právě Aksumské království zemí, která přijala křesťanství jako oficiální náboženství.
Nocleh: Aksum (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně 10. den: Aksum

Aksum si zaslouží více než jej jen proběhnout. Proto zde strávíme následující den. Město je známé svými obrovskými obelisky, jejichž stáří přesahuje 3000 let či ruinami tří královských paláců, z nichž jeden patřil královně ze Sáby. Ve zdejším kostelu sv. Marie Sionské je údajně skrytá Archa úmluvy.
Odpoledne přejedeme nádhernou krajinou oblasti Tigray do hor Gheralta.
Nocleh: Gheralta Lodge (lodge)
Stravování: snídaně11. den: Gheralta mountains

Čeká nás další trek v těchto málo známých horách, které nám kromě přírodních krás ukážou i další architektonický unikát, a to kláštery vytesané hluboko ve skalách.
Nocleh: Gheralta Lodge (lodge)
Stravování: snídaně
12. den: Mekele - Konec programu, případně prodloužení o Danakilskou proláklinu (4 noci)

Z městečka Mekele je možné přeletět zpět do Addis Ababy a večer pak zpět do České republiky, popř. pokračovat do Danakilské prolákliny, nejníže položeného místa na světě.
Nocleh: Mekele (hotel 3-4*) 
Stravování: snídaně13. den: Erta Ale

Čeká nás úmorná cesta k nejaktivnější sopce Etiopie - Erta Ale, jejíž lávová jezera jsou něčím naprosto unikátním, je jen pět sopek na světě, kde je možné je spatřit. Název sopky znamená v jazyce místních Afarů Kouřící hora a její nejjižnější kráter pak bývá nazýván příznačně Pekelná brána, není proto divu, že dokreslovalo cestu do podsvětí ve filmu Souboj Titánů (z roku 2010). V podvečer se vydáme na 3-4 hodinový trek nahoru na sopku, kde budeme mít připravená lehátka na spaní, noc tedy strávíme nahoře a dolů se vydáme až ráno.
Nocleh: kempování na sopce Erta Ale ( spaní na postelích bez stanů)
Stravování: snídaně - oběd - večeře14. den: Jezero Afdera

Ráno pak sejdeme zpět k autu a vyrazíme směr Hamed Ela, kde budeme trávit další noc. Cestou ale ještě zajedeme k jezeru Afdera, kde si uděláme zastávku na oběd. Uvidíme pozůstatky po těžbě soli, která v Danakilské oblasti probíhala až do šedesátých let. Po náročném treku dostanou naše těla šanci se vzpamatovat v přírodních horkých pramenech, ve kterých můžeme vykoupat a trochu si odpočinout. Poté se přemístíme do osady Dallol, přezdívané Město duchů, kde budeme spát opět pod hvězdami.
Nocleh: kempování v Hamed Ela (spaní na postelích bez stanů)
Stravování: snídaně - oběd - večeře15. den: Dallol a jezero Kurum

Dallol je lokalita dostupná pouze velbloudí karavanou, žádná cesta sem nevede. Je známá pro útvary nejrůznějších barev a tvarů způsobenými výbuchem sopky Dallol v roce 1926 a dále jako místo s nejvyšší průměrnou roční teplotou na zemi (34,5 ℃). Uvidíme i nedaleké jezero Kurum.Odpoledne se vrátíme do městečka Mekele, kde strávíme noc.
Nocleh: Mekele (hotel 3-4*)
Stravování: snídaně - oběd16. den: Addis Ababa

Ráno přelet do Addis Ababa. Nákup suvenýrů, procházka po městě. Večer rozlučkový večer tradičním duchu plný tanců, hudby a místního jídla či pití. Odjezd na letiště či do hotelu (pro zájemce o prodloužení o jižní okruh).
Stravování: snídaně17. den: Návrat do Vídně.

Návrat do Vídně.
CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading