facebook
Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie -

Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie

12 nocí od 96 790 Kč
Francouzská Polynésie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Francouzská Polynésie – fantastické pláže, azurově modré moře, korálové útesy překypující životem a ostrovy plné rozmanité vegetace. Místo, které synonymem pro ráj na zemi.
Vydejte se na cestu po nejkrásnějších ostrovech, komfortně a bez komplikací, se všemi službami, dopravou a ubytováním a poznejte tento ráj sami tak, jak o něm sníte.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Umíme pro Vás zkombinovat cestu s dalšími ostrovy jako Raiatea, Tahaa, Rangiroa, Merkézy nebo i Velikonoční ostrov.
  • Neprodáváme katalogové zájezdy, ale vytváříme zážitky.Pokud si budete přát prodloužit si pobyt na kterémkoliv z ostrovů, nebo zvolit jiný typ ubytování, nebo zařídit výlet - stačí nám dát vědět.
  • Cestování s Marco Polo je jiné - způsobem naší práce se odlišujeme. U každého jednotlivého zájezdu přemýšlíme, jak lze Vaši cestu udělat ještě lepší a zajímavější.
  • Zaručujeme, že Vaše vysněné zážitky budou skutečné a ne jen popsané z katalogu nebo líbivých fotografií.
  • Neprodáváme katalogové zájezdy, ale vytváříme zážitky.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: odlet z Prahy na Tahiti.

2. den: Tahiti
Objevujte kouzla hlavního ostrova a naberte sílu po dlouhém letu.

3.-6.: Moorea
Objevujte nádherné pláže a překrásné hory na ostrově Moorea, který je na dohled Tahiti.

7.-8. den: Huahine
Prožijte dva dny na kouzelném a divokém ostrově ležícím 175 km severozápadně od Tahiti. Huahine je tajemný a protkaný stále ještě velmi živými tradicemi.

9.-13. den: Bora Bora
Závěr Vaší cesty bude patřit plážím na proslulém ostrově Bora Bora a mystické hoře Otemanu, která mu vévodí.

14.-15. den: cesta zpět domů.

Cena zahrnuje

- mezinárodní letenky na trase Praha - Tahiti - Praha v optimální knihovací třídě
- vnitrostátní letenky Tahiti - Moorea - Huahine - Bora Bora - Tahiti v optimální knihovací třídě

- letištní taxy
- 12x ubytování ve 3* nebo 4* hotelech se snídaní - viz program
- veškerou dopravu/transfery ve Francouzské Polynésii
- přivítání naším místním zástupcem na Tahiti
- 24 hod. asistenci našeho lokálního partnera a tel. asistenci Marco Polo během celé pobytu
- pojištění CK proti úpadku
- cestovní zdravotní pojištění do zahraničí s krytím 6 mil. Kč
- zákonný odvod do garančního fondu cestovních kanceláří

Cena nezahrnuje

- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) - cenu upřesníme dle hodnoty zájezdu
- vízum do USA (nutné), za poplatek zajistíme
- místní taxu ve Fr. Polynésii:1,68 EUR na 1 os/noc – platí se při odjezdu z hotelu

1. den: PRAHA - TAHITI

Odlet z Prahy na Tahiti (se dvěma přestupy).
V závislosti na konkrétním letu přiletíte do Papeete dne, nebo následující den.
Na letišti v Pepeete Vás přivítá náš místní anglicky mluvící zástupce. Pozdraví se s Vámi a předá tradiční náhrdelník z květin. Následně Vás dopraví do hotelu, kde se ubytujete na 2 noci.
Zvolit můžete ze 3* nebo 4* hotel:
3*: Hotel Tahiti Nui
4*: InterContinental Resort Tahiti & Spa2. den: TAHITI

Odpočinek po náročné cestě a volný program na ostrově. Poznejte správní město Papeete, jeho historii i současnost. V případě zájmu Vám zařídíme pronájem vozu nebo výlet po ostrově s průvodcem.

TAHITI
Souostroví Společenských ostrovů jsou hlavním souostrovím Francouzské Polynésie. Tvoří jej celkem 13 hornatých ostrovů sopečného původu, a to Návětrné východní a Závětrné západní ostrovy, které jsou chráněny korálovými útesy. Tahiti je největší a nejvýznamnější ze všech polynéských ostrovů.

Hlavním městem a zároveň také sídlem správy je město Papeete. Tahiti se skládá ze dvou vulkanických masivů: velkého, přes 2 000 metrů vysokého horského masivu zahaleného mraky v centru Tahiti Nui, který se nazývá Orohena, a menšího masivu s horou Mairenui, vysokou 1 300 m uprostřed Tahiti Iti. Oba poloostrovy spojené úžinou Taravao připomínají smaragdově zelenou kometu na tyrkysově zbarveném dvoře úzké laguny.
Snídaně


3. den: TAHITI - MOOREA

Dnes Vás čeká přesun na nedaleký ostrov Moorea.
Ve smluvený čas Vás v hotelu vyzvedne náš zástupce a odveze na letiště. Během pár minutového letu budete mít nádhernou příležitost prohlédnout si z ptačí perspektivy jak Tahiti, tak i Mooreu (pilot často nad ostrovem zakrouží).
Po příletu už Vás bude na letišti čekat další náš zástupce, který Vás dopraví do hotelu. Ubytování na 4 noci.
Zvolit můžete ze 3* nebo 4* varianty:
3*: Moorea Beach Lodge
4*: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort
Snídaně


4.-6. den: MOOREA

Volné dny můžete strávit buď jen odpočinkem na některé z vyhlášených pláží, šnorchlováním v laguně za doprovodu nádherných korálových rybek a mořských želv nebo se můžete vypravit za poznáváním jak okolní rozmanité tropické přírody, tak i místní kultury do zdejších vesnic nebo se s pomocí instruktorů potopit hlouběji, do lagun, kde Vás uvítají žraločci či manty. Za cca 60-80 EUR/den je možné si pronajmout vůz a vydat se po vlastní ose a projet si tento úchvatný ostrov.

MOOREA
Ostrov zvládnete objet velice rychle, neboť okružní silnice kolem ostrova je dlouhá pouhých 60 km. Cestou se vyplatí zastavit na Belvederu, kam se dostanete po „ ananasové silnici“, která spojuje obě zátoky. Letiště Temae leží na konci bývalého jezera, které hraničí s oblastí bažin. Na břehu překrásné laguny se nachází velice krásná veřejná pláž Temae s bílým pískem, odkud můžete obdivovat horské kulisy Tahiti. Z vyhlídkového místa Toatea, ke kterému se dostanete přímo ze silnice, se před Vámi otevře krásné panorama krajiny. Nachází se nad hotelovým komplexem. Na severním pobřeží Maharepa, které je lemováno kvetoucími zahradami, si při prohlídce kreseb na skalách na Tefaarahi přijdou na své milovníci kultury. Silnice vede dále ke známé Cookově zátoce, a nebo k zátoce Paopao, která je pojmenována podle vesnice, která v zátoce leží. Tam byste se měli zastavit, abyste mohli obdivovat jedno z nejkrásnějších míst v Tichém oceánu. Kdo má dost času, může navštívit uměleckou galerii Van der Heyde, malé akvárium Moorea nebo experimentální perlovou farmu Black Pearl Farm.
Velká zátoka ostrova Moorea je nevyčerpatelným zdrojem všech druhů vodních sportů. Nejdůležitější centra jsou v areálech velkých hotelů nebo v jejich blízkosti. Nabízejí výlety na loďkách po laguně, pronájem vodních skútrů, vodní lyžování, plachtění, piknik na motu (malý ostrůvek), atd. Milovníci rybaření a jachtingu na otevřeném moři si mohou pronajmout lodě nebo katamarány, aby se mohli plně věnovat svému koníčku. Také surfování je možné, zvláště ve vlnách kolem korálových útesů Matauvau v Haapiti nebo u vesnice Athia.

Potápění: je tu nespočet míst, kde se můžete potápět. Moorea je známá možností krmení žraloků v lagunách. Jeden z několika potápěčských klubů organizuje toto představení, které si nemohou nechat ujít fanoušci napínavých zážitků pod vodou. Nezřídka se zde můžete setkat s šedým, citronovým nebo černoploutvým žralokem, který je ukryt za hejnem kaniců, motýlkovců afrických, bodloků,… Nezapomínejme také na murény a majestátné rejnoky leopardí. Strmé stěny útesů mají pro Vás jiná překvapení, překrásný barevný výběr pestrých mořských hub a korálů.
Zvláštnosti: velryby od července do října, žraloci, zvláště citronoví celoročně; mořské želvy celoročně, kranasi duhoví celoročně.

Pozorování delfínů a velryb: divoké delfíny a velryby můžete objevovat na exkurzi s týmem mořského biologa doktora Michaela Poolea. Můžete vidět dlouhonosé delfíny a delfíny šedé, od července do října pak plejtváky keporkaky. Delfíni se přibližují hodně blízko k lodi a jsou často velmi živí. Doporučujeme pasažérům, aby měli připravený fotoaparát nebo kameru. Během hledání delfínů vypráví mořský vědec o svých nejnovějších poznatcích o těchto úžasných mořských savcích a představuje komplexně jejich společenskou strukturu.
Snídaně


7. den: MOOREA - HUAHINE

Dopoledne opět přesun s naším asistentem na letiště a odlet na ostrov Huahine.Po příletu Vás vyzvedne místní řidič a odveze do hotelu, kde se ubytujete na 2 noci.
Huahine nenabízí příliš mnoho hotelů a snad je to tak i dobře, stale zůstává stranou klasických velkých středisek.
Pro Vás jsme si připravili výborný 3* hotel MAITAI LA PITA VILLAGE.
Na výběr buď z 3* kategorie pokoj Garden Bungalow nebo ze 4* kat. Premium Lake Bungalow.
Snídaně


8. den: HUAHINE

Tajuplný nebo rebelský ostrov. Můžeme použít hodně přívlastků, když budeme chtít popsat prapůvodní nádhernou přírodu tohoto ostrova, který se stal známý především svými divokými válečníky a jejich bojem proti změnám na ostrově.
Na Huahine se nachází jedny z největších a nejlépe zachovaných archeologických památek, marae v Maeva, objekt s několika kultovními památkami na úpatí hory Mouatapu, na břehu jezera Faune Nui. Tento ostrov, se kterým je spjata celá řada legend v souvislosti s bohem Hiro, se stal domovem pro spoustu umělců, kteří zde hledali své kořeny.

Zajímavosti
Ariiura - zahradní ráj, je krásná zahrada s tradičními polynéskými léčivými rostlinami, která je skvělým zdrojem informací pro návštěvníky, kteří se zajímají o kulturu a léčitelství obyvatel ostrova. Každá rostlina nebo strom je opatřena štítkem s latinským názvem.
Eden Park (www.edenparc.org) je botanická, biologicky kontrolovaná a ekologicky udržovaná zahrada nabízející sbírku všech existujících tropických ovocných stromů na Zemi, jakož i tradičních užitkových rostlin vyskytujících se v Tichém oceánu. Dále zde rostou typické květiny a ozdobné rostliny, které najdete ve Francouzské Polynésii. Prohlídka má také svoji gastronomickou a etno-botanickou stránku, protože zde může návštěvník ochutnat exotické tropické speciality, ovocné šťávy a různé zemědělské produkty vypěstované bio způsobem. Je to rajské údolí o velikosti 9 hektarů, na jehož konci se otevírá krásný pohled na celé vnitrozemí ostrova.
Snídaně


9. den: HUAHINE - BORA BORA

To nejlepší na konec? To musíte posoudit Vy, každopadně Bora Bora Vás rozhodně nezklame.
Tak jako ostatní dny Vás přepravíme na letiště, odletíte na Bora Bora a opět Vás dovezeme do hotelu.
Ubytování opět na krásné 4 noci přímo na pláži.
Na výběr je z hotelu  3* a 4* kategorie:
3*: Maitai Polynesia
4* Sofitel Mora Bora Private Island 
Snídaně


10.-12. den: BORA BORA

Vyhaslá sopka uprostřed jedné z nejhezčích lagun světa, to je Bora Bora, perla Tichomoří, jednoduše ostrov snů. Tři hory tvoří jeho pyšnou siluetu, nejvyšší z nich je hora Otemanu 727 m vysoká, těsně následuje hora Pahia, opředená řadou pověstí.
Ostrov je pyšný na svá dávná válečná tažení a bývalou nadvládu nad ostrovem Raiatea, což byl jeho největší rival. Velkorysá příroda darovala tomuto ostrovu lagunu s křišťálově průhlednou vodou nepopsatelné krásy, lemovanou řadou malých rajských ostrovů. Na jednom z těchto motu je letiště, na ostatních jsou luxusní hotely. Výjimku tvoří motu Toopua, na kterém je přes 100 metrů vysoký pahorek s velkými „zvonícími kameny“, nazývanými „zvony boha Hiro“.

Přitažlivá síla ostrova Bora Bora je nezlomná. Mnoho malířů, spisovatelů a filozofů jde ještě dnes ve stopách takových osobností, jako byli Alain Gerbault, Hermann Melville nebo Paul-Emile Victor.
Snídaně


13. den: BORA BORA - TAHITI - ODLET

Dnes se rozloučíte s Polynésií.
Čeká Vás let zpět na Tahiti, kde přesednete na linkový let zpět do USA a pak do Evropy.
Snídaně


14.-15 den: PRAHA

V závislosti na konkrétním spoji přiletíte domů 14. nebo 15. den.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora) - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

131 690 Kč 16

Výjimečný poznávací a pobytový zájezd, který Vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui, Kauai a Oahu - za příplatek Big Island) a odpočinek a relax na nejkrásnějších plážích ve Francouzské Polynésii - na ostrově Moorea nebo Bora Bora (za příplatek kombinace obou, možnost prodloužení pobytu, nebo i přidání dalších ostrovů). Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.).

Detail Termíny a ceny +