facebook
Grónsko - magický svět ledovců -

Grónsko - magický svět ledovců

3-4 nocí od 43 500 Kč
Grónsko, Poznávací zájezdy

Grónsko - magický svět ledovců

   Ilulissat - město ledovců - je nádherné autentické, barevné pobřežní město v západním Grónsku. Toto jedinečné místo je známé svým ledovým fjordem a obrovskými ledovými horami ledovce Sermeq Kujalleq a je domovem tisíců grónských psích spřežení.
   Poznejte tento severský svět ještě dříve, než ze se jeho úchvatné ledovce rozplynou v nekonečném oceánu. Během léta na vás zde ale čeká i sytě zelená a přesto drsná krajina, kterou obklopují kry brázdící okolní moře.

  Standardní organizovaný program začíná i končí letem z/do Keflavíku (Island), ale pro naše klienty nabízíme pobyt v Grónsku BEZ nutnosti absolvovat cestu na Island. Letenky jsou za příplatek. Program na Islandu lze zkombinovat s cestou do Grónska - pro případně detaily, nás neváhejte kontaktovat .

  Na přání vám připravíme odlet již z Prahy nebo Vídně (vždy s přestupem buď přes Dánsko nebo Island), případně vám vytvoříme na míru i program, jak v Grońsku, tak i na Islandu.  

Rezervaci doporučujeme ideálně 7 týdnů před odletem, v opačném případě nelze garantovat dostupnost. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Kulturní procházka městem Ilulissat - městem ledovců s průvodcem
  • Plavba lodí mezi plovoucími ledovci
  • Výlet lodí po ledovci Eqi včetně oběda
  • Pěší výlet s průvodcem na lokalitu UNESCO Sermermiut
  • Setkání s husky psy / prohlídka husky centra
  • Divoká příroda Grónska
  • Možnost zvolit si kratší 5denní, nebo delší 6denní program (odpadá 3. den).
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1 .den: Vítejte v Grónsku!
Přílet do Ilulissatu v Grónsku. Na letišti na vás bude čekat transfer, který vás odveze do hotelu, kde budete ubytováni během svého dobrodružství v Grónsku. Vítejte!

2. den: Poznejte fascinující kulturu Grónska a setkejte se s prvními ledovými horami během výletu lodí.
Snídaně v hotelu. Den začnete poznáváním Ilulissatu na zajímavé kulturně-historické procházce s průvodcem, která vám umožní lépe pochopit fascinující grónskou kulturu a historii. Seznámíte se s historií města, grónskou kulturou a moderním životem 300 km severně od polárního kruhu. Mezi zajímavosti na trase patří významný rybářský přístav a obchodní stanice lovců "Brædtet"; kostel a dům, kde se narodil slavný objevitel Knud Rasmussen.

Odpoledne se vydáte na moře na výlet lodí mezi slavné ledovce v zátoce Disco Bay. Během roku do fjordu vpluje více než 48 km3 ledu. Výsledkem jsou gigantické, impozantní ledové hory, které mohou dosahovat výšky více než 100 metrů (jen samotné nad vodní hladinou!). Tito obři uvízli na konci fjordů, což nám dává příležitost proplout mezi nimi.
Ledovce jsou krásné za každého počasí. Za slunečného počasí se třpytí zářivě bílou barvou, modré odstíny jsou nejlépe vidět, když je zataženo, a půlnoční slunce vrhá na ledovce jedinečnou teplou záři.
Ledové hory jsou ikonou Ilulissatu a plavba mezi nimi je při návštěvě Ilulissatu naprostou povinností. Je to neuvěřitelný přírodní zážitek, na který jen tak nezapomenete.

3. den: Setkání s nejvýznamnějším zvířetem Grónska - psy husky.
Po snídani navštívíte Ilulissatské centrum pro psí spřežení. Dozvíte se o roli a významu huskyho psa pro grónskou kulturu a společnost. Budete si moci prohlédnout vybavení používané pro jízdu se psím spřežením, lov, rybolov na ledu a noční přespání na ledovém fjordu. A uslyšíte několik vzrušujících příběhů z výletů a každodenního života se psy.
Pokud budou k dispozici štěňata, budete mít možnost si je pohladit. Budete se také moci zblízka seznámit s některými dospělými saňovými psy.
Odpoledne si prohlédnete malou osadu Oqaatsut s přibližně 25 obyvateli žijícími v oblasti vzdálené 18 km severně od Ilulissatu, což je přibližně půl hodiny plavby. Na trase je toho hodně k vidění, částečně i 70 milionů let starý sopečný ostrov Disko na levoboku (resp. na západě) a pevnina na pravoboku směrem ven.
Oqaatsut je neuvěřitelně krásná vesnice, kterou si můžete vychutnat a prozkoumat . H8 Explorer je restaurace nabízející vynikající grónskou kuchyni a čas věnovaný večernímu jídlu v ní dodá vaší plavbě autentičnost něčeho ještě vzácnějšího: ticha a vznešenosti malé oblasti obklopené nádhernou přírodou.

Pozn: v případě volby kratšího 5 denního zájezdu, odpadá program tohoto dne.

4. den: Ice, Ice Baby! Setkání s obřím ledovcem Eqi.
Po snídani vás dnes čeká jen další vrchol: Setkáte se tváří v tvář se slavným ledovcem Eqi. Na lodi je možné se dostat do těsné blízkosti ledovce a snad zažít odlamování kusů ledu. Zvuky jsou obrovské a dechberoucí.
Cestou míjíme malé osady, nádherné vodopády a ledovce neuvěřitelných tvarů a barev. Když budete mít štěstí, můžete cestou zahlédnout i tuleně a velryby. Před návratem do Ilulissatu si na 2 hodiny vychutnáte oběd před ledovcem.

5. den: Pěší túra k památce UNESCO a večer čas na rozloučení.
Dnes ráno budete pěšky poznávat grónskou přírodu. Krásné ledovce tvoří kulisu staré osady Sermermiut, která se nachází jeden a půl kilometru jižně od Ilulissatu. V této osadě žily po 4000 let různé inuitské kultury a dodnes zde můžete vidět pozůstatky, které svědčí o jejich přítomnosti. Místní průvodce vám bude vyprávět o životě a tradicích Inuitů před příchodem Evropanů do Grónska. Procházka měří celkem asi 3 km a je nenáročná.
Večer vás vyzvedne kyvadlová doprava a odveze vás na letiště. Lety na Island jsou operované v noci, v případě letu do Prahy, Mnichova apod. může být program přizpůsoben.

6. den: Odlet domů

Cena zahrnuje

- 3 nebo 4 noci ubytování (dle vybrané délky zájezdu)v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s výhledem na záliv / vlastní sociální zařízení, včetně snídaně
- Transfery z letiště do hotelu při příletu/odletu
- Kulturní procházka městem Ilulissat s anglicky mluvícím průvodcem 
- Pěší výlet s anglicky mluvícím průvodcem do údolí Sermermiut (UNESCO)
- Plavba lodí mezi ledovci
- Výlet lodí do Oqaatsutu (Rodebay), vč. večeře v restauraci H8 / Oqaatsut ( pouze pří 6denním výletu)
- Setkání s husky psy / Husky centrum  ( pouze pří 6denním výletu)
- Celodenní prohlídka ledovce Eqi
- Uvítací večeře 2. den - 2 chody
- Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
Pozn: celý program je organizován v angličtině.
Vyhrazujeme si právo na změnu itineráře v závislosti na letech nebo povětrnostních podmínkách.

Cena nezahrnuje

- Letenky jsou za příplatek (na vyžádání)
- Spropitné 
- Zdravotní pojištění
- Ostatní stravování, výlety a vstupy neuvedené v programu

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading