facebook
Marco Polo - Ngorongoro Sopa Lodge - Ngorongoro Sopa Lodge je postavena na hraně kaldery. Užijte si nádherný výhled do kráteru

Ngorongoro Sopa Lodge


Fotogalerie


O hotelu

Ngorongoro Sopa Lodge má jeden z nejkrásnějších výhledů do kráteru. Lodge je postavena na hraně kaldery v nadmořské výšce 2 200 m.n.m. , na východní straně kráteru. Díky tomu tu můžete zažít úchvatný západ slunce.

600 metrů pod vámi se rozprostírá jeden z nejznámějších kráterů světa. Naprosto unikátní místo, které nemá obdoby. A vy, díky ubytování v Ngorongoro Sopa Lodge, můžete být ráno první, kdo do kráteru vjede. Vstupní brána (neplést se vstupní bránou do rezervace Ngorongoro, která je od kráteru vzdálena téměř 20 km !) je od hotelu jen pár minut. A být ráno v kráteru první znamená užít si jeho nádheru téměř sami.

Lokalita

Výhled pro bohy
Kráter Ngorongoro ve skutečnosti není kráter, ale kaldera, která vznikla zhroucením vyhaslé sopky. Plášť sopky se zhroutil do vnitřní dutiny a z velké míry ji zaplnil. Hora vysoká přes 4000 m n. m. se v okamžiku snížila na 2286 m n. m. a dno je ještě o dalších 600 metrů níže.

Je to největší neporušená kaldera na světě – 19 km dlouhá a 16 km široká. Jedno z nejkrásnějších míst východní Afriky. A právě na hraně prstence obepínajícího kalderu získal investor pozemek pro budoucí lodge. Celý kráter máte jako na dlani. Výhled pro bohy.

Popis pokojů

Hotel byl postavený velkoryse. Nešetřilo se s místem na veřejná prostranství, ani s místem na jednotlivé pokoje. Jsou rozměrné a příjemně koncipované. Jste v Africe a to se vám interiér pokoje snaží připomenout mnoha detaily. Příjemné barvy, kvalitní nábytek a vybavení. Hotel byl naposledy rekonstruován cca před 8 lety a tak je to trochu znát na jeho opotřebovanosti, ale to rádi odpustíte, protože jste na tom nejlepším místě v okolí kráteru. A navíc máte ze svého pokoje nádherný výhled, který vás uchvátí pokaždé, když se podíváte ven. Zvlášť pokoje v patře jsou svým výhledem unikátní.

Restaurace, bary, stravování

Centrální restauraci najdete v hlavní hotelové budově. Ačkoliv je prostorná, působí velmi příjemně. Je postavena ve stylu velkého afrického rondovalu a její interiér je vyzdobený mnoha africkými uměleckými předměty. Středu restaurace vévodí velký otevřený krb, který večer poskytuje příjemné teplo. Jste ve vysoké nadmořské výšce a v noci bývá venku velká zima. V restauraci se podává snídaně formou bufetu a večeře formou několika chodového servírovaného menu. 

Bar (najdete ho naproti restauraci) poskytuje příjemné zázemí pro dlouhé africké večery, i odpolední klidné posezení na terase s výhledem do kráteru. 

Aktivity v hotelu a okolí

Jste na hraně kráteru Ngorongoro. Tou nejzajímavější aktivitou je samozřejmě samotná návštěva kráteru, popřípadě výlety do dalších zajímavých míst v okolí kráteru.


Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading