facebook
Marco Polo - Amboseli Sopa Lodge - Kilimanjaro a sloni - dvě největší atrakce Amboseli.

Amboseli Sopa Lodge


Fotogalerie


O hotelu

Amboseli Sopa Lodge má hodně silné rustikální kouzlo. Postavený v podhůří bájné hory Kilimanjaro a obklopený vzrostlou zahradou, připomíná oázy ze starých dobrodružných filmů z Afriky. Amboseli patří k nejmenším parkům ve Východní Africe a to by mohlo svádět tu přespat jen jednu noc. Byla by to škoda. Jen na málo místech si můžete užít atmosféru odpočinku po ranním safari, jako tady.

Lokalita

Národní park Amboselipatří k nejnavštěvovanějším parkům v Keni. Je malý, ale nabízí moc hezké safari, pokud se dokážete vy nebo vaši průvodci vyhnout hlavnímu proudu. Zvlášť odpoledne je tu aut už příliš. Chvílemi můžete mít pocit, že je přeplněno.

Jenže pak začne zacházet slunce a Kilimanjaro se zbarví do ruda a někde z dálky začnou přicházet velké rodiny slonů k mokřadům. Vypadá to monumentálně, až mysticky. Jako by se přicházeli klanět té nádherné hoře. Vše je zapomenuto a vy doufáte, že ten okamžik bude trvat hodně dlouho.

Popis pokojů

Pokoje jsou trochu tmavé, protože okna jsou směrována do zahrady a ta je hodně vzrostlá, plná stínu. To oceníte především ve velmi horkých dnech.

Hotelová společnost Sopa Lodges ve všech svých hotelech budovala pokoje velkoryse a jinak tomu není ani v Amboseli. Pokoje jsou veliké, vybavené dvěma manželskými postelemi a příjemně dekorované s africkém tradičním stylu.

Restaurace, bary, stravování

Hlavní restaurace "Kibo", kde se podává snídaně, oběd a večeře, má terasu, ze které je krásný výhled na Kilimanjaro.
V areálu najdete několik barů. Ten vyhlášený je především Hamingway´s Bar. 


Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading