facebook
Marco Polo - Satao Camp Tsavo East - Keňa_Tsavo East_Satao Camp_

Satao Camp Tsavo East

Psal se rok 1993 a já byl poprvé v rovníkové Africe a poprvé na Safari. Pozvala mne legenda keňské turistiky vizionář Mike Kirkland a všechno, co jsem prožíval, bylo pro mne jako zjevení z jiného světa.
Satao Camp byl Mikův nový projekt, první bezbariérový kemp v Keni (možná v celé Africe) – žádné ploty, žádné příkopy, zvěř může volně putovat prostorem kempu. Navíc vytvořil velké napajedlo přímo v areálu kempu. Kempoviště existovalo na tomto místě už od roku 1930!
Byl večer. Africká noc plná zvuků a hvězd na hlubokém tmavém nebi. Oheň a vůně hořící akácie. Gina tonikem (ten večer jich padlo opravdu hodně) a Mikovo vyprávění. Byli jsme v kempu jediní a posádka kempu – parta Masajů, na noc vybavených AK 47. Nehnuli se od nás na krok.
Najednou mi Mike položil ruku na rameno a naznačil mi, abych byl potichu. 50 metrů od nás se rozsvítilo světlo umístěné v koruně obrovského tamarindu (napájené autobaterií) a osvítilo napajedlo. Z temnoty noci začali přicházet obrovští sloni …..
Jan Papež, majitel CK Marco Polo


Fotogalerie


O hotelu

Kdo hledá nádherné setkání s divokou africkou přírodou, je pro něj Satao Camp správná volba.

Lokalita

Přímo u napajedla v srdci rezervace Tsavo East

Popis pokojů

Prostorné safari stany (16 stanů + 4 apartmány v celém areálu). Každý stan je vybavený vlastní koupelnou s teplou vodou a splachovací toaletou.  Interiér stanů je v africkém koloniálním stylu a je vyroben z velké části z domácího přírodního materiálu.

Každý stan má malou krytou terásku, namířenou k napajedlu, takže můžete pozorovat zvířata vlastně kdykoliv během dne i noci.

Apartmány jsou o něco větší a jsou blíže k napajedlu. Navíc umožňují přistýlku, takže jsou vhodné i pro rodinu.

Restaurace, bary, stravování

Když dojde na jídlo, je většina klientů v pozitivním šoku. Je neuvěřitelné, co dokáží kuchaři uvařit a upéct v africké buši. Bohatá snídaně pod širým nebem, pod 200 let starým stromem tamarindu. S trochou štěstí si budete svou ranní kávu nebo čaj vychutnávat s pohledem na slony u napajedla. Oběd a večeře v restauraci, plné atmosféry „starých dobrých časů“. Když to počasí dovolí, podává se večeře pod širým africkým nebem.


Proč si vybrat tento hotel

  • Skvělá poloha přímo u napajedla.
  • Kemp bez bariér vůči divoké zvěři = zvěř může volně procházet kempem.
  • Kemp s velkou tradicí - tady zažijete "starou dobrou školu safari"
  • Výborná kuchyně a neokázalý přátelský servis
Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

V tomto hotelu můžete zažít.

Safari v Africe

Safari v Africe

Za krásami přírody

za krásami přírody

WiFi

Předcházející snímek
Následující snímek
loading