facebook
Marco Polo - The Barefoot Eco Hotel -

The Barefoot Eco Hotel

Maledivy tentokrát jinak: toto je v jejich rámci naprostý a jedinečný unikát! Poprvé v historii vznikl turistický resort na stejném ostrově, kde žijí místní lidé. Díky rybářské obci a jejím téměř dvěma tisícovkám obyvatel máte perfektní šanci poznat život zdejších lidí. Je tu škola, mešita a další zařízení „civilního“ života. Nicméně nebudete-li chtít, nemusíte areál vašeho hotelu vůbec opouštět, i zde naleznete klasické Maledivy: nádhernou pláž, kouzelný podmořský svět, klid, pohodu. Na druhou stranu – až se budete nudit, není nic lehčího, než si půjčit kolo (ostrov má na délku 7 km) a vyrazit mezi místní.


Fotogalerie


O hotelu

Poměrně nový (2014) menší resort , obklopený bohatou vegetací, nabízí typickou maledivskou atmosféru. Restaurant „The Barefoot“ je kromě místních specialit hodně zaměřen na středomořskou kuchyni, služby doplňují bary „Juice Bar“ a „Black Pearl“. Nechybí bazén a boutique obchůdek. WiFi je dostupné ve společných prostorách.

Lokalita

Na ostrově Hanimadhoo v Haa-Dhaalu, druhém nejsevernějším atolu Malediv, plných 330 km od Male.
Spojení - vnitrostátním letem (malé letiště je přímo na ostrově), který trvá cca 45 minut.

Popis pokojů

Nachází se v deseti patrových vilách – vždy dva pokoje dole a dva nahoře. Seaside (max. 3 osoby, 44 m čtverečních) jsou v přízemí, prostě, ale účelně zařízené. V koupelně je sprcha, WC, fén, dále je tu telefon, minibar, sejf, klima, varná konvice (káva/čaj) a terasa. Beachfront jsou o něco větší (max. 2 dospělé osoby a 2 děti do 11 let, 50 m čtverečních), rovněž v přízemí, blíže k pláži. V patře pak jsou totožné Ocean View s balkonem. Pro rodiny lze vyžádat dva propojené pokoje Beachfront nebo Ocean View (4 dospělé osoby a 2 děti). Upozornění: pokoje Beachfront a Ocean View jsou vždy orientovány k moři, nicméně ve výhledu může bránit zdejší vegetace. Plážové osušky zdarma, každý den lahev vody na pokoji.

Restaurace, bary, stravování

V základní ceně je snídaně – buffet. Polopenze přidává večeři NEBO oběd ve formě buffetu či menu, plná penze pak večeři PLUS oběd. K hlavním chodům je servírována pitná voda, jinak nápoje za úhradu. Důležité upozornění: s ohledem na přítomnost domorodého obyvatelstva na ostrově je možné konzumovat jakékoliv alkoholické nápoje vč. piva pouze v baru „Black Pearl“, umístěném na člunu.

Fitness a lázně

Místní spa centrum poskytuje (placené) masáže a ayurvedické procedury.

Aktivity v hotelu a okolí

V ceně půjčování kol, fitness, plážový volejbal, boccia, jóga. Za úhradu kajaky, windsurfing a rybaření. Placené je rovněž potápění (včetně potápěčských kurzů). Reef se nachází cca 400 metrů od pláže a bezplatně se k němu organizují výlety (vybavení pro šnorchlování za úhradu). 


Proč si vybrat tento hotel

  • Momentálně jediný turistický resort nacházející se na "větším" ostrově s domorodým obyvatelstvem.
  • Kromě klasických maledivských taháků povětšinou spojených s mořským světem tady další možnosti, především výlety na kole.
  • Místní specialita zohledňující přítomnost domorodého obyvatelstva: bar s alkoholem umístěn na stylovém korábu zakotveném u břehu.
Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading