facebook
Marco Polo - Ngare Sero Mountain Lodge 4* - Tanzanie_Kilimanjaro_Ngare Sero Mountain Lodge

Ngare Sero Mountain Lodge 4*

Ngare Sero Mountain Lodge se nachází na svahu majestátní hory Meru (ta se dotýká nejvyšší hory Afriky, hory Kilimajaro). Je perfektním místem pro odpočinek a dotekem krásné přírody Východní Afriky.

Lodge byla upravena z koloniálního statku postaveného na počátku 20. století a je jednou z nejstarších rodinných chat v Arushe. Nabízí 10 zahradních pokojů, 2 apartmá v hlavním domě a farmářskou chatu se 3 ložnicemi. Již od roku 1974 slouží statek jako zázemí pro turisty a zkušenosti s turistikou jsou na službách lodge znát.


Fotogalerie


O hotelu

Jste obklopeni divokou přírodou a přitom jste jen 30 minut od mezinárodního letiště Kilimanjaro (JRO). Lodge je tedy výborným výchozím místem pro další aktivity v severní části Tanzanie, popřípadě výborným místem, kde můžete svou cestu za safari ukončit.

Lokalita

Jen 30 minut od letiště Kilimajaro.

Popis pokojů

Pokoje
V celém areálu je několik typů pokojů – mějme stále na mysli, že jde o přebudovaný statek z počátku 20. Století (v tom je kouzlo tohoto místa)

Pokoje v hlavní budově
Pokoje v hlavním domě se nacházejí v prvním patře panství Ngare Sero. Každý pokoj je vybaven manželskou postelí velikosti king-size, odděleným obývacím prostorem s velkými pohovkami s otomanem, které lze přeměnit na samostatná lůžka, a prostornou koupelnou - a šatnou s vanou. velkorysá veranda vybízí k lenošení a vychutnávání nádherného výhledu na horu Kilimandžáro.

Apartmá Summit
Nedávným přírůstkem do Ngare Sero je apartmá Summit, které vzniklo ve střešním prostoru statku z roku 1905. Těžká konstrukce z olivového dřeva původní doškové střechy byla upravena tak, aby se do ní vešlo toto dvoulůžkové apartmá o rozloze 160 m2 s prostorným obývacím pokojem a dvěma samostatnými ložnicemi.
Z posezení u východního vikýře je nádherný výhled na horu Kilimandžáro, lesní rezervaci a jezero. Obývací a jídelní část je zařízena starožitnostmi a orientálním kobercem. Každé apartmá má manželskou postel velikosti king size, osmanskou postel a šatní výklenek. V koupelnách je vana s výhledem a sprchový kout. Tento pokoj je výborný pro rodinu s dětmi.

Pokoje v zahradním domě (základní kategorie pokojů)
10 zahradních pokojů se nachází v klidné zahradě s krásným výhledem na bugenvileje a jacarandy ze soukromých verand. 8 pokojů nabízí postele velikosti king size Zanzibar a 2 další jsou vybaveny oddělenými postelemi. Interiéry jsou individuálně zařízené etnickými látkami a ručně vyráběným nábytkem, jako jsou studijní stolky a pohovky s otomanem, které lze na požádání použít jako třetí samostatné lůžko. Každý pokoj má vlastní toaletu, vanu a šatnu.

Zahradní domek správce
Tato budova byla postavena v 50. letech jako dům správce statku a nyní je soukromou vilou. Nachází se za zahradními pokoji v oddělené části zahrady, tři minuty chůze od hlavního domu.
Vila je vybavena nejmodernější kuchyní, obývacím pokojem a jídelnou a také krásnou verandou a balkonem s výhledem na horu Meru i Kilimandžáro. Díky dvěma ložnicím se v ní může ubytovat 5 osob. Vlastní koupelna hlavní ložnice poskytuje prostorný sprchový kout, zatímco druhá koupelna má vanu.
Kromě hlavní vily se zde nachází i domek pro hosty, který má ložnici se dvěma samostatnými lůžky, vlastní koupelnu se sprchou a malý obývací pokoj. Svěží tropická zahrada nabízí prostor a soukromí, které je ideální pro rodinu s dětmi.

Restaurace, bary, stravování

Stravování
Výborná domácí jídla, vydatné polévky, čerstvě ulovení pstruzi s domácím chlebem, pečivem, místními sýry a svazky čerstvých bylinek a salátů. Dokonalé komfortní jídlo. Domácí zelenina a bylinky jsou denně sklízeny z ekologické zahrady. Kromě velmi slušné kolekce nápojů nabízí bar i džusový lístek.

Fitness a lázně

Po dlouhých hodinách strávených v autě nebo letadle si můžete dopřát některou z relaxačních masáží. Masáž se provádí pouze po předchozí domluvě a je nutná rezervace předem.

Aktivity v hotelu a okolí

Aktivity
Přímo v rámci statku můžete několik zajímavých aktivit – procházku lesem, jízdu na koni, plavbu na loďce a další. K dispozici je bazén a nádherná zahrada.
Můžete si půjčit i horská kola a vyrazit na projížďku v okolí hory Meru.


Proč si vybrat tento hotel

  • Vynikají poloha na svahu hory Meru - příroda Východní Afriky všude kolem
  • Koloniální atmosféra zrekonstruovaného statku postaveného v roce 1905.
  • Výborné výchozí místo pro safari v severní části Tanzanie, popřípadě pro výstup na Kilimanjaro nebo pro přílety a odlety z letiště Kilimanjaro.
  • Možnost aktivit přímo na statku.
Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading