facebook
Marco Polo - Mohlabetsi Safari Lodge -

Mohlabetsi Safari Lodge

Patří k nejlépe vedeným 4* lodžím v oblasti Krugerova národního parku.
Majitelé Tony a Alma jsou našimi osobními přáteli a známe jejich zapálení pro službu klientům.
Mohlabetsi je lodž bez bariér a je usazena v divoké přírodě, hned vedle napajedla.
Vynikající safari se zkušenými stopaři a rangery.


Fotogalerie


O hotelu

Mohlabetsi znamená v místním kmenovém jazyce „místo sladké vody“ a váže se k malému potůčku, který nevysychá ani v nejteplejším období a protéká velmi hezkou krajinou soukromé přírodní rezervace Balule, která je součástí Krugerova národního parku.

Majitelé Mohlabetsi Safari Lodge Tony a Alma vybudovali velmi kvalitní a přirom malou, intimní lodže s 20 lůžky, ve které se budete cítit jako velmi vítaní hosté. Soužití s okolní přírodou je pro Tonyho a Almu naprosto přirozenou věcí a poznáte to na každém kroku. Africká divoká příroda vám bude na dosah ruky.

Lokalita

Přírodní rezervace Balule

Balule Nature Reserve je chráněnou přírodní oblastí v provincii Limpopo a je součástí Národního parku Velký Kruger. Je členem sdružení soukromých přírodních rezervací (APNP) a plně splňuje přísné podmínky pro ochranu přírody – díky tomu byly odstraněny všechny ploty a překážky mezi Balule a Krugerovým parkem. Zvířata mohou volně migrovat a díky tomu je v Balule zaručené dobré safari.

Popis pokojů

Bungalovy – rondovaly

Tony a Alma si přáli, aby jejich bungalovy vycházeli z lokálního stylu. Jsou tedy kulaté rondovaly, s charakteristickou střechou pokrytou trávou. Uvnitř ovšem najdete komfort, který zaručuje dobré zázemí pro váš pobyt v divoké přírodě.

Koupelna se studenou a teplou vodou, velmi kvalitní nábytek, trezor, elektřina, neomezený přístup k WiFi.

Rondovaly jsou velmi pohodlné pro 2 osoby. Pokud cestujete jako rodina, můžeme pro vás vyžádat jeden ze dvou rodinných pokojů.

Restaurace, bary, stravování

Snídaně se podává po ranním safari a čas snídaně pokládají v Mohlabetsi za čas potkávání se, nejen mezi hosty, ale i mezi hosty a personálem lodže. Ranger, který vás doprovázel na safari, pro vás připraví míchaná vajíčka, osmaží slaninu a kuchařky připravují další dobroty. Na bufetovém stole máte čerstvé ovoce, vločky, jogurt, sýry a pečivo. Není kam chvátat, celé dopoledne máte volno.

Oběd se podává na zahradě, na stolech prostřených pod mohutnou akácií. Přímo od stolů můžete pozorovat napajedlo, kam většinou v poledne přicházejí žirafy a některé druhy antilop. Stín akácie je moc příjemný, protože poledne bývá nejteplejší dobou celého dne. Oběd je servírovaný, většinou tříchodový. A alespoň jedno jídlo je vařeno podle tradičního receptu.

Večeře je bud´ servírovaná v restauraci, nebo podávaná formou „boma“ – prostření stolů u živého ohně pod otevřeným nebem. Boma své rituály, jako čtení menu, pozorování hvězd apod. Večeře je většinou kombinace servírovaného hlavního jídla a salátového bufetu.

V Mohlabetsi dbají na to, aby měli v nabídce kvalitní výběr vín.

Fitness a lázně

V době volna můžete využít malé, ale příjemné lázně. 


Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading