facebook
Okruh indickým Himálajem - 4* - Indie_Ladakh

Okruh indickým Himálajem - 4*

14 nocí od 95 900 Kč
Indie, Ladakh, Poznávací zájezdy

Okruh indickým Himálajem - 4*

Zájezd do indického Himálaje je výjimečná věc. Většina milovníků hor míří do Nepálu a Tibetu a indický Ladakh je takovou popelkou, kterou teprve posledních pár let turisté z Česka objevují. 

Pět důvodů, proč se do Ladakhu vydat:

1. Nádherná krajina: Ladakh nabízí úchvatné scenérie s vysokými horskými štíty, hlubokými údolími a křišťálově čistými jezery. Jeho jedinečná a odlehlá poloha v Himálaji přináší návštěvníkům pocit objevování nedotčené přírody.

2. Buddhistické kláštery a kultura: Tato oblast je domovem mnoha starobylých buddhistických klášterů, jako jsou Thiksey, Hemis a Lamayuru, které jsou známé svou architekturou, duchovním významem a uměleckými díly. Navštívení těchto míst nabízí hluboký pohled do buddhistické kultury a filozofie.

3. Dobrodružství a outdoorové aktivity: Ladakh je rájem pro milovníky dobrodružství, nabízející trekking, horskou cyklistiku, rafting na divoké vodě a dokonce i motorizované safari přes vysokohorské průsmyky, což jsou nezapomenutelné zážitky.

4. Unikátní divoká zvířata: V regionu se nachází několik chráněných oblastí, kde můžete spatřit vzácné druhy jako je sněžný leopard, tibetský antilop, divoký juk a mnoho druhů ptáků. Ladakh je skvělým místem pro milovníky přírody a wildlife fotografie.

5. Duchovní zkušenost a klid: Ladakh poskytuje ideální prostředí pro meditaci a hledání vnitřního klidu díky své odlehlé a klidné lokalitě. Mnoho lidí sem přijíždí za účelem duchovní obnovy a prožití míru a ticha, které je zde běžné.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Během naší cesty ochutnáte mnoho chutí indického Himálaje - nádhernou krajinu, příjemné lidi, výbornou kuchyni a velmi dobré zázemí.
  • Velmi kvalitní ubytování.
  • Většinu dnů polopenze.
  • Malá skupinka, maximálně 12 cestujících
  • Český průvodce
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - odlet z Prahy do Delhi

Den 2. -  Delhi
Přílet do Dillí. Po příletu vás přivítá náš zástupce, pomůže vám a dopraví vás do hotelu. Raději si uhradíme už nocleh tak, abychom se mohli ihned ubytovat a alespoň trochu si odpočinout
(Čas příjezdu do hotelu kolem půl čtvrté ráno).

Dopoledne odpočinek. Odpoledne prohlídka části Delhi.

Den 3. - Delhi
Po snídani se vydejte na prohlídku Starého a Nového Dillí, která zahrnuje:

Červená pevnost je elegantní citadela pátého mughalského císaře Šáhdžahána z červeného pískovce, postavená na západním břehu řeky Jamuny. Šáhdžahán zahájil stavbu této mohutné pevnosti v roce 1638, když se rozhodl přesunout své hlavní město z Ágry do Dillí. Zdi z červeného pískovce mohutné Červené pevnosti se tyčí 33 metrů nad hlukem starého Dillí jako připomínka velkolepé moci a okázalosti Mughalů.

Dále navštívíme: Raj Ghat, Bangla Sahib, chrámy Brila a Laxmi Narayan.

Projedeme se rikšou starodávnými uličkami.

Den 4. - Z Delhi do Jaipuru
Po snídani cesta do Jaipuru.

Džajpur, hlavní město indického státu Rádžasthán, je díky barvě svých budov známý také jako "Růžové město".Město bylo postaveno mahárádžou Sawai Jai Singhem II. v roce 1727 n. l. a jeho plán se řídil mřížkovým systémem, což z něj činí jediné plánované město své doby. Vidhyadhar Bhattacharya, mladý bengálský architekt, ho navrhl podle textů Šilp Šástry, starobylého indického pojednání o architektuře. Džajpur se svými nesčetnými ságami tradic, kultury a zvyků je smyslovým požitkem pro turisty z celého světa. Po příjezdu do Džajpuru transfer do hotelu.

Den 5. - Jaipur
Po snídani si vychutnejte prohlídku Jaipuru:

Amber Fort (džípem)
Je umístěna vysoko na malebných a členitých kopcích a je hlavní atrakcí Džajpuru. Pozoruhodná kombinace hinduistické a mughalské architektury, postavená rádžou Man Singhem I. v roce 1592 a dokončená rádžou Mirjou Jai Singhem, byla v roce 2013 prohlášena za světové dědictví UNESCO.

Hawa Mahal (fotostop)
Je to nejznámější památka města Džajpur, kterou nechal postavit Sawai Pratap Singh v roce 1799.

Městský palác
Nachází se v srdci Růžového města a je směsicí mughalské a rádžputské architektury, založil ho v roce 1727 mahárádža Sawai Jai Singh II. jako součást svého ambiciózního projektu města. Jeho nástupci pokračovali ve zdobení a doplňování elegantních budov až do 20. století.

Večer si užijte procházku starým městem.

Den 6. - Z Jaipuru do Ladakhu
Dnešní den je přesunovým dnem. Brzy ráno odjedeme na letiště v Jaipuru a odletíme do Lehu (via Delhi). Zatím to vypadá na odlet z Jaipuru v 07:25 a přílet do Lehu kolem 12:20.

Po příletu transfer do Ulleytokpo a transfer do hotelu.

Uleytokpo je malebná vesnice ležící asi 70 km západně od Lehu v oblasti Ladakh, na dálnici z Lehu do Šrínagaru. Nachází se v nadmořské výšce 3048 metrů n.m. a slouží jako ideální zastávka pro aklimatizaci na náročné klimatické a výškové podmínky v oblasti.

Den 7. - Uley tokpo / Basgo / Likir a Uley
Dnes se vydáme na návštěvu velkolepé sochy Buddhy Maitréji v klášteře Likir. Budeme také obdivovat tisícileté nástěnné malby v klášteře Alchi, které jsou považovány za vrcholy buddhistického umění a patří mezi nejcennější miniatury této tradice. Naše cesta bude pokračovat.
Po cestě se zastavíme a navštívíme klášter Spituk z 11. století, známý také jako Pethup Gompa, a vychutnáme si jeho historickou atmosféru. Nevynecháme ani kouzlo Magnetického kopce, který na první pohled popírá gravitaci. Náš výlet zakončíme návštěvou Vojenské síně slávy, muzea a památníku válečných hrdinů, jež s hrdostí zřídila a spravuje indická armáda.

Den 8. - Uley tokpo / Lamayuru / Leh
Po snídani se vydáme do Lehu. Naším prvním cílem dne bude oblast Lamayuru, známá svou úchvatnou měsíční krajinou, která působí jako zcela jiného světa. Zde navštívíme klášter Lamayuru, jeden z největších a nejstarších klášterů v Ladakhu, skutečný poklad plný nástěnných maleb, thangek, starých písem a různých soch Buddhy i dalších božstev buddhismu.
Nechybí ani prohlídka kláštera Rizong, domova 40 mnichů, postaveného v roce 1831 velkým lamou Tsultim Nimou. Toto místo, jedno z nejpozoruhodnějších v Ladaku, určitě stojí za návštěvu.

Den 9. - Leh
Po snídani se vydáme na návštěvu paláce Spituk a Lehu. Klášter Spituk, založený Od-dem v 11. století, původně patřil k škole Kadampa. Přechod k řádu Gelukpa nastal za vlády krále Dragspa bum nečinného, kdy lama Lhawang Lotus klášter obnovil a přidal síň slávy, což je dnes válečné muzeum.

Palác v Lehu, jedna z nejúchvatnějších architektonických zřícenin, se pyšní majestátním umístěním na okraji kopce Namgyal a nabízí dechberoucí výhled na město.

Poté navštívíme Sankar Gompu a stúpu Shanti. Sankar Gompa, situovaná přibližně 3 km od Leh, je pobočkou Spituk Gompy a patří k sektě Gelukpa, známé také jako Žlutý klobouk. Klášter je oficiálním sídlem hlavy ladacké sekty Gelukpa, Kušoka Bakula.

Stúpa Šanti, postavená Japonci jako symbol světového míru, se nachází na vrcholu kopce v Čangspě a byla slavnostně otevřena dalajlamou v roce 1985. Její impozantní architektura láká mnoho turistů do Ladakhu a nabízí úchvatný výhled na Leh.

Večer si uděláme procházku po místním trhu, abychom si užili pravou atmosféru tohoto kouzelného místa.

Den 10. - Leh / Indus Valley / Leh
Den začneme vydatnou snídaní v hotelu, aby nás čekalo dostatek energie pro celodenní objevování údolí Indu. Naším prvním cílem bude Královské muzeum v paláci Stok, kde se seznámíme s bohatým dědictvím Ladakhu prostřednictvím jeho fascinujících expozic.

Poté zamíříme k klášteru Thiksey, který patří mezi největší a nejvýznamnější kláštery v Ladakhu a je součástí sektě Gelug tibetského buddhismu. Naše cesta pokračuje do kláštera Stagna, umístěného na neúrodném vrcholu hory, odkud se nám naskytnou dechberoucí výhledy.
Následující zastávkou bude klášter Changchubling, známý také jako klášter Rizong, založený v roce 1829. Tento klášter je ceněn pro svou vysokou úroveň mnišské disciplíny a klid, který zde panuje.

Zakončíme naší prohlídku návštěvou kláštera Hemis, nejbohatšího a největšího kláštera v Indii. Každoročně zde na přelomu června a července probíhá Hemiský festival, známý svými čamskými tanci, což jsou fascinující tance v maskách, které jsou pro Ladakh velmi typické.

Den 11. - Leh / Nubra Valley 

Velmi brzy ráno snídaně. Dnešní den se vydáme opravdu vysoko, až do údolí Nubra. Údolí patří k největším skvostům celého Ladakhu. Projedeme průsmykem Khardungla Pass :

Průsmyk Khardung La, často označovaný jako Khardungla nebo Khardzong La, je jeden z nejvyšších motorizovaných průsmyků na světě. Nachází se v indickém regionu Ladakh a spojuje město Leh s údolím Nubra a Šjok.

Den 12. - Nubra Valley
Po časné snídani se společně vydáme na výlet, jehož prvním cílem bude klášter Samsthaling. Tento populární buddhistický klášter se nachází ve vesnici Sumur a je významným duchovním střediskem. Po prohlídce zamíříme do vesnice Panamik, která je známá díky svému prameni horké vody, nabízející relaxaci a jedinečné přírodní prostředí.

Budeme pokračovat návštěvou vesnice Hunder, proslulé svými stříbrnými písečnými dunami. Pohled na chladnou poušť v tak vysoké nadmořské výšce je opravdu úchvatný. V Hunderu si vydejme na pouštní safari, kde nás čeká nejen nádherný výhled na písečné duny, ale také setkání s dvouhrbými baktrijskými velbloudy. Dopřejme si nezapomenutelné velbloudí safari a vychutnejme si krásu této jedinečné krajiny.

Odpoledne se vrátíme do kempu.

Den 13. - Nubra Valley / Leh
Po snídani vyrazíme k více než pět století starému klášteru Diskit, který se hrdě tyčí na vrcholu kopce a nabízí dechberoucí panoramatický výhled na údolí. Leží v nadmořské výšce 3 142 metrů a je obklopen nehostinnou krajinou údolí Nubra. Tento klášter, zářící svou mléčně bílou krásou, je uznáván za nejstarší a největší v Nubře. Jeho založení ve 14. století je připisováno Changzem Tserabu Zangpovi, žákovi Tsong Khapy. Dnes klášter patří k sektě Gelugpa, známé jako buddhismus žlutého klobouku. Diskit vyniká tibetskou architekturou a je bohatý na fresky. V modlitebním sále upoutá socha korunovaného Buddhy.

Prozkoumáme malebnou vesničkou a sochou obřího Buddhy Maitréji. Naše cesta pak pokračuje přes průsmyk Khardung La zpět do Lehu.

Den 14. - Leh / Delhi
Po snídani transfer na letiště odlet do Delhi. Po příletu transfer do hotelu a odpočinek.
Večer návštěva Dilli Haat.
DILLI HAAT nabízí atmosféru tradičního venkovského trhu, který je však přizpůsoben modernějším potřebám. Je zde k vidění syntéza řemesel, potravin a kulturních aktivit.

Tento potravinový a řemeslný bazar je pokladnicí indické kultury, řemesel a etnické kuchyně, Jedinečný bazar v srdci města trvale vystavuje bohatství indické kultury.

Návrat do hotelu a nocleh.

Den 15. - Odlet domů

Po půlnoci transfer na letiště a odlet do Evropy.

Cena zahrnuje

* letenku na trase Praha Delhi a zpět - včetně odbavených zavazadel
* letenku na trase Jaipur Delhi
* letenku na trase Delhi Leh a zpět
* ubytování ve velmi kvalitních 4* hotelech 
* program v Delhi 
* program v Jaipuru
* transfery dle programu - v Delhi a v Jaipuru minibusem, v horách terénními vozy
* vstupy dle programu
* polopenze (snídaně a večeře)
* česky mluvící průvodce po celou dobu cesty
* anglicky mluvící průvodci u jednotlivých památek
* jízda rikšou v Delhi
* zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* seating v letadlech
* víza do Indie (zajistíme za poplatek)
* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům (cca 10 USD na osobu a den)
* nápoje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading