facebook
Island a Kanada - za přírodními skvosty dvou kontinentů -

Island a Kanada - za přírodními skvosty dvou kontinentů

14 nocí
Island, Poznávací zájezdy

Island a Kanada - za přírodními skvosty dvou kontinentů

Objevte kouzelnou severskou přírodu dvou kontinentů - Evropy a Severní Ameriky. Vypravte se na cestu, kde vám ukážeme přírodní skvosty drsné islandské přírody s vodopády, sopkami ale i odpočinkem v horkých termálních lázních a po několika denním pobytu na rozhraní dvou tektonických desek mezi Evropou a Severní Amerikou prožijte malé-velké kanadské dobrodružství na vzdáleném pobřeží i  v horách Britské Columbie.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Okruh přírodou západního Islandu s možností upravit program a objet celý Island.
  • Okruh Britskou Kolumbií - Vancouver, Whistler a Vancouver Island.
  • Možnost upravit program a termín na míru
  • Na přání zajištění anglicky mluvícího, nebo českého průbodce

1. DEN: ISLAND - REYKJAVÍK
Dnes vás čeká začátek dobrodružství a 1 cesta - odlet na Island.Po příletu na letiště v Kaflavíku vás odvezeme do hotelu v centru Reykjavíku, kde se ubytujete. Na dnešní večeři Vám doporučíme pár opravdu skvělých restaurací, abyste zjistili jak opravdu výborná je islandská kuchyně.
 

2. DEN: REYKJAVÍK - POLOOSTROV SNAEFELLSNES
Reykjavík je malinkatý, tak malý, že vám stačí cca 3 hodiny na běžnou procházku centrem. Pokud byste zde rádi strávili více času, naplánujeme vám o den déle, v opačném případě si převezmete vůz v centru města a vyrazíte na cestu na sever, do oblasti známé jako „poloostrov Snaefellsnes".

Vypravíte se na cestu kolem poloostrova. Čeká vás cesta k ikonickému vodopádu Kirkjufellsfoss s horou kterou možná budete znát ze seriálu „Hra o trůny“ jako Šípová hora Kirkjufell. vodopád Kerlingarfoss, maják Svörtuloft nedaleko pláže Skarðsvík, kráter Saxhóll, na který můžete vystoupit. Čeká vás toho opravdu hodně, mimo pláže Dritvik a Djúpalónssandur s pozůstatky havarovaného letadla. 

3. DEN: SNAEFELLSNES - ZLATÝ TROJÚHELNÍK
Pokud jste nestihli včera výlety drsnému pobřeží Lóndrangar, majáku Malarrif, nebo výlet do jeskyně Vatnshellir, můžete tak udělat dnes (dopoledne). Poté vás čeká cesta směr Reykjavík, ale nesmíte minout známý černý kostelík Búðakirkja a určitě se zastavte i na pláži Ytri Tunga, kde natrefíte na odpočívající lachtany (a pravděpodobně i kosterní pozůstatky velryb). Než se rozloučíte s poloostrovem, udělejte si procházku k čedičovým skalám Gerðuberg.
Odjezd do vnitrozemí po prašné silnici 52 (Lundur) a směr Zlatý trojúhelník.

4. DEN: ZLATÝ TROJÚHELNÍK
Dnes se vydáte na cestu do vnitrozemí Islandu, do oblasti známé jako „Zlatý trojúhelník".
Jako první budete míjet národní park Þingvellir (Thingvellir), který seje zapsán na seznamu UNESCO a kde se střetává evropská a americká litosférická deska. Toto místo má také své místo v islandské historii, kdy zde v roce 930 bylo ustanoveno první valné shromáždění.
Dále se vydáte do oblasti Geysir s aktivním gejzírem Strokkur, který jednou za cca 10 minutou chrlí vodu až do výšky 20 metrů. Také se můžete těšit na gigantický vodopád Gullfoss na řece Hvítá, vodopády Faxafoss, či Hjálparfoss. Poté budete pokračovat na ubytování ve Fludir, kde si nenechte ujít termální koupele Hrunalaug Hot Spring.

5. DEN: DUHOVÉ HORY – VÍK I MYRDAL
Oblast Landmannalaugar, alias Duhové hory jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Islandu. Ovšem ne každý má štěstí tuto oblast osobně navštívit, jelikož se nachází ve vnitrozemí ostrova, která je přibližně ¾ roku pokryta sněhovou pokrývkou a dostat se sem je výzva sama o sobě. Vede sem nezpevněná cesta, na kterou mohou jet SUV s pohonem na 4 x 4. Cestou přejíždíte i řeky. Cesta vás přivede na úpatí duhových hor a lávových polí Laugahraun. Zde si můžete udělat výlet po okolí a pak přejet směr jižní pobřeží.

6. DEN: JIŽNÍ POBŘEŽÍ
Dopoledne se vydejte několik kilometrů dále na východ až ke klikatému prastarému kaňonu Fjaðrárgljúfur. Poté se vraťte do Víku a ke známé a nebezpečné černé pláži Reynisfjara se skalní formací Reynisdrangar. Cestou se zastavte u ledovce Sólheimajökull. Pak si prohlédněte ikonické vodopády Skogafoss. Cestou si můžete udělat výlet k pláži Solheimafjara, kde je známý vrak letadla.
Pokud si naplánujete čas, vydat se můžete i na některou z tras známého treku v rezervaci Þórsmörk. Trasy nádhernou severskou krajinou lze naplánovat na 2 hodiny až po několik dní.

7. DEN: ODLET DO KANADY - VANCOUVER
Po snídani cesta směr letiště se zastávkou u vodopádu Seljalandsfoss, kde se můžete projít i za samotným vodopádem. Dalšími místy, kde se můžete zastavit (nutná rezervace předem) je slavná Modrá laguna, nebo zažít výlet lávovými tunely Raufarhólshellir, nebo se vypravit do nitra sopky Thríhnúkagígur.
Odpoledne odlet do kanadského Vancouveru.
Po příletu přesun do hotelu v centru "Van".

Vancouver leží na jihozápadě Britské Kolumbie a představuje po Torontu a Montréalu třetí největší město Kanady. Metropole je pojmenována po kapitánovi Královského námořnictva Georgi Vancouverovi, i když většina obyvatel i turistů město nazývá zjednodušeně „Van“.

8. DEN: BRITSKÁ KOLUMBIE - VANCOUVER
Užijte se prohlídku Vancouveru ať už sami nebo Vám rádi zajistíme soukromého průvodce, který Vám ukáže to nejzajímavější z toho kosmopolitního města.
Typ na výlet:
Vydejte se projít k zálivu False Creek, kde naleznete Science World a pokochejte se pohledem orámovaném horami. Pak pokračujte podél pobřeží ke Cooper´s parku a následně projděte po Yaletow. Poté po Granville Mall dojděte přes Downtown k nádherné stanici Sky Trainu Waterfront, odkud budete mít výhled na Vancouver Harbour.
Pokud budete mít chuť a náladu vypůjčte si kolo a udělejte si projížďku na kole po Stanley Parku, smočte si nohy v oceánu a ochutnejte místní delikatesy na Granville Island.
Za zmínku stojí také návštěva Chinatownu, můžete navštívit Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden a načerpat zde trochu zenové energie. Z čínské čtvrti zamiřte rovnou do diametrálně odlišného Gastownu, kde zajděte na tacos a poté pokračujte do Downtownu, kde poblíž stanice Sky Trainu Burrard navštivte Mario´s Coffee Express a vychutnejte si pravou italskou kávu.
Skvělou příležitostí, jak si užít večer je pohodová 2,5 hodinová plavba Sunset Dinner Cruise, kdy si kromě večeře vychutnáte i výhled na výškové budovy v Downtown, hory u North Shore, pohled na Stanley park a mnoho dalšího.

9. DEN: VZHŮRU DO OBLAK
... a pokud se nebojíte výšek a moře, máme pro vás jedinečnou nabídku leteckých safari s hydroplánem:
- Vancouver Panorama: 10, 20 nebo 35 min. let nad Vancouverem. Výhled na město z ptačí perspektivy vám ukáže město z cela v novém pohledu – z jedné strany ohraničené mořem, ostrovy, z druhé horami.
- The Mail Run Flight Tour: vyberte si půl denní nebo celodenní cesty, která kombinuje scénický let nad pobřežím a ostrovy nedaleko Vancouveru, do Ganges Harbour, Maple Bay, nebo i se zastávkou na Salt Spring Island.
- Alpine Lakes & Glaciers: 1 hodinový let nad zasněženými horami, alpskými loukami a s přistáním na krystalově čistém jezeře, to vše z Vancouveru a výhledem na město z ptačí perspektivy.
- Bowen Island Fly 'n Dine: užijete si 20 min. let kolem Vancouveru a přistanete na ostrově Bowen Island, kde vás čeká večeře. Zpět se pak vrátíte po zemi lodí a autem, které vás dopraví zpět do Vancouveru.
- Victoria Fly 'n Drive & Victoria Fly 'n Drive with Whale Watching: vypravíte se hydroplánem nad ostrovy zvanými Gulf Islands mezi Vancouverem a Vancouver Island do historického města Victoria, kde může kromě prohlídek zdejších památek a zahrad v Butchart Gardens, zažít i výlet za kosatkami, které se v této oblasti hojně zdržují. Návrat zpět vozem a lodí nebo opět možnost letět.
- Whistler Fly 'n Drive: nechce se vám jezdit do Whistleru, dějiště olympijských her (2010), užijte si celodenní výlet s dvěma lety a prožijte neopakovatelný den v horách při pěších výletech, na kolech, na zipline a při dalších adrenalinových aktivitách v tomto horském středisku.

10. DEN: DO DIVOČINY NA VANCOUVER ISLAND
Dnes Vás čeká plavba trajektem na Vancouver Island a přejezd do Tofina, na západním pobřeží ostrova, kde se táhnou kilometry deštných pralesů Národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody stanete na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříte medvědy i táhnoucí velryby.

11. DEN: VANCOUVER ISLAND
Oblasti mezi Tofinem a Ucluelet jsou přirozenými útočišti bezpočtu medvědů, kosatek a velryb, a ty zase přitahují turisty, kteří chtějí poznat tato úchvatná místa, divokou a nespoutanou přírodu.
Mezi aktivity, které byste během pobytu vynechat patří:
- plavba po vodách Clayoquot Sound za pozorováním velryb – vybrat si můžete z méně dobrodružné varianty na kryté lodi, nebo na rychlém člunu typu Zodiak.
- výlet za pozorování medvědů
- pěší výlet po některé z fantastických tras jako Wild Pacific Trail: jednou z nejzajímavějších oblastí na pěší výlet je Chesterman Spit, která se nachází mezi North a South Chesterman a po písečné kose se za odlivu dostanete až na Frank Island. Zde můžete pozorovat např. orly a ve vodách kolem kosatky.
- výlet po pobřežních vodách na mořském kajaku
- celodenní výlet na ostrov Meares Island zalesněný prastarými deštnými pralesy a kde můžete vypravit např. na trek po Big Tree trail head (nenáročné 3 km mezi prastarými velikány), nebo náročnější, ale s úchvatným výhledem Lone Cone Hike (5-6 hod).

12. DEN: TOFINO - NANAIMO
Odpoledne cca 3 hod. přejezd do Nanaima, kde strávíte dnešní noc.
Cestou se můžete zastavit v Parksville, které je známé svou dlouhou krásnou pláží či si udělat turistický výlet v některém z Národních parků v okolí (přírodní rezervace Horne lake Caves pro nadšence speleologie, Rathtrevor Beach Provincial Park - písečná pláž; Englishman River Falls Park - krásná trasa asi na 30 minut podél vodopádů a smaragdových jezírek.

13. DEN: DO HOR VE WHISTLERU
Dopoledne se trajektem přeplavíte zpět do Vancouveru, do přístavu HorshoeBay a odtud budete pokračovat do cca 1,5 hod vzdáleného Whistleru, kde se ubytujete na 2 noci.
Whistler není jen vyhlášené kanadské zimní středisko, ve kterém také probíhali zimní olympijské hry, ale je také velmi oblíbené v létě, pro jeho širokou paletu nabízených aktivit a výletů. Zde si přijde na své opravdu kdokoliv. Kromě tradičních volnočasových aktivit jako jsou horská kola, rafty, bungee jumping, jízda na koních, alpinismus, zde můžete zažít fantastickou jízdu v korunách stromů na laně (ziplining), zahrát si golf, vydat se na výlet na kánoi, jít si zarybařit, vydat se na výlet v offroadu nebo dokonce na čtyřkolce, s průvodcem pozorovat medvědy a mnoho dalšího. V letě se také koná mnoho akcí v bývalém olympijském centru.

14. DEN: WHISTLER
Příroda v okolí Whistleru je nádherná a hory i údolí jsou plné cyklistických i turistických stezek různých délek a obtížností.
Za jeden z nejkrásnějších treků v celé Britské Kolumbii je považován Joffre Lakes Trail, necelou hodinku jízdy vzdálený od města Whistler. Tento hike najdete ve stejnojmenném provinčním parku. Trasa vás dovede k modrým jezerům Lower, Middle a Upper Joffre Lakes a nabídne vám výhled na ledovec Matier Glacier. Protože trek patří mezi nejpopulárnější v Kanadě a navíc není tak náročný, počítejte s tím, že trasu rozhodně nepůjdete sami. 

Výběr některých aktivit a výletů, které Vám rádi zařídíme:
- Green River Whitewater Rafting
- Zipline a Superfly Ziplines – adrenalin a fantastické výhledy na Cougar Mountains.
- Scénický let nad horami a jezerem Garibaldi Lake.
- Výlet na koních (1, 2 hodiny, nebo půldenní i celodenní výlet Pemberton - Birkenhead Lake)
- Guided River of Golden Dreams Canoe: 3 hodinový výlet na kánoích po řece River of Golden Dreams, mezi jezery Alta a Green Lakes (vhodné i pro začátečníky, bez peřejí)
- Lety helikoptérou:
Whistler Explorer - Helicopter 12 min let kolem Whistleru / Whistler BC Experience – Helicopter (39 min nad Whistlerem a Blackcomb Mountains) / Half Day Rainbow Glacier - Helicopter Tour - 4 hodinový výlet (helikoptéra + trek).
...A mnoho dalších...

15. den: WHISTLER - VANCOUVER - ODLET DOMŮ
Během dne odjezd zpět do Vancouveru, kde vrátit vůz a odletíte zpět do Evropy.

16. den: PŘÍLET DOMŮ

Cena zahrnuje

Detaily a cena na vyžádání.

Cena nezahrnuje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Grónsko - magický svět ledovců - Poznávací zájezdy | Grónsko

Grónsko - magický svět ledovců

43 500 Kč 3-4

Ilulissat - město ledovců - je nádherné autentické, barevné pobřežní město v západním Grónsku. Toto jedinečné místo je známé svým ledovým fjordem a obrovskými ledovými horami ledovce Sermeq Kujalleq a je domovem tisíců grónských psích spřežení.

Poznejte tento severský svět ještě dříve, než ze se jeho úchvatné ledovce rozplynou v nekonečném oceánu. Během léta na vás zde ale čeká i sytě zelená a přesto drsná krajina, kterou obklopují kry brázdící okolní moře.


Standardní organizovaný program začíná i končí letem z/do Keflavíku (Island), ale pro naše klienty nabízíme pobyt v Grónsku BEZ nutnosti absolvovat cestu na Island. Letenky jsou za příplatek. Program na Islandu lze zkombinovat s cestou do Grónska - pro případně detaily, nás neváhejte kontaktovat .

Na přání vám připravíme odlet již z Prahy nebo Vídně (vždy s přestupem buď přes Dánsko nebo Island), případně vám vytvoříme na míru i program, jak v Grońsku, tak i na Islandu.

Rezervaci doporučujeme ideálně 7 týdnů před odletem, v opačném případě nelze garantovat dostupnost.

Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Islandu s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Island

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem

45 190 Kč 4

5denní okruh za tím nejlepším z Islandu s českým průvodcem. Vypravte se neuvěřitelnou severskou krajinu, sídlem severských bohů, za mohutnými vodopády, sopkami, ledovci a gejzíry. Nechte se unést drsnou přírodou, ale i vlídnou tváří a povahou Islanďanů.

Detail Termíny a ceny +
loading