facebook
Island - kolem dokola s průvodcem -

Island - kolem dokola s průvodcem

10 nocí od 99 450 Kč
Island, Poznávací zájezdy

Island - kolem dokola s průvodcem

Zažijte  nespoutanou Islandskou přírodu na vlastní kůži. Vypravte se na 11denní cestu s místním průvodcem a poznejte přírodní krásy Islandu mezi hlavním městem Reykjavíkem a "hlavním městem severu" Akureyri. Každé místo, kam se na noc uchýlíte, patří k nejlepším dostupným ubytovacím zařízením. To vám zajistí dostatek odpočinku a relaxace, abyste si své dobrodružství užili naplno. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá mezinárodní skupinka
  • Anglicky mluvící průvodce
  • Kompletní okruh kolem celého Islandu
  • Možnost zajištění výletu a vstupu do Modré laguny

1. den: ODLET NA ISLAND

Odlet do Reykjavíku. Po odjezd do hotelu v centru města.

2. den: REYKJAVÍK

Dopoledne individuální prohlídka mikro-centra Reykjavíku s mnoha zajímavými muzei. 
Později skvělá možnost vypravit se na plavbu na moře za velrybami. Po návratu zpět se pak vydejte se do termálních lázní Sky Lagoon, které jsou od Reykjavíku, co by kamenem dohodil. Jestliže byste si ale raději odpočinuli v ikonické Modré Laguně, rádi Vám zařídíme jak dopravu, tak i vstup s možností rezervace večeře v michelinské restauraci Moss, která je součástí Modré Laguny. 

3. den: REYKJAVÍK > ZLATÝ OKRUH

Vaše cesta začíná tím, že vás odborný průvodce vyzvedne v hlavním městě Islandu Reykjavíku, abyste se vydali na první dobrodružství, na cestu po Zlatém okruhu. Jedná se o nejoblíbenější turistický okruh na Islandu, který zahrnuje tři hlavní atrakce: Národní park Þingvellir, vodopád Gullfoss a geotermální oblast Geysir.

S mikrobusem a průvodcem se přesunete na první zastávku dne, národní park Þingvellir. Tento rozlehlý park je nejen krásný na pohled, ale je také pozoruhodný z geografického hlediska, protože hřeben, který jím prochází, tvoří dvě obnažené tektonické desky. Euroasijská a severoamerická deska se zde od sebe oddělují a dávají vám jedinečnou příležitost procházet se mezi kontinenty. Je to také historicky bohatá oblast, protože se zde v roce 930 n. l. sešel první islandský parlament, instituce, která funguje dodnes. Než se vrátíte k autobusu, budete mít čas příjemnou procházku parkem.
Vaše další dvě zastávky jsou neméně působivé. Gullfoss je obrovský vodopád, který kaskádovitě padá ve dvou stupních do mohutného 32 m hlubokého kaňonu. Výsledná sprška padající vody často za slunečných dnů zachycuje světlo a vrhá duhu na tento nádherný přírodní zázrak. Projdete se také geotermální oblastí pojmenovanou po jejím nejznámějším obyvateli Geysiru. Ačkoli dnes tento legendární horký pramen vyvěrá jen velmi zřídka, můžete každých 5 minut sledovat, jak jeho soused Strokkur vybuchuje až do výšky 20 metrů.
Večer strávíte v ubytování v oblasti Zlatého kruhu.

4. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ A KATLA

Dnes se vydáte podél malebného jižního pobřeží. Vaše první zastávky budou u dvou nejznámějších islandských vodopádů. První z nich, Seljalandsfoss, kaskádovitě padá z velkých výšek ve vnitrozemí; jeho jedinečnou vlastností je malá jeskyně, která se nachází za ním a která vám umožní ho celý obejít. Další vodopád se jmenuje Skógarfoss, který padá v širokém závěsu ze strmých náhorních plošin a podle pověsti se za ním skrývá starobylý poklad. Za slunečných dnů lze často spatřit nejednu duhu podle toho, jak blízko se dostanete k jeho hřmícímu proudu.
Dnes máte možnost přidat návštěvu úžasné ledové jeskyně Katla, která je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o ledovcích a sopečných erupcích v historii Islandu. Poslední atrakcí pro tento den v nádherné černé písečné pláži Reynisfjara definované nejen pro svou barvu, ale i působivé čedičové sloupy a slavné mořské komíny. Poté se vydáte na ubytování poblíž idylického pobřežního městečka Vík.

5. den: JÖKULSÁRLÓN A DIAMANTOVÁ PLÁŽ

Vaším dalším cílem bude ledovcová laguna Jökulsárlón s několika zastávkami po cestě. Jökulsárlon je tvořen ustupujícím ledovcovým jazykem Breiðamerkurjökull, od kterého se odlamují obrovské kusy ledu a líně vyplouvají na moře. Žádný ledovec není stejný a každý se vyznačuje různými modrými a bílými odstíny zjizvenými sopečným popelem z historických erupcí. Během návštěvy ledovcové laguny naskočíte na loď a budete proplouvat mezi obřími ledovými horami plujícími kolem.
Než se dostanete k Ledovcové laguně, vezmeme vás na Skaftafell, kde se vydáte na tříhodinovou túru po největším islandském ledovci Vatnajokull, abyste se pokochali výhledem z velkých výšek a zároveň si osahali ledového obra. Na ledovci může být chladno i v létě, takže se nezapomeňte přiměřeně zabalit.
Když se prastaré ledové kry dostanou do moře, některé z nich vyplavou na přilehlou pláž, které se přezdívá Diamantová pláž kvůli třpytivým kusům ledu, které připlouvají s příbojem. Projděte se podél kusů prastarého ledovce a obdivujte kouzelný pohled na své nohy.
Večer strávíte poblíž oblasti Höfn.

6. den: VÝCHODNÍ FJORDY

Dnes se vydáte na průzkum krásných a odlehlých Východních fjordů. Cestujete horskými průsmyky s oceánem po levé straně a váš průvodce vás na těchto klikatých cestách několikrát zastaví. Kromě toho, že je tato oblast známá svými dramatickými fjordy, je charakteristická svými úchvatnými plážemi posetými různobarevnými oblázky a skalisky.
Celá oblast je řídce osídlená, ale malé komunity, které zde existují, žijí v malebných rybářských společenstvích, z nichž každé má své vlastní zvláštnosti. Váš průvodce vás seznámí s životem v malém městečku na venkově, než se vydáte do centrálního "centra" východu, Egilsstaðiru. Kromě toho, že je to největší město Východních fjordů, nachází se zde také největší les na Islandu Hallormsstaðaskógar a jezero Lagafljót, ve kterém údajně sídlí legendární vodní příšera.
Během rezervace nebo v průběhu prohlídky je možné přidat fakultativní výlet na koních na místní koňskou farmu.
Dalším nepovinným doplňkem je pobyt v lázních VÖK.
Noc strávíte v Egilsstaðiru.

7. den: JEZERO MÝVATN A CESTA NA SEVER

Dnes se vydáte na sever Islandu, a to přímo přes rozsáhlé a krásné území národního parku Vatnajökull. Vaší první zastávkou dne bude nádherný vodopád Dettifoss, nejmohutnější v Evropě. Stříkající vodu tohoto gigantického přírodního útvaru můžete spatřit daleko dříve, než se dostanete k samotnému vodopádu. Jeho úchvatný charakter inspiroval mnoho filmařů, aby si tuto oblast vybrali jako kulisu, včetně filmového trháku Prometheus.
Vaším dalším cílem je rozmanitá a dynamická oblast Mývatn, pojmenovaná podle jezera ("Midge Lake"). Tato oblast je známá svou energickou geotermální aktivitou a vy se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči v oblasti Námskarð, kde tyto síly vystupují na povrch prostřednictvím parních bahenních louží a fumarol.
Volitelnou aktivitou pro tento den je koupání v přírodních lázních Mývatn, kde se můžete vyhřívat v geotermální síle okolní oblasti a užívat si nádherných výhledů.
Poté se vydáte do "hlavního města severu" Akureyri. Než se tam však dostanete přes horský průsmyk, uděláte si krátkou zastávku u vodopádu Goðafoss. Jedná se o historicky proslulé místo, kde byly staré modly pohanského náboženství vhozeny do vody jako akt věrnosti křesťanské víře.
Noc strávíte v Akureyri.

8. den: SEVERNÍ ISLAND

Dnes se vydáte zpět na místo, kde vaše cesta začala. Můžete si prohlédnout město Akureyri nebo se vydat na poslední dobrodružství navíc.
Odtud můžete stihnout výlet za pozorováním velryb. V místním přístavu nasednete na loď a vydáte se pozorovat tyto něžné obry.
Poté se vydáte dále na jih do oblasti Hvitserkur. Hvitserkur je zajímavý skalní útvar, který je často označován jako "Troll severozápadního Islandu". V zátoce Hunafloi se tyčí do výšky 15 metrů. Místní legendy říkají, že tento útvar byl kdysi trollem, který zůstal venku příliš dlouho, a když vyšlo slunce, proměnil se v kámen. Dnes je Hvitserkur jednou z nejfotografovanějších atrakcí severního Islandu a rychle pochopíte proč.

9. den: POLOOSTROV SNAEFELLSNES

Nyní se vydáte na nádherný poloostrov Snæfellsnes na západě Islandu. Navštívíte pláž Ytri Tunga, Djúpalónssandur, černý kostel Budakirkja a Arnarstapi. Čeká vás také nepřehlédnutelná a ikonická hora Kirkjufell s malebnými rysy.

10. den: ZÁPADNÍ ISLAND A ZPĚT DO REYKJAVÍKU

Na konci cesty se vydáte na západ Islandu, kde si prohlédnete úžasné památky, jako je Deildartunguhver, nejsilnější horký pramen v Evropě, vodopády Hraunfossar a Barnafossar a Reykholt, který je významným historickým dědictvím. Poté se vydáte zpět do hlavního města Reykjavíku. Do Reykjavíku dorazíte ve večerních hodinách.
Nepovinný příplatek: Lávová jeskyně Víðgelmir.

11. den: ODLET DOMŮ

Časně ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Poznámka:
V případě extrémního počasí se může stát, že bude aktivita zrušena. Pokud bude vámi vybraná aktivita zrušena, pomůžeme vám s přesunem nebo rezervací jiné aktivity, pokud to bude možné, a případný rozdíl v ceně vám bude vrácen.

Nepovinné příplatky za aktivity:
Zvýhodněný balíček (jízda na koni, Vök, Lávová jeskyně): 24 900 ISK
Jízda na koni: 12 500 ISK
Lázně VÖK: 6 289 ISK
Nepromokavé kalhoty: 3 000 ISK
Nepromokavá bunda: 3 000 ISK
Turistické boty: 4 000 ISK
Úschovna zavazadel: 3 000 ISK

Kurz září 2023: 100 ISK/ cca 17 CZK

Cena zahrnuje

- Letenka z Prahy v základním nejlevnějším tarifu s kabinovým zavazadlem (odbavené zavazadlo do podpalubí za příplatek)
- 3x ubytování v hotelu v Reykjavíku s vlastním soc. zařízením a se snídaní a 7x po cestě ve 3-4* venkovských hotelech s vlastním soc. zařízením a se snídaní. Příplatek za jednolůžkový pokoj 
- Anglicky mluvící průvodce (český na vyžádání pro skupinu min 6 osob) vyjma 1.,2. a 11. dne.
- Transfer letiště > hotel > letiště
- Doprava a výlety uvedené v programu
- Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
- WiFi v autě během 3.- 8. dne

- Parkovací poplatky
- Vstupné do národních parků
- Daně
- Výlet na ledovec s průvodcem a vybavením
- Ledová jeskyně Katla
- Výlet lodí do laguny Jökulsárlón
- Pozorování velryb v Hauganes
- Povinné odvody do garančního fondu
- Min. počet pro realizaci s českým průvodcem je 6 os., jinak anglicky mluvící průvodce již od 2 osob.

Cena nezahrnuje

- Odbavené zavazadlo do podpalubí k letence
- Fakultativní výlety a vstupy. Aktivity, které lze přidat při rezervaci: Jökulsarlon, Jízda na koni, Lázně VÖK, Šnorchlování v Silfře, Prohlídka ledové jeskyně Katla.
- Ostatní stravování
- Pojištění léčebných výloh

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Grónsko - magický svět ledovců - Poznávací zájezdy | Grónsko

Grónsko - magický svět ledovců

43 500 Kč 3-4

Ilulissat - město ledovců - je nádherné autentické, barevné pobřežní město v západním Grónsku. Toto jedinečné místo je známé svým ledovým fjordem a obrovskými ledovými horami ledovce Sermeq Kujalleq a je domovem tisíců grónských psích spřežení.

Poznejte tento severský svět ještě dříve, než ze se jeho úchvatné ledovce rozplynou v nekonečném oceánu. Během léta na vás zde ale čeká i sytě zelená a přesto drsná krajina, kterou obklopují kry brázdící okolní moře.


Standardní organizovaný program začíná i končí letem z/do Keflavíku (Island), ale pro naše klienty nabízíme pobyt v Grónsku BEZ nutnosti absolvovat cestu na Island. Letenky jsou za příplatek. Program na Islandu lze zkombinovat s cestou do Grónska - pro případně detaily, nás neváhejte kontaktovat .

Na přání vám připravíme odlet již z Prahy nebo Vídně (vždy s přestupem buď přes Dánsko nebo Island), případně vám vytvoříme na míru i program, jak v Grońsku, tak i na Islandu.

Rezervaci doporučujeme ideálně 7 týdnů před odletem, v opačném případě nelze garantovat dostupnost.

Detail Termíny a ceny +
loading