facebook
Island - kolem dokola s průvodcem -

Island - kolem dokola s průvodcem

7 nocí od 71 350 Kč
Island, Poznávací zájezdy

Island - kolem dokola s průvodcem

Zažijte  nespoutanou Islandskou přírodu na vlastní kůži. Vypravte se na 8 denní cestu s místním průvodcem a poznejte přírodní krásy Islandu mezi hlavním městem Reykjavíkem a "hlavním městem severu" Akureyri. Každé místo, kam se na noc uchýlíte, patří k nejlepším dostupným ubytovacím zařízením. To vám zajistí dostatek odpočinku a relaxace, abyste si své dobrodružství užili naplno. 

Uvedená cena je bez letenky - rádi Vám nabídne nejoptimálnější spojení dle vaší preference např. nejrychlejší přímou linku, nebo nejlevnější s možností odletu např. z Prahy, Vídně, Mnichova, z polských letišť a pod. Ceny se pohybují od cca. 7000 Kč/os. pokud jsou objednávány s dostatečným časovým předstihem (cca 2-3 měsíce předem). 

 

1. den: ODLET NA ISLAND

Odlet do Reykjavíku. Po odjezd do hotelu v centru města. Večer skvělá možnost vydat se do termálních lázní Sky Lagoon, které jsou od Reykjavíku, na rozdíl od Modré Laguny, co by kamenem dohodil.

2. den: REYKJAVÍK > ZLATÝ OKRUH
Vaše cesta začíná tím, že vás váš odborný průvodce vyzvedne v hlavním městě Islandu Reykjavíku, abyste se vydali na první dobrodružství, na cestu po Zlatém okruhu. Jedná se o nejoblíbenější turistický okruh na Islandu, který zahrnuje tři hlavní atrakce: Národní park Þingvellir, vodopád Gullfoss a geotermální oblast Geysir.

S mikrobusem a průvodcem se přesunete na první zastávku dne, národní park Þingvellir. Tento rozlehlý park je nejen krásný na pohled, ale je také pozoruhodný z geografického hlediska, protože hřeben, který jím prochází, tvoří dvě obnažené tektonické desky. Euroasijská a severoamerická deska se zde od sebe oddělují a dávají vám jedinečnou příležitost procházet se mezi kontinenty. Je to také historicky bohatá oblast, protože se zde v roce 930 n. l. sešel první islandský parlament, instituce, která funguje dodnes. Než se vrátíte k autobusu, budete mít čas příjemnou procházku parkem.
Vaše další dvě zastávky jsou neméně působivé. Gullfoss je obrovský vodopád, který kaskádovitě padá ve dvou stupních do mohutného 32 m hlubokého kaňonu. Výsledná sprška padající vody často za slunečných dnů zachycuje světlo a vrhá duhu na tento nádherný přírodní zázrak. Projdete se také geotermální oblastí pojmenovanou po jejím nejznámějším obyvateli Geysiru. Ačkoli dnes tento legendární horký pramen vyvěrá jen velmi zřídka, můžete každých 5 minut sledovat, jak jeho soused Strokkur vybuchuje až do výšky 20 metrů.
Večer strávíte v ubytování v oblasti Zlatého kruhu.

3. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ A KATLA

Dnes se vydáte podél malebného jižního pobřeží. Vaše první zastávky budou u dvou nejznámějších islandských vodopádů. První z nich, Seljalandsfoss, kaskádovitě padá z velkých výšek ve vnitrozemí; jeho jedinečnou vlastností je malá jeskyně, která se nachází za ním a která vám umožní ho celý obejít. Další vodopád se jmenuje Skógarfoss, který padá v širokém závěsu ze strmých náhorních plošin a podle pověsti se za ním skrývá starobylý poklad. Za slunečných dnů lze často spatřit nejednu duhu podle toho, jak blízko se dostanete k jeho hřmícímu proudu.
Dnes máte možnost přidat návštěvu úžasné ledové jeskyně Katla, která je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o ledovcích a sopečných erupcích v historii Islandu. Poslední atrakcí pro tento den v nádherné černé písečné pláži Reynisfjara definované nejen pro svou barvu, ale i působivé čedičové sloupy a slavné mořské komíny. Poté se vydáte na ubytování poblíž idylického pobřežního městečka Vík.

4. den: JÖKULSÁRLÓN A DIAMANTOVÁ PLÁŽ

Vaším dalším cílem bude ledovcová laguna Jökulsárlón s několika zastávkami po cestě. Jökulsárlon je tvořen ustupujícím ledovcovým jazykem Breiðamerkurjökull, od kterého se odlamují obrovské kusy ledu a líně vyplouvají na moře. Žádný ledovec není stejný a každý se vyznačuje různými modrými a bílými odstíny zjizvenými sopečným popelem z historických erupcí. Během návštěvy ledovcové laguny naskočíte na loď a budete proplouvat mezi obřími ledovými horami plujícími kolem.
Než se dostanete k Ledovcové laguně, vezmeme vás na Skaftafell, kde se vydáte na tříhodinovou túru po největším islandském ledovci Vatnajokull, abyste se pokochali výhledem z velkých výšek a zároveň si osahali ledového obra. Na ledovci může být chladno i v létě, takže se nezapomeňte přiměřeně zabalit.
Když se prastaré ledové kry dostanou do moře, některé z nich vyplavou na přilehlou pláž, které se přezdívá Diamantová pláž kvůli třpytivým kusům ledu, které připlouvají s příbojem. Projděte se podél kusů prastarého ledovce a obdivujte kouzelný pohled na své nohy.
Večer strávíte poblíž oblasti Höfn.

5. den: VÝCHODNÍ FJORDY

Dnes se vydáte na průzkum krásných a odlehlých Východních fjordů. Cestujete horskými průsmyky s oceánem po levé straně a váš průvodce vás na těchto klikatých cestách několikrát zastaví. Kromě toho, že je tato oblast známá svými dramatickými fjordy, je charakteristická svými úchvatnými plážemi posetými různobarevnými oblázky a skalisky.
Celá oblast je řídce osídlená, ale malé komunity, které zde existují, žijí v malebných rybářských společenstvích, z nichž každé má své vlastní zvláštnosti. Váš průvodce vás seznámí s životem v malém městečku na venkově, než se vydáte do centrálního "centra" východu, Egilsstaðiru. Kromě toho, že je to největší město Východních fjordů, nachází se zde také největší les na Islandu Hallormsstaðaskógar a jezero Lagafljót, ve kterém údajně sídlí legendární vodní příšera.
Během rezervace nebo v průběhu prohlídky je možné přidat fakultativní výlet na koních na místní koňskou farmu.
Dalším nepovinným doplňkem je pobyt v lázních VÖK.
Noc strávíte v Egilsstaðiru.

6. den: JEZERO MÝVATN A CESTA NA SEVER

Dnes se vydáte na sever Islandu, a to přímo přes rozsáhlé a krásné území národního parku Vatnajökull. Vaší první zastávkou dne bude nádherný vodopád Dettifoss, nejmohutnější v Evropě. Stříkající vodu tohoto gigantického přírodního útvaru můžete spatřit daleko dříve, než se dostanete k samotnému vodopádu. Jeho úchvatný charakter inspiroval mnoho filmařů, aby si tuto oblast vybrali jako kulisu, včetně filmového trháku Prometheus.
Vaším dalším cílem je rozmanitá a dynamická oblast Mývatn, pojmenovaná podle jezera ("Midge Lake"). Tato oblast je známá svou energickou geotermální aktivitou a vy se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči v oblasti Námskarð, kde tyto síly vystupují na povrch prostřednictvím parních bahenních louží a fumarol.
Volitelnou aktivitou pro tento den je koupání v přírodních lázních Mývatn, kde se můžete vyhřívat v geotermální síle okolní oblasti a užívat si nádherných výhledů.
Poté se vydáte do "hlavního města severu" Akureyri. Než se tam však dostanete přes horský průsmyk, uděláte si krátkou zastávku u vodopádu Goðafoss. Jedná se o historicky proslulé místo, kde byly staré modly pohanského náboženství vhozeny do vody jako akt věrnosti křesťanské víře.
Noc strávíte v Akureyri.

8. den: SEVERNÍ ISLAND A ZPĚT DO REYKJAVÍKU 

Dnes se vydáte zpět na místo, kde vaše cesta začala. Můžete si prohlédnout město Akureyri nebo se vydat na poslední dobrodružství navíc.
Odtud můžete stihnout výlet za pozorováním velryb. V místním přístavu nasednete na loď a vydáte se pozorovat tyto něžné obry.
Poté se vydáte dále na jih do oblasti Hvitserkur. Hvitserkur je zajímavý skalní útvar, který je často označován jako "Troll severozápadního Islandu". V zátoce Hunafloi se tyčí do výšky 15 metrů. Místní legendy říkají, že tento útvar byl kdysi trollem, který zůstal venku příliš dlouho, a když vyšlo slunce, proměnil se v kámen. Dnes je Hvitserkur jednou z nejfotografovanějších atrakcí severního Islandu a rychle pochopíte proč.
Poté se vydáte zpět do hlavního města Reykjavíku. Cestou budete mít spoustu času na to, abyste si prohlédli krásné památky Islandu a zamysleli se nad svou neuvěřitelnou cestou.

7. den: ODLET DOMŮ

Časně ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Poznámka:
V případě extrémního počasí se může stát, že bude aktivita zrušena. Pokud bude vámi vybraná aktivita zrušena, pomůžeme vám s přesunem nebo rezervací jiné aktivity, pokud to bude možné, a případný rozdíl v ceně vám bude vrácen.

Nepovinné příplatky za aktivity:
Zvýhodněný balíček (ledová jeskyně Katla, projížďka lodí Jökulsárlón, jízda na koni, Vök): 42 000 ISK
Prohlídka ledové jeskyně Katla: 22 900 ISK
Jökulsárlónská projížďka lodí: 6 000 ISK
Nepromokavé kalhoty: 3 000 ISK
Nepromokavá bunda: 3 000 ISK
Lázně VÖK: 5 900 ISK
Turistické boty: 4 000 ISK
Úschovna zavazadel: 3 000 ISK
Výlet na koni: 12 500 ISK

Kurz prosinec 2022: 100 ISK/ 16,5 CZK

Cena zahrnuje

- 2x ubytování v hotelu v Reykjavíku s vlastním soc. zařízením a se snídaní a 5x po cestě ve 3-4* venkovských hotelech s vlastním soc. zařízením a se snídaní. Příplatek za jednolůžkový pokoj 
- Anglicky mluvící průvodce (český na vyžádání pro skupinu min 6 osob) vyjma 1. a 8. dne.
- Transfer letiště > hotel > letiště
- Doprava a výlety uvedené v programu
- Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
- WiFi v autě během 2.- 7. dne

- Parkovací poplatky
- Vstupné do národních parků
- Daně
- Výlet na ledovec
- Pozorování velryb v Hauganes
- Povinné odvody do garančního fondu
- Min. počet pro realizaci s českým průvodcem je 6 os., jinak anglicky mluvící průvodce již od 2 osob.

Cena nezahrnuje

- Letenku - rádi Vám nabídne nejoptimálnější spojení dle vaší preference např. nejrychlejší přímou linku, nebo nejlevnější s možností odletu např. z Prahy, Vídně, Mnichova z polských letišť a pod).
- Fakultativní výlety a vstupy. Aktivity, které lze přidat při rezervaci: Jökulsarlon, Jízda na koni, Lázně VÖK, Šnorchlování v Silfře, Prohlídka ledové jeskyně Katla.
- Ostatní stravování
- Pojištění léčebných výloh

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Island a Kanada - za přírodními skvosty dvou kontinentů - Poznávací zájezdy | Island

Island a Kanada - za přírodními skvosty dvou kontinentů

14

Objevte kouzelnou severskou přírodu dvou kontinentů - Evropy a Severní Ameriky. Vypravte se na cestu, kde vám ukážeme přírodní skvosty drsné islandské přírody s vodopády, sopkami ale i odpočinkem v horkých termálních lázních a po několika denním pobytu na rozhraní dvou tektonických desek mezi Evropou a Severní Amerikou prožijte malé-velké kanadské dobrodružství na vzdáleném pobřeží i v horách Britské Columbie.

Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Islandu s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Island

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem

43 990 Kč 4

5denní okruh za tím nejlepším z Islandu s českým průvodcem. Vypravte se neuvěřitelnou severskou krajinu, sídlem severských bohů, za mohutnými vodopády, sopkami, ledovci a gejzíry. Nechte se unést drsnou přírodou, ale i vlídnou tváří a povahou Islanďanů.

Detail Termíny a ceny +
loading