facebook
To nejlepší z Islandu s českým průvodcem -

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem

4 nocí od 45 190 Kč
Island, Poznávací zájezdy

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem

5denní okruh za tím nejlepším z Islandu s českým průvodcem. Vypravte se  neuvěřitelnou severskou krajinu, sídlem severských bohů, za mohutnými vodopády, sopkami, ledovci a gejzíry. Nechte se unést drsnou přírodou, ale i vlídnou tváří a povahou Islanďanů.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Čeká nás cesta známá jako Zlatý trojúhelník: navštívíme národní park Thingvellir, majestátní gejzír Strokkur i gigantický vodopád Gullfoss na řece Hvítá a kráter Kerid.
  • Cesta na jižní pobřeží - vodopád Seljalandsfoss, Skogafoss i ikonická vesnička Vík.
  • Prohlídka metropole Reykjavík.
  • Celodenní cesta na poloostrov Snaesfellsnes - úžasná příroda se sopkami, mořem a vodopády.
  • Ubytování v srdci Reykjavíku, kde je množství v restaurací, a možnost vyrazit např. do muzea, přístavu a pod.

1. den: ODLET NA ISLAND

Odlet do Reykjavíku. Odjezd do hotelu v centru města. Večer skvělá možnost vydat se do termálních lázní Sky Lagoon, které jsou od Reykjavíku, na rozdíl od Modré Laguny, co by kamenem dohodil.

2. den: ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Během dnešního dne se seznámíme s tzv. Zlatým trojúhelníkem. Čeká cesta odjezd směr do národního park Thingvellir, kde byl v roce 930 ustanoven první parlament. Přejezd do oblasti Geysir s aktivním gejzírem Strokkur. Výlet ke gigantickému vodopádu Gullfoss na řece Hvítá. Po návratu si také prohlédneme centrum Reykjavíku.

3. den: JIHOVÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Odjezd podél divokého jihovýchodního pobřeží ostrova rozeklanými útesy a s temnými černými plážemi táhnoucími se od Myrdalssandur, až k národnímu parku Skaftafell. Jako první se můžete těšit na vodopád Seljalandsfoss, kde se můžete projít i za samotným vodopádem. Prohlédneme si vodopád Skogafoss a nějaký čas strávíme u známé a nebezpečné černé pláž Reynisfjara se skalní formací Reynisdrangar. Nakonec se vypravme k ikonické vesničce Vík.

4. den: POLOOSTROV SNAEFELLSNES

Dnes, poslední den našeho pobytu se vypravíme na celodenní, 12 hod. výlet na západní pobřeží a na poloostrov Snaefellsnes, který je oblíbený pro svoji neuvěřitelnou přírodní rozmanitost. Čekají vás divoké pláže, kráter Saxhóll i ikonická "Šípová hora" hora Kirkjufell, jedna z nejfotografovanějších na Islandu, a to i díky vodopádu Kirkjufellfoss.

5. den: ODLET DO PRAHY

Doprava na letiště a odlet domů.
.

Cena zahrnuje

- Letenky vč. letištních tax s příručním zavazadlem v optimální knihovací třídě v hodnotě 7500 Kč
- 4x ubytování v hotelu v Reykjavíku s vlastním soc. zařízením a se snídaní
- Česky mluvící průvodce
- Výlety uvedené v programu 
- Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
- Povinné odvody do garančního fondu
- Min. počet pro realizaci s českým průvodcem je 6 os., jinak anglicky mluvící průvodce již od 2 osob.

Cena nezahrnuje

- Fakultativní výlety a vstupy.
- Ostatní stravování
- Pojištění léčebných výloh

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Grónsko - magický svět ledovců - Poznávací zájezdy | Grónsko

Grónsko - magický svět ledovců

43 500 Kč 3-4

Ilulissat - město ledovců - je nádherné autentické, barevné pobřežní město v západním Grónsku. Toto jedinečné místo je známé svým ledovým fjordem a obrovskými ledovými horami ledovce Sermeq Kujalleq a je domovem tisíců grónských psích spřežení.

Poznejte tento severský svět ještě dříve, než ze se jeho úchvatné ledovce rozplynou v nekonečném oceánu. Během léta na vás zde ale čeká i sytě zelená a přesto drsná krajina, kterou obklopují kry brázdící okolní moře.


Standardní organizovaný program začíná i končí letem z/do Keflavíku (Island), ale pro naše klienty nabízíme pobyt v Grónsku BEZ nutnosti absolvovat cestu na Island. Letenky jsou za příplatek. Program na Islandu lze zkombinovat s cestou do Grónska - pro případně detaily, nás neváhejte kontaktovat .

Na přání vám připravíme odlet již z Prahy nebo Vídně (vždy s přestupem buď přes Dánsko nebo Island), případně vám vytvoříme na míru i program, jak v Grońsku, tak i na Islandu.

Rezervaci doporučujeme ideálně 7 týdnů před odletem, v opačném případě nelze garantovat dostupnost.

Detail Termíny a ceny +
loading