facebook
Jóga v Toskánsku - s českou lektorkou -

Jóga v Toskánsku - s českou lektorkou

nocí od 16 900 Kč
Itálie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Kde jinde bychom se mohli uvolnit více, kde jinde harmonizovat duši i tělo skrze jógu, nežli v kraji pohody. Kde čas plyne v harmonii s krásou tamní přírody. V kraji, který učaroval toliko uměleckých srdcí a rozněžnil i ty nejtvrdší zarputilce. V kraji romantiků i labužníků v místě, které si vás podmaní svou magicky zvlněnou krajinou, historickými městečky, lahodným vínem a vřelými lidmi.

O čem že to bude? ochutnávání jedné z nejlepší kuchyní světa, setkávání i relaxaci ve stylové kamenné vile, poznávání historických měst, kultury i uměním, bezpochyby o degustaci místního vína z oblasti Chianti, propojení sami se sebou - o jemné harmonizační józe, dobrodružství při projížďce okolní krajinou ze sedla kola, romantice, pohodě a možná i o nových přátelstvích

Pro koho? pro všechny kdo by rádi zažili něco nového, chtěli by si vyzkoušet lekce jógy či meditace, nemají parťáka nebo parťačku na dovolenou, legrace a uvolnění jim není cizí, pro muže i ženy, pro páry, pro maminky a dcery nebo pro tatínky a syny, pro skupiny kamarádek i kamarádů, pro všechny milovníky Itálie


Lekce jógy budou probíhat minimálně jednou denně (kromě prvního dne) ve vile. Celým jógovým pobytem vás provede Katka Prýmková. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti s jógou, Katka je zkušená lektorka s mnohaletou praxí a tak vám poradí na co se zaměřit, kde si na co dát pozor a naučí vás jógu opravdu milovat.

Tento zájezd je zařazený do našeho projektu SINGLE COLLECTION, který se snaží vyjít vstříc single cestovatelům. Je mezi námi mnoho těch, kteří nemají s kým cestovat a platit příplatky za jednolůžkový pokoj je příliš drahé. V našem projektu nabízíme cestování bez těchto potíží - spárujeme Vás do dvoulůžkového pokoje s jinou ženou/mužem (vždy stejného pohlaví). Už nemusíte za každou cenu shánět někoho, kdo s vámi bude cestovat, nebo nemusíte platit peníze navíc, jen proto, že jste sami. Stačí si jen vybrat náš zájezd v SINGLE COLLECTION.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Úžasná česká lektorka Katka Prýmková Vás naučí jógu ještě více milovat. Lekce jógy 2 x denně, navíc meditace.
  • Skvělá parta stejně naladěných lidí. Nebojte se připojit, zájezd se plní hlavně jednotlivci, takže se rozhodně nebudete nudit někde v koutě, ale naopak poznáte ty správné parťáky nebo parťačky. Italské vínečko nebo aperol Vám k tomu určitě ještě více pomůže :)
  • Poznáte krásy toskánského venkova aktivní formou (výlety, kola atd.)
  • Díky květnovým svátkům budete potřebovat jen 4 dny dovolené.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Přílet / příjezd do Toskánska

2. den: Relax, jóga a meditace

3.den: Výlet do Sieny a San Gimignana spojený s degustací vína

4. den: Okolí vily po svých

5. den: Výlet na kole

6. den: výlet do Val d´Orcia

7. den: Relax, jóga a meditace

8. den: Přejezd do Florencie

9. den: Florencie

10. den: Návrat domů

Cena zahrnuje

Pozemní transfery
7 x ubytování ve vile Poggio Lungo (bez stravování)
2x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve Florencii
Lekce jogy 2x denně během pobytu ve vile, česky mluvící lektorka
Celodenní do Sieny a San Gimignana spojený s degustací vína
Celodení výlet do Val d´Orcia
Půjčení kol na jeden den, výlet s českou průvodkyní
Základní zdravotní pojištění
Pojištění ck

Cena nezahrnuje

Zpáteční letenku Praha - Florencie - Praha (zařídíme v případě zájmu, popř. možné dohodnout jiný způsob dopravy)
Připojištění 990 Kč

1. den: Přílet / příjezd do Toskánska

První den se všichni postupně dopravíme do vily, ubytujeme se, odpočineme si a večer nás čeká společná seznamovací večeře.

Poggio Lungo je velká stylová dvoupodlažní vila, zasazená mezi Arezzo, Sienou a Chianti. Oplývá tradičními klasickými doteky Toskánska. Dozajista vás okouzlí svými originálními kamennými zdmi, terakotovými dlaždicemi nebo tradičním dřevěným trámovým strom. Co teprve až si budete vychutnávat podvečer v jejím impozantním salonku hledíce do praskajícího  krbu.

Vila má devět ložnic a sedm koupelen, venkovní krytou terasu s grilem, soukromý venkovní bazén s dvěmi pergolami, plně vybavené útulným zahradním nábytkem. Dále plně vybavenou kuchyň i jídelnu. Do přilehlého městečka, na kávu, zmrzlinu nebo nákup potravin je to bezmála 1,5 km příjemnou procházkou.

Ve vile si budeme vařit buď každý sám, ve dvojici nebo ve skupinách tak, jak vám to bude vyhovovat. Dále je možné se stravovat v místních restauracích. Hlavní velký nákup provedeme hned z letiště cestou do vily a následující při jednom z našich naplánovaných výletů. 
2. den: Relax, jóga a meditace

Jeden večer je na rozhlédnutí málo, takže i druhý den si ještě vychutnáte v klidu ve vile, nicméně nic Vám nebude bránit v procházce, objevování přilehlých městeček nebo jen relaxování u bazénu. 
3.den: Výlet do Sieny a San Gimignana spojený s degustací vína

Byl by hřích při návštěvě Toskánska vynechat Siennu. Siena byla  truskou osadou, jejíž prudce rostoucí ekonomika a blahobyt předčily svého času i Florencii, avšak posléze byly zastaveny morovou tragédií. Městu dominuje slavná vež Torre del Mangia ze 14. století, která je vysoká 102 m. Na její vrchol je nutné zdolat na 500 schodů, úsilí je ale odměněno famózním výhledem na celé město. Věž stojí za Palazzo publico, který slouží aktuálně jako městská radnice. V komplexu můžete navštívit muzeum s obrazy a freskami, popř. můžete využít času k nákupům. Nedaleko Vás pak čeká ještě tzv. Toskánský Manhattan – San Gimignano. Říká se mu tak pro dochované vysoké věže, které vzbuzují atmosféru středověku. Celý den pak bude ještě podtrhnut degastací místního vína, které patří k těm nejlepším na světě.

4. den: Okolí vily po svých

Krom jógy a dalších aktivit, které vám vila nabízí, se vydáte na pěší výlet po okolí, zastavíte se na skeničku či kafíčko v některé z nedalekých vesniček a užijete si v klidu toskánskou atmosféru.
5. den: Výlet na kole

Po snídaní a ranním jógovém protažení nám do vily dopraví kola a my se společně v doprovodu s  průvodkyní vypravíme poznávat Toskánsko trochu jinak. Konkrétní plán výletu bude dohodnut podle aktuálního počasí a ostatních podmínek, tak aby si ho všichni užili. Každopádně se nebude jednat o žádný závod s cílem ujet co nejvíce kilometrů. Spíše romantický výlet po pěšinách mezi políčky slunečnic a olivovníků a když budeme chtít můžeme si zabalit věci na společný oběd, piknik mezi vinicemi. No nezní to skvěle?
6. den: Výlet do Val d´Orcia

Údolí Val d ´Orca je zážitek už sám o sobě, nádherná příroda plná vinic narušená jen občas vesničkou, je prostoupena stezkou Via Francigena, která spojovala svatyně a kostely. Vstupení branou do tohoto ráje je městečko San Quirico. 
7. den: Relax, jóga a meditace

Poslední den si užijete v poklidu Vaší vily. V případě zájmu se dají domluvit další aktivity na místě. 
8. den: Přejezd do Florencie

Rozloučíte se s vilou a čeká Vás přejezd do Florencie, romantická večerní vycházka zakončená v jedné z místních restaurací.
9. den: Florencie

Projdete si tohle kouzelné město, která dýchá atmosférou. Zvláště milovníci umění si zde přijdou na své, vždyž kdo by neznal slavnou sochu Davida od Michelangela. Ovšem nesmíme opomenout ani další neskutečná místa jako Duomo, Galerie Uffizzi nebo Ponte vecchio.
10. den: Návrat domů


MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700