facebook
Kouzelné Trentino -

Kouzelné Trentino

4 nocí od 29 900 Kč
Itálie, Poznávací zájezdy

Kouzelné Trentino

Pojeďte s námi a objevte malý kousek ráje v božském Trentinu

Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity - zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Bohatství Trentina je kombinace přírody, kultury a tradic v srdci italských Alp. Příroda je tu tak krásná, že se vám místy až zatají dech.

Přijměte pozvání na krásný pobyt v srdci italských alp. Navštívíte 3 úžasná městečka a jejich okolí. Trento, Bolzano, Merano, to jsou opravdové klenoty v romantickém Trentinu.

Trento, město věží pod dohledem svatováclavské orlice. Město plné historických paláců, věží a kostelů. Zde objevíte bohatou historii, která je velmi propojená s naší českou zemí. Vychutnáte si příjemnou atmosféru, která dýchá ve všech uličkách a doslova na každém rohu.

Bolzano, je „bránou do Italských hor“ a příjemnou křižovatkou mezi dvěma světy. Město, kde si užijete rakouskou preciznost a italský temperament. Za věhlasem města stojí jeho překrásné umístění a nejlepší kulisa okolních
horských masívů. Sciliar, Catinaccio, Latemar. Navštívíte unikátní muzeum světového formátu, kde odpočívá Otzi, přezdívaný ledový muž. Na hlavním náměstí si vychutnáte nejlepší italské cappuccino a nejlepší strudel, podle rakouské receptury.

Merano, je město, kde sluníčko svítí 300 dní v roce a které je přezdívané také
„zahradní město“. Navštívíte jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v Evropě. Užijete si krásné procházky v rozkvetlých zahradách, pohodovou atmosféru při ochutnávce místních vín, relax a wellness ve vyhlášených lázních.
Čeká vás spousta úžasných zážitků a nezapomenutelné chvíle. Vrátíte se domů odpočatí a nabití krásnou energií.
O všechny starosti se postará vaše průvodkyně Veronika, která Vás nechá nahlédnout na tento úžasný region očima někoho, kdo zde strávil velkou část života.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Návštěva jednoho z nejkrásnějších italských regionů, výborná gastronomie na každém rohu
  • Pobyt v nádherném městečku Meranu, který je opravdovým klenotem Trentina a kam jezdívala rakouská císařovna Sissi. Exkurze a degustace lokálních vín v jedné z vinoték
  • Úžasný relax v krásných termálních lázních Terme Merano a romantické procházky v okolí Merana
  • Návštěva zahrad a hradu Trauttmansdorf, jedné z nejkrásnějších botanických zahrad v Evropě
  • Trento, Bolzano – prohlídka krásných historických center a okolí měst
  • Návštěva archeologického muzea ve městě Bolzano, který je světovým unikátem a kde odpočívá „mumie Otzi“
  • Výlet na náhorní plošinu Renon, která je rájem pro odpočinek. Procházka na vyhlídku k zemským pyramidám a projížďka unikátní úzkokolejkou
  • Návštěva hradu Buonconsiglio nebo vědeckého muzea Muse
  • Malá skupinka, individuální přístup, zkušená česká průvodkyně
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1.den - Trento
Přílet Verona, návštěva Trenta a transfer do Merana
Po cestě z letiště se zastavíte na 5 hod v Trentu, kde si nejprve prohlédnete historické malebné centrum, hlavní náměstí piazza Duomo. Zde se naobědváte v jedné z místních malebných restaurací. Po obědě vás čeká volný program.
Po čas volného programu byste mohli navštívit např. nádherný renesanční hrad „Castello Buonconsiglio“, druhou variantou je návštěva vědeckého muzea MUSE.
V pozdních odpoledních hodinách vás čeká přesun do městečka Merana na hotel, kde se ubytujete. Po ubytování se projdete do centra městečka, kde vás čeká úžasná letní atmosféra. V jedné z místních restaurací se navečeříte a pak se malou procházkou vrátíte zpět na hotel.

2.den – Merano
Ráno po snídani se projdete do centra městečka, kde se napojíte na známou pěší zonu, zvanou procházka „ Lungopassirio“ , která je ideálním místem pro relaxační procházku mezi uměleckými záhony. Nacházejí se zde zmrzlinárny, kavárny a také Kurhaus, jedna z nejkrásnějších secesních budov v celé alpské oblasti. Po procházce se přesunete městským autobusem k zahradám zámku Trauttmansdorf.
Vítejte v Trauttmansdorffu v největší botanické zahradě v Itálii a v jedné z nejkrásnějších v Evropě. Zahrada se dělí na 4 tematické části a na více než 80 různých zahradních světů. V centru botanické zahrady se nachází samotný zámek Trauttmansdorff v němž kdysi pobýval císař František Josef se svou manželkou, císařovnou Sissi. V jedné části zámku se nachází restaurace a Touriseum neboli Muzeum cestovního ruchu.
Den zakončíte v jedné z typických útulných hospůdeček v centru městečka.

3.den – Bolzano

Ráno po snídani vás čeká transfer do městečka Bolzano, kde dopoledne navštívíte archeologické muzeum, kde na Vás čeká archeologická senzace, mediální hvězda, mumie Ötzi, nejstarší dochovaná přírodní mumie evropského člověka ( z doby měděné). Mumie byla nalezena v září 1991 v Ötztalských Alpách, odtud přezdívka „Ötzi“, v blízkosti hor Similaun a Hauslabjoch na hranici mezi Rakouskem a Itálií. Mumie Ötzi a muzeum je světový unikát, kam jezdí návštěvníci z celého světa.
Po prohlídce muzea Vás čeká prohlídka historického centra, zejména pak velmi známá ulice Via dei Portici, která je plná obchůdků těch nejrůznějších značek. Odtud dojdete na hlavní náměstí piazza Walther, kde je vždy úžasná atmosféra a kde se budete moci naobědvat na některé z místních terásek.
Po krátkém obědě se přesunete lanovkou nad Bolzano na překrásnou náhorní plošinu Renon. Toto místo patří k jedněm z nejkouzelnějších v okolí Bolzana. Jsou zde všude nepopsatelně krásné výhledy na okolní hory.
Poté Vás čeká speciální zážitek, jízda úzkokolejkou z roku 1907, která je jedním z pokladů jižního Tyrolska a spojujícím osady Soprabolzano a Collalbo.
Z Collalba se vydáte na malou procházku až zemským pyramidám. Renonské zemské pyramidy jsou nejvyšší a esteticky nejhezčí v Evropě.
Na večeři se zastavíte v jedné z místních typických restaurací.
Po večeři transfer do Merana na hotel.

4.den – Merano

Ráno po snídani se podíváte do centra, projdete si ulici Via dei Portici
a v 10.00hod vás čeká exkurze vinného sklípku City Vinothek s degustací místních vín a grappy. Po degustaci vás čeká malá procházka centrem až na
náměstí Piazza delle Terme a vstup do slavných Lázní Terme di Merano. A právě zde procházku ukončíte a půjdete relaxovat do těchto úžasných lázní. Čeká vás 15 vnitřních bazénů a 10 venkovních, překrásný park a okouzlující prostředí. ( Individuálně saunový svět, MySpa s exkluzivními wellness procedurami ) Uvnitř lázní je velmi příjemné bistro, kde je možné se během pobytu naobědvat a občerstvit.

Individuálně se můžete vydat na velmi příjemnou procházku po stezce „Tappeinerweg“, která vám umožní vychutnat si město z výšky a projít se neuvěřitelnou středomořskou vegetací mezi palmami, agáve, přímořskými borovicemi, oleandry a opunciemi. Stezka se vrátí zpět na promenádu Lungopassirio do centra městečka.

Den zakončíte poslední večeří v jedné ze zdejších restaurací u sklenky výborného vína.

5.den - transfer letiště Verona
Ráno po snídani přímý transfer na letiště do Verony a odlet domů.

Cena zahrnuje

Letenka společnosti Volotea do Verony a zpět v hodnotě 5000,00Kč
Transfer z/na letiště Verona
Ubytování se snídaní v hotelu 3*Hotel Aster
Pokoj Superior/ Comfort
Turistická daň 4 noci
1× vstup lázně Terme Merano bazénová část ( celodenní) 10vnitřních a 15venkovních bazénů
1x jízdenka na vlak do Bolzana, zpáteční transfer z Bolzana do Merana
1x vstup Archeologické muzeum Bolzano
1x exkurze sklípku v Meranu a degustace 4 druhů lokálních vín a 1 grappy
1x vstup do botanických zahrad a hradu Trauttsmandorf
1x jízdenka tam/zpět na lanovku na náhorní plošinu Renon
1x jízdenka tam/zpět na úzkokolejku z Renonu do Collalba
Zakladni zdrav.otní pojisteni

Cena nezahrnuje

Stravování mimo snídani
Aktivity mimo výše uvedených
Pojištění storna

Trento

Přílet Verona, návštěva Trenta  a transfer do Merana. Po cestě z letiště se zastavíte na  5 hod  v Trentu,  kde si nejprve prohlédnete historické malebné centrum, hlavní náměstí piazza Duomo. Zde se naobědváte v jedné z místních malebných restaurací. Po obědě  vás čeká volný program. Fakultativně můžete navštívit např. nádherný renesanční  hrad „Castello Buonconsiglio“,  druhou variantou je návštěva vědeckého muzea MUSE.

V pozdních odpoledních hodinách vás čeká přesun do městečka Merana na hotel, kde se ubytujete. Po ubytování se projdete do centra městečka, kde vás čeká úžasná letní atmosféra. V jedné z místních restaurací se navečeříte a pak se malou procházkou vrátíte zpět na hotel. 
2. den: Merano

Ráno po snídani se projdete do centra městečka, kde se napojíte na známou pěší zonu, zvanou procházka „ Lungopassirio“ , která je ideálním místem pro relaxační procházku mezi uměleckými záhony. Nacházejí se zde zmrzlinárny, kavárny a také Kurhaus, jedna z nejkrásnějších secesních budov v celé alpské oblasti. Po procházce se přesunete městským autobusem k zahradám zámku Trauttmansdorf.


Zavítáte do Trauttmansdorffu v největší botanické zahradě v Itálii a v jedné z nejkrásnějších v Evropě. Zahrada se dělí na 4 tematické části a na více než 80 různých zahradních světů. V centru botanické zahrady se nachází samotný zámek Trauttmansdorff  v němž  kdysi pobýval císař František Josef se svou manželkou, císařovnou Sissi. V jedné části zámku se nachází restaurace a Touriseum neboli Muzeum cestovního ruchu.


Den zakončíte v jedné z typických útulných hospůdeček v centru městečka. 

Snídaně


3. den: Bolzano

 Ráno po snídani vás čeká transfer do městečka Bolzano, kde dopoledne navštívíte archeologické muzeum, kde na Vás čeká archeologická senzace, mediální hvězda, mumie Ötzi, nejstarší dochovaná přírodní mumie evropského člověka ( z doby měděné ). Mumie  byla nalezena v září 1991 v Ötztalských Alpách, odtud přezdívka „Ötzi“, v blízkosti hor Similaun a Hauslabjoch na hranici mezi Rakouskem a Itálií. Mumie Ötzi a muzeum je světový unikát, kam jezdí návštěvníci z celého světa.


Po prohlídce muzea Vás čeká prohlídka historického centra, zejména pak velmi známá ulice Via dei Portici, která je plná obchůdků těch nejrůznějších značek.  Odtud dojdete na hlavní náměstí piazza Walther, kde je vždy úžasná atmosféra a kde se budete moci naobědvat na některé z místních terásek.


Po krátkém obědě se přesunete lanovkou nad Bolzano na překrásnou náhorní plošinu Renon. Toto místo patří k jedněm z nejkouzelnějších v okolí Bolzana.  Jsou zde všude nepopsatelně krásné výhledy na okolní hory.


Poté Vás čeká speciální zážitek, jízda úzkokolejkou z roku 1907, která je jedním z pokladů jižního Tyrolska a spojujícím osady Soprabolzano a Collalbo. Z Collalba se vydáte na malou procházku až zemským pyramidám. Renonské zemské pyramidy jsou nejvyšší a esteticky nejhezčí v Evropě. 


Na večeři se zastavíte v jedné z místních typických restaurací. Po večeři transfer do Merana na hotel.

Snídaně


4.den: Merano

Ráno po snídani se podíváte do centra, projdete si ulici Via dei Portici a v 10.00hod vás čeká exkurze vinného sklípku City Vinothek s degustací místních vín a grappy. Po degustaci vás čeká malá procházka centrem až na náměstí Piazza delle Terme a vstup do slavných Lázní Terme di Merano.  A právě zde procházku ukončíte a půjdete relaxovat do těchto úžasných lázní.  Čeká vás 15 vnitřních bazénů a 10 venkovních, překrásný park a okouzlující prostředí. ( Individuálně  saunový svět, MySpa s exkluzivními wellness procedurami ) Uvnitř lázní je velmi příjemné bistro, kde je možné se během pobytu naobědvat a občerstvit. 


Individuálně se můžete vydat na velmi příjemnou procházku po stezce „Tappeinerweg“,  která vám umožní vychutnat si město z výšky a projít se neuvěřitelnou středomořskou vegetací mezi palmami, agáve, přímořskými borovicemi, oleandry a opunciemi. Stezka se vrátí zpět na promenádu Lungopassirio do centra městečka. Den zakončíte poslední večeří v jedné ze zdejších restaurací u sklenky výborného vína. 

Snídaně


5. den: transfer na letiště

Ráno po snídani přímý transfer na letiště do Verony a odlet domů. 

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Hotel Principe Marmolada*** - Lyžařské zájezdy | Itálie

Hotel Principe Marmolada***

6 555 Kč
loading