facebook
Jihoafrická republika nejen za vínem -

Jihoafrická republika nejen za vínem

8 nocí od 71 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Jihoafrická republika nejen za vínem

Ideální kombinace pro ty, kteří mají rádi přírodu a víno ale zároveň je láká poznání jednoho z nejkrásnějších měst na světě - Kapského Města. Tento zájezd snoubí krásy jihoafrického pobřeží, místního vína - mimochodem jedno z nejkvalitnějších na světa, a unikátnost jednoho z hlavních měst Jihoafrické republiky.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Krásy Kapského Města
  • Vinice s ochutnávkou a vinařská městečka Stellenbosch, Paarl a Wellington
  • Pštrosí farma v Oudtshoorn
  • Jeskyní komplex Cango Caves
  • Slavná Garden Route neboli "zahradní cesta"
  • Národní park Tsitsikama

1. den: Odlet z Prahy/Vídně

2. den: Přílet do Kapského Města
Po příletu transfer do hotelu v oblasti zvané Sea Point. Odpoledne doporučujeme pěší prohlídku v oblasti Sea Point a Green Point. Po pobřežní promenádě se můžete projít až k majáku a parku, který je hned vedle golfového hřiště a fotbalového stadionu. V oblasti je dostatek restaurací všech chutí od steakových, přes italské až po asijské. 

Ubytování: Premier Hotel Cape Town nebo podobné

3. den: Kapské Město
Dnes budete mít celý den na prohlídku Kapského Města. Určitě doporučujme navštívit slavný Waterfront, který je plný restaurací, kaváren a obchůdků. V centru města byste neměli minout budovu radnice, pevnost Dobré naděje či zahrady kolem Parlamentu. Zcela jistě nesmíte vynechat dominantu města, která je vidět z širokého okolí - Stolovou horu. Tento den můžete vyplnit dle Vašeho zájmu, nicméně je třeba počítat, že spousta míst ve městě od sebe není v docházkové vzdálenost a je třeba se přesouvat autem nebo autobusem.

V případě zájmu Vám zajistíme vstupenky a aktivity dle Vašeho zájmu.

Ubytování: Premier Hotel Cape Town nebo podobné

4. den: Kapské Město
Poslední den v Kapském Městě je opět ve Vaší režii - můžete se vydat do slavné botanické zahrady Kirstenbosch, navštívit pláže v rezidenčních čtvrtích Camps Bay a Clifton a den zakončit západem slunce na kopci Signal Hill, odkud je nejlepší výhled na město a také na Stolovou Horu. 

Nebo můžete opustit město a vydat se na celodenní výlet na Kapský poloostrov, kde hlavní zastávkou je Mys Dobré naděje a Cape Point. Cestou doporučujeme se také zastavit v rybářské vesničce Hout Bay či na pláži Boulder Beach, kde žije velká kolonie tučňáků brýlových. Ať zůstanete ve městě nebo se budete chtít vydat na Kapský poloostrov, opět je třeba počítat se zajištěním dopravy, tato místa jen tak pěšky neobejdete.

V případě zájmu Vám zajistíme vstupenky a aktivity dle Vašeho zájmu.

Ubytování: Premier Hotel Cape Town nebo podobné

5. den: Cape Winelands (Stellenbosch a Paarl) - Wellington
Průvodce Vás vyzvedne v hotelu a vydáte se směrem na severovýchod do Wellingtonu přes Cape Winelands. Než přijedete do univerzitního města Stellenbosch, můžete si během zastávky v srdci Winelands vychutnat ochutnávku řemeslného piva (na vlastní účet). Po příjezdu Stellenbosche doporučujeme pěší prohlídku městečka, která zahrnuje historické památky koloniální kapsko-holandské architektury. Tyto stavby patří k nejstarším v zemi.

Na oběd se zastavíte na jedné z mnoha vinařských farem v okolí Paarlu. Následuje návštěva města Paarl, třetího nejstaršího města v Jihoafrické republice. U tohoto města se nachází druhý největší žulový výběžek na planetě a navštívíte také památník afrikánského jazyka (Afrikaanse Taalmonument). Poslední zastávkou dnešního dne bude Wellington, který se nachází v centru vinařského kraje - jsou zde usedlosti, krásné zahrady i vinařství a také jediný jihoafrický výrobce whisky.

Ubytování: Val du Charron Guest House nebo podobné

6. den: Bainskloof - Route 62 - Oudtshoorn
Po snídani se vydáte přes malebný průsmyk Bainskloof a silnici 62 do Oudtshoornu. Osmnáctikilometrový průsmyk Bainskloof byl postaven v roce 1854 a je mistrovským dílem techniky známým jako "Brána na sever". Nyní je národní památkou a nabízí nepřekonatelný výhled do okolí. Můžete se těšit na za zastávku, kde okusíte snoubení sýrů a vín při ochutnávce a užijete si i následnou prohlídku sklepů v usedlosti ve vinařském údolí Robertson, které se nachází u nejdelší vinařské stezky na světě Route 62. Cestou se zastavíte na vhodném místě na oběd. Během odpoledne dorazíte do ubytování situované na okraji Oudtshoornu. 

Ubytování: De Zeekoe Guest Farm nebo podobné

7. den: Oudtshoorn - Cango Caves - Knysna
Po snídani se vydáte na jih přes průsmyk Outeniqua do Knysny. Zastávka u Oudtshoornu, v údolí Cango Valley, kde objevíte podzemní svět jeskyní Cango. Následně si prohlédnete nedalekou pštrosí farmu a seznámíte se s chovem pštrosů. Oběd si můžete vychutnat v restauraci přímo na pštrosí farmě. Odpoledne budete pokračovat na jih do Knysny přes průsmyk Outeniqua. Cestou se ještě zastavíte u pobřeží ve Wilderness a vychutnáte se výhledy z vyhlídky Map of Africa (podle počasí). 

Ubytování: Overmeer Guest House nebo podobné

8. den: Knysna
Po snídani můžete strávit den volným časem nebo se vydat na fakultativní výlety do Knysny a okolí. Můžete se nalodit na trajekt do přírodní rezervace Featherbed (na vlastní náklady, včetně oběda). Místní průvodce se s vámi podělí o příběhy o Knysně, zatímco si vy budete užívat panoramatické výhledy na palubě trajektu a vozidla 4WD. Doporučujeme volitelnou procházku s průvodcem v délce 2,2 km lesem a podél pobřeží. Vychutnejte si oběd formou bufetu v jedinečné venkovní restauraci pod korunami stromů mléčného dřeva na okraji laguny. 

Ubytování: Overmeer Guest House nebo podobné

9. den: Garden Rourt - Port Elizabeht
Po časné snídani odjezd přes Garden Route do Port Elizabeth. Vydáte se k ústí řeky Storms a užijete si jedinečný výhled na Tsitsikammu z visutého mostu. V oblasti Tsitsikamma Forest, kde rostou staleté stromy, si budete moct vychutnat oběd (na vlastní účet). Program zakončíte v hotelu ve městě Port Elizabeth.

Ubytování: Radisson Blu Hotel nebo podobné

10. den: Přelet do Kapského Města a odlet domů
Ráno snídaně v hotelu, poté budete mít čas na prohlídku městečka Port Elizabeth. Kolem oběda transfer na letiště a přelet do Kapského Města.

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Kapské Město - Praha v ekonomické třídě v ceně max. 25 000,- vč. tax a odbaveného zavazadla (lze na vyžádání ověřit i let z Vídně)
Přeletovou letenku na trase Port Elizabeth - Kapské Město
8x ubytování ve 4* hotelech se snídaní
Transfer z letiště do hotelu v Kapském města a z hotelu v Port Elizabeth na letiště
Vstupy: Taalmonument, poplatek do národního parku Garden Route (Storms River Bridge)
Aktivity: Ochutnávka - párování sýrů a vína, prohlídka vinných sklepů, pěší prohlídka Stellenbosch, prohlídka Cango Caves, prohlídka pštrosí farmy na traktoru
Anglicky mluvícího průvodce dle programu

Cena nezahrnuje

Stravování mimo snídaní
Vstupy a aktivity mimo hlavní program
Nápoje
Pojištění a připojištění
Osobní výdaje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

64 500 Kč 6

Během téměř týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme safari v otevřené voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, noční safari v rezervaci, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat - braai a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon či pozůstatky zlaté horečky Bourke’s Luck Potholes. Můžete se také těšit na farmu, kde se pěstují limetky, káva a makadamové ořechy. Obě ubytování během safari jsou šetrně zasazena do přírodního prostředí, uslyšíte tedy pouze zvuky přírody, která je obklopuje.

Čeká Vás cesta v tzv. expedičním vozidle, jehož parametry vycházejí s dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading