facebook
Po vlastní ose - Luxusní safari v Krugerově národním parku - Safari v Krugerově národním parku s Marco Polo

Po vlastní ose - Luxusní safari v Krugerově národním parku

5 nocí od 85 500 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Po vlastní ose - Luxusní safari v Krugerově národním parku

Poznávací zájezd na safari do Jihoafrické republiky může mít mnoho podob. Na safari můžete vyrazit v mnoha oblastech Jihoafrické republiky, do národních parků, nebo soukromých rezervací, nebo do soukromých rezervací uvnitř národních parků. Soukromé rezervace jsou obrovské, nebo velmi malé, nebo "tak akorát". Při porovnávání nabídek na safari v Jihoafrické republice (a nejen tam) se pak často stává, že srovnáváme hrušky s jablky. 
Marco Polo nabízí safari v Africe od roku 1992 a safari v Jihoafrické republice od roku 1995. Můžeme nabídnout každému, co mu vyhovuje, nejen podle zkušeností, které má se safari, ale i podle kvality ubytování a služeb, kterým dává přednost.
Nabídka, kterou máte před sebou, je připravena pro velmi náročnou klientelu, která má ráda skvělé zázemí, vynikající ubytování, velmi kvalitní stravování a vysoký standard servisu. Poznávací zájezd na safari v JAR "Po vlastní ose - Luxusní safari v Krugerově národním parku" kombinuje velmi kvalitní lodže na dvou odlišných místech uvnitř národního parku s putováním po Jihoafrické republice s pronajatým vozem.

Na safari jezdíte otevřeným safari vozem s řidičem a zkušeným rangerem.

Tato cesta se dá dobře kombinovat s návštěvou Kapska, nebo s návštěvou Viktoriiných vodopádů.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Vynikající safari v Krugerově národním parku
  • 2 lokality s odlišnou krajinou a odlišným safari
  • Zážitek z pěšího safari
  • Velmi kvalitní ubytování v luxusních 5* lodžích
  • Možnost kombinace s pobytem v Kapském Městě, popř. u Viktoriiných vodopádů
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy

2. den - Přílet do Johannesburgu a přesun do Hazyview 

3. den - Příjezd do Krugerova národního parku do Idube Lodge (5*) - odpolední safari

4. den - Safari v Krugerově národním parku (v soukromé oblasti Sabi Sands)

5. den - Přejezd z oblasti Sabi Sands - do jižní části Krugerova parku do Lukimbi Safari Lodge (5*)

6. den - Safari na jihu Krugerova národního parku, včetně pěšího safari

7. den - Ranní safari a odjezd z parku do Nelspruit, odlet (via Johannesburg) do Evropy

8. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

 letenky v ekonomické třídě Praha - Johannesburg a Nelspruit - Praha v optimální knihovací třídě
 ubytování v uvedených hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 stravování dle programu
 pronájem vozu typu kategorie C (Toyota Corolla nebo podobné) na celý pobyt (včetně kompletního pojištění, neomezených km, poplatku za druhého řidiče)
 ubytování na safari včetně plné penze, kávy a čaje, 2x denně safari v otevřeném terénním voze, jedna pěší procházka s průvodcem v každé lodži
 24/7 Marco Polo nouzovou telefonní linku
 pojištění léčebných výloh
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje:
 poplatky za dálnice, pohonné hmoty, jednosměrné vrácení vozu
 místní poplatky za rezervace
 volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd.)
 spropitné a osobní výdaje
 výdaje neuvedené v „cena zahrnuje“

1. den - Odlet z Prahy do Johannesburgu

Odlet pravidelnou linkou z Prahy (Mnichova, Vídně) s přestupem do Johannesburgu.2. den - Přílet do Johannesburgu - Hazyview

Přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách. Po vyřízení vstupních formalit si v autopůjčovně vyzvednete vůz a vydáte se na východ. Z náhorní planiny projedete malebnou kopcovitou krajinou do nížiny provincie Mpumalanga, cílem vaší cesty bude městečko Hazyview, kde se ubytujete. (cca 380km, 4 hod. 15 min.)

Ubytování v Hazyview v hotelu Sabie River Sun (4* plus)3. den - Z Hazyview do Krugerova národního parku na safari

Snídaně v hotelu, poklidné dopoledne, které můžete strávit třeba procházkou v rozsáhlých zahradách a krátký přesun do soukromé rezervace v oblasti Sabi Sands. Po 13. hodině dorazíte do lodže, kde si dáte oběd a budete ubytováni. Odpoledne již vyrazíte na své první safari.

Na safari pojedete v otevřeném terénním voze, vaši zkušení průvodci a stopaři vás nejen přiblíží doslova na dosah k divokým zvířatům, ale také se s vámi podělí o své rozsáhlé znalosti africké přírody. V této části parku můžete při troše štěstí spatřit celou velkou pětku, mnoho druhů antilop, žirafy, krokodýly, a nebudou zklamáni ani milovníci ptactva.

Lodge Idube se nachází v soukromé rezervaci Sabi Sand, v jihozápadní části Krugerova národního parku. Sabi Sand patří mezi nejvyhlášenější oblasti na safari v Jihoafrické republice. Návštěvníky nadchne jak hustotou zvěře, tak „úlovky“ kočkovitých šelem - pokud si přejete spatřit levharta, jste na správném místě. Tato soukromá rezervace vynakládá velké úsilí a prostředky k ochraně nosorožců, takže i tyto čím dál tím vzácnější obry zde můžete spatřit ve volné přírodě.

Ubytování v Krugerově národním parku v Idube Safari Lodge
Snídaně - oběd - večeře


4. den - Safari v Krugerově národním parku v oblasti Sabi Sabi

Tento den vás čeká typický program na africkém safari: vstanete časně ráno, na probuzení si dáte šálek kávy nebo čaje a lehkou snídani a vyrazíte na safari. Příroda se ráno teprve probouzí, zvířata jsou aktivní a bylo by škoda promeškat tuto část dne. Ráno je čas predátorů a Krugerův národní park je vyhlášený svou komunitou lvů. 

Po návratu z ranního safari se podává vydatný brunch. Uprostřed dne, kdy je největší teplo, zvířata většinou odpočívají, nebo jsou schovaná ve stínu. Vy tuto část dne můžete strávit třeba relaxací u bazénu, nebo dospat časné ranní vstávání…

Po lehkém pozdním obědě je pak čas vyrazit za dalším dobrodružstvím do buše. Odpolední safari se věnuje většinou hledáním stád slonů a antilop. Pestrá krajina oblasti Sabi Sabi nabízí nádherné výhledy a zároveň možnost pozorovat zvířata v různých místech - u napajedel, na břehu řeky, v otevřené krajině i divoké buši.

Na konec dne pro vás bude připravená večeře - tentokrát se třeba bude podávat v tradičním africkém stylu venku kolem ohně…

Ubytování v Krugerově národním parku v Idube Safari Lodge
Snídaně - oběd - večeře


5. den - Cesta na jih Krugerova národního parku

Po svítání vás probudí rangeri a po lehké snídani vyjedete na ranní safari. Rozloučíte se s oblastí Sabi Sands. Po safari se vrátíte do lodže. Sbalíte se a vydáte se po vlastní ose (vaším pronajatým autem) na cestu na jih parku. Přesun do jižní části Krugerova národního parku probíhá uvnitř parku, takže jde vlastně o další safari, protože projíždíte mnoha místy, kde se soustředí zvěř a během cesty budete zastavovat u všeho zajímavého, co potkáte.

Před obědem přijedete do nádherné lodže Lukimbi. Skvěle vybraná lokalita s nádhernými výhledy bude vaším zázemím pro další dny. Ubytujete se a poobědváte. Po obědě si krátce odpočinete a pozdě odpoledne vyrazíte na odpolední safari v nové oblasti, s novým typem krajiny a jinými komunitami zvířat. I zde pojedete na safari v otevřeném terénním voze a zažijete safari trochu jinak než v Sabi Sands. Po setmění se vrátíte zpět do lodže na večeři.

Lukimbi Safari Lodge se nachází v soukromé rezervaci uvnitř Krugerova národního parku, na břehu řeky Lwakahle, kam často zvířata chodí pít. Lodže je postavená v tradičním africkém stylu, kromě restaurace a baru zde najdete i skvěle zásobený vinný sklípek.

Ubytování v Krugerově NP v Lukimbi safari Lodge
Snídaně - oběd - večeře


6. den - Pěší safari na jihu Krugerova NP

Dnes máte víc možností, jak trávit svůj den. Buď si "naordinujete" další ranní safari do jiné části jižní oblasti Krugerova NP, nebo si trochu přispíte a po snídani vyrazíte na pěší safari. Pěší safari vám umožní úplně jiný pohled na divokou buš. Zkušený ranger vás provede trasou dlouhou cca 5 km v okolí lodže. Pohled z terénního vozu je úplně jiný, než pohled chodce. Bez auta jste přírodě mnohem blíž a příroda je mnohem blíž vám. Slyšíte zvuky, které díky motoru auta slyšet nemůžete, máte možnost se dotýkat věcí, cítit vůni buše a vnímat své okolí jako součást divoké přírody. Pěší safari je unikátní zážitek. Dvě hodiny procházky v buši vám mohou připravit různá překvapení a různá setkání se zvířaty, která se z vozu vnímají úplně jinak.

Vrátíte se před obědem. Skvělý oběd na terase restaurace s výhledem do divočiny a odpočinek po obědě vás připraví na odpolední safari. Oblast kolem Lukimbi Lodge je známá množstvím druhů ptáků a výskytem celé tzv. Velké pětky. Při troše štěstí narazíte i na levharta, který bývá třešničkou na dortu safari. V podvečer se vrátíte na poslední večeři vašeho safari výletu. 

Nocleh v Krugerově NP v lodži Lukimbi Safari Lodge (5*)
Snídaně - oběd - večeře


7. den - Ranní safari v Krugerově NP a odjezd do Nelspruit - odlet do Evropy

Loučení s Afrikou je pokaždé těžké. Když se vám Afrika a safari dostane pod kůži, je těžké si přiznat, že každá krásná cesta jednou končí. Dnešní ranní safari je safari na rozloučenou. Poslední východ slunce v divoké buši, poslední stádo slonů, poslední stádo antilop a při troše štěstí i setkání se lvi, či dalšími predátory. Kolem deváté hodiny se vrátíte do lodže na snídani a po snídani odjedete z lodže a Krugerova NP do Nelspruit na letiště.

Z Nelspruit odletíte do Johannesburgu a budete pokračovat do Prahy.
Snídaně


8. den - Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading