facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den:Odlet z Prahy do Kapského města
2. den: Kapské město

Kolem poledne přílet do Kapského Města. Po vyřízení celních formalit na vás bude v příletové hale čekat řidič. Odveze vás do hotelu, kde se ubytujete.
Zbytek dne můžete využít k odpočinku po cestě, procházce podél oceánu, nebo se vydat do centra Kapského Města a projít si vyhlášený Waterfront.3. den: Stolová hora a prohlídka města

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce a vydáte se na půldenní prohlídku Kapského Města včetně návštěvy jeho dominanty - Stolové hory. Lanovkou s otáčející se kabinkou vyjedete na její vrchol a odsud se vám otevře výhled nejen na celé město pod vámi, ale také na velkou část pobřeží Kapského poloostrova.

„Mother City“, jak se Kapskému Městu říká, má obrovské charisma a kouzlo. Není to architektura, ale především atmosféra ve městě a jeho poloha pod majestátní Stolovou horou, které vás okouzlí. Během prohlídky navštívíte historické původní zahrady (místo, kde bylo Kapské Město založeno jako zásobovací stanice námořníků), Parlamentní budovy a radnici. Lanovkou vyjedete na Stolovou horu,
odkud je nádherný výhled na celé okolní Kapsko stejně jako na masív skal táhnoucích se až k mysu Dobré naděje (Twelve Apostels). Po procházce sjedete dolů a vyrazíte na prohlídku města.


V prohlídce města máte také návštěvu malajské části nebo hradu (Castle of Good hope).4.den: Mys Dobré naděje

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce a čeká vás celodenní výlet po Kapském poloostrově.
Zavítáte do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska.
V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry.

Z Hout Bay vystoupáte podél pobřeží po Chapman’s Peak Drive, což je nádherná vyhlídková silnice vedoucí směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět.
Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na „konci“ Afriky. Zde leží mystický mys Dobré naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánována zastávka v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

Simon´s Town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou) architekturou, v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).
Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru vyjedete lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.
Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první.5. den: Vinice

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce a vydáte se společně na prohlídku vinařského kraje, při které samozřejmě nesmí chybět ani ochutnávky vína a oběd formou pikniku na jedné z vinic.

Stellenbosch - V tomto krásném historickém městečku můžete obdivovat krásné domy v holandském, gregoriánském a viktoriánském stylu. Je známé i pod názvem Město dubů. Stellenbosch byl založen roku 1679 druhým kapským guvernérem Simonem van der Stellem a tudíž je druhým nejstarším městem v zemi, hned po Kapském Městě.

První zastávka bude v městečku Stellenbosh (viz foto výše), odkud pak budete pokračovat na ochutnávku vína do La Motte Wine Estate(foto níže) a následně na procházku do městečka Franschhoek.

Franschhoek - Toto údolí osídlilo v roce 1694 několik francouzských hugenotských rodin, které s sebou přinesly své znalosti a zálibu ve víně a vytvořily zde příjemné místo. Proto má většina zdejších farem a vinic francouzská jména. Městečko, ležící pouhou hodinu jízdy od Kapského města umožní svým návštěvníkům proniknout do tajů historie a výroby vína, doplněné ochutnávkami. Podél hlavní cesty leží krásné upravené historické domy s restauracemi a obchůdky v kvetoucích zahradách. Na konci této cesty je „Památník Hugenotů“, který byl postaven na počest příchodu francouzských osadníků. Navštívit můžete i Hugenot Memorial Museum, kde je výstava ukazující historii a život francouzských přistěhovalců. 
Následuje oběd ve Warwick Wine Estate a další ochutnávka v Delheim Wine Estate.

6. - 8. den. Mohlabetsi

Ráno tranfer na letiště, přelet do Hoedspruit a převzetí auta. Přejezd do Mohlabetsi Safari Lodge, soukromé rezervace, která je součástí Krugrova národního parku.

Konkrétně to bude probíhat tak, že 6. den máte po přeletu odpolední safari, a pak ještě 9.den dopoledne ranní safari.
Časné ráno a pozdní odpoledne jsou nejlepším časem k pozorování zvěře. V ceně máte plnou penzi a dvě aktivity denně (možnost pěšího safari, nebo safari v otevřeném voze).

Můžete zde mimo jiné spatřit všechny členy „Velké 5“ (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart).

Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.9. -10. den Panorama Route - Blyde River Canyon - Mt. Sheba

Ráno Vás čeká poslední safari, poté odjedete směrem Mount Sheba. Pojedete po slavné Panorama route a budete mít možnost si užít mj. její dominanty, a to v první řadě Blyde River Canyon - třetí nejhlubší kaňon na světě. Odsud budete pokračovat k Bourke’s Luck Potholes - podivuhodným „hrncům“ vyhloubeným řekou ve skále, nakonec si uděláte zastávku u vyhlídky God’s Window, kde - budete-li mít štěstí a výhled nebude zahalen mlžným oparem - se vám otevře nekonečný výhled do nížiny směrem ke Krugerovu národnímu parku.

Alternativně lze zvolit cestu kolem ,,mrtvého,, městečka Pilgrim´s Rest, které svoji zlatou éru mělo v době zlatokopecké horečky (místo God´s Window). Tato cesta Vás dovede pak k Vašemu ubytování, kde strávíte dvě noci.
11. - 13. den Dračí hory

Čeká Vás nejdelší přejezd, ale odměna bude stát za to. Odpoledne dorazíte do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžete jít pěšky. Nahoře vás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalších dní se vydáte na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. nebo se zajdete podívat na tisíce let staré skalní kresby Sanů. Budete se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáte za celý den ani živáčka, společnost vám budou dělat jenom paviáni a supi a můžete tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle.14. -15. den: Na pláži Indického oceánu

Po snídani sejdete procházkou nebo se necháte svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat Vaše auto. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se můžete zastavit v muzea Nelsoa Mandely. Odpoledne dorazíte do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. 
Další den budete mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. 
Snídaně - večeře


16. den: Návrat do Prahy

Snídaně - oběd - večeře


17. den: přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700