facebook
Po vlastní ose - Západní Kapsko - Kapské Město - matka měst

Po vlastní ose - Západní Kapsko

6 nocí od 39 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Po vlastní ose - Západní Kapsko

Vyražte na týdenní dobrodružství do Západního Kapska v Jižní Africe. Po vlastní ose poznáte Kapské Město a slavný Mys Dobré Naděje, můžete vyrazit na Stolovou horu. Přespíte v oblasti vinic v městečku Stellenbosch, abyste vyrazili na východ podél pobřeží do Knysny a okolních národních parků. Jako perličkou budou přejezdy průsmyků po prašných cestách, kde objevíte kouzlo a rozmanitost africké přírody

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Seznámíte se s Kapským Městem - jedno z nejkrásnějších míst pro život na světě
  • Ochutnáte jihoafrické víno... a můžete zažít i tradiční piknik na vinici
  • Mys Dobré Naděje - navštívíte mystický bod na konci Afriky
  • Knysna a Garden route
  • NP Tsitsikamma - vyrazíte na trek?
  • Road Movie - vyrazíte přes průsmyky Outeniqua and Swartberg

1. den Odlet

2. den Seznamte se s Kapským Městem

3. den Kapské Město - Mys Dobré naděje aneb po stopách námořníků

4. den Za vínem a jihoafrickým stylem života

5. den Garden Route do Knysny (pro odvážné s potápěním se žraloky)

6. den NP Tsitsikamma - vyrazíte na trek?

7. den On the Road - přes průsmyky, kde cesta je cíl

8. den Návrat do Kapského Města a odlet

9. den Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku z Prahy do Kapského Města v ekonomické třídě
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji:
- 2x Premier Cape Manor 4* hotel 
- 1x Eendracht hotel 4* Stellenbosch se snídaní
- 2x Panorama Lodge Knysna 3* se snídaní
- 1x Onse Rus 4* Lodge Princ Albert se snídaní
Pronájem vozu Toyota Corolla s navigací a plným pojištěním nebo podobný na celou dobu pobytu
Pojištění léčebných výloh
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Stravování mimo uvedené
Benzín a poplatky za dálnice/silnice
Vratný depozit na auto (nutná kreditní karta)
Vstupy do národních parků
Další výdaje neuvedené v cena zahrnuje (spropitné, osobní výdaje apod)

1. den Odlet z Prahy/Vídně
2. den Kapské Město - seznamte se

V dopoledních hodinách přílet do Kapského Města. Po vyřízení celních formalit se přesunete do autopůjčovny, kde si převezmete vůz. Poté se odjedete ubytovat do hotelu ve čtvrti Sea Point (cca 30 min jízdy), která bude vaším domovem na další 2 noci.

Odpoledne můžete využít k procházce po promenádě podél nábřeží a prohlídce vyhlášeného Waterfrontu. Při hezkém počasí můžete vyrazit na Stolovou horu (jízdenka na lanovku stojí cca 250 ZAR). Tipy na dnešní den vám samozřejmě dáme...
3. den Po stopách námořníků - Mys Dobré Naděje

Ráno vyrazíte na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské Město opustíte po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budete obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáte do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáte podél pobřeží přes Chapman’s Peak Drive. To je nádherná vyhlídková silnice směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět

Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na „konci“ Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě si můžete dát oběd v místní restauraci (tipy dáme). Po obědě se zastavíte v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.
4. den Kraj vína - ochutnávky a picnic

Po snídani vyrazíte směrem do oblasti vinic. Cesta potrvá přibližně 45 min. Dnešní dopoledne bude poklidné, relaxační a řekli bychom „africky pohodové“. Jakmile opustíte Kapské Město, krajina změní ráz a vstoupíte do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo.
Dnešní den vás noblesně vtáhne do jihoafrického způsobu života. Začnete, podle vlastního uvážení, např. v městečku Franschhoek, kde se projdete po místní promenádě a můžete si dát kávu nebo první skleničku vína v některé z restaurací a kaváren. Franschhoek na vás dýchne svoji atmosféru a kouzlo. Je to skvělý začátek dne…

Po této zastávce se krásnou krajinou přesunete na některou farmu (rádi zajistíme nebo dáme doporučení, piknik a ochutnávky nejsou v ceně), kde bude připravený piknik v zahradě se samozřejmým ochutnáváním vína. Piknik je pro Jihoafričany tak tradiční jako knedlíky pro nás. A protože Jihoafričané dbají na dobré jídlo, bude posezení v zahradách se sklenkou v ruce a vybranými specialitami na talíři zážitkem, na který se nezapomíná. Z naší vlastní zkušenosti je piknik jedním z nejpříjemnějších jihoafrických zážitků. A nemusíte být milovníci vína, abyste si atmosféru staré tradiční vinice užili.

Po obědě se přesunete do nedalekého městečka Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Díky univerzitě ve městě žije mnoho studentů, kteří starému městu dodají energii. Město žije i večer s mnoha bary a restauracemi. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Zde se ubytujete a máte čas večer na další ochutnávku vína a dobrého jídla.

Stellenbosch - v tomto krásném historickém městečku můžete obdivovat krásné domy v holandském, gregoriánském a viktoriánském stylu. Je známé i pod názvem Město dubů. Stellenbosch byl založen roku 1679 druhým kapským guvernérem Simonem van der Stellem a tudíž je druhým nejstarším městem v zemi, hned po Kapském Městě.

Franschhoek - toto údolí osídlilo v roce 1694 několik francouzských hugenotských rodin, které s sebou přinesly své znalosti a zálibu ve víně a vytvořily zde příjemné místo. Proto má většina zdejších farem a vinic francouzská jména. Městečko, ležící pouhou hodinu jízdy od Kapského města umožní svým návštěvníkům proniknout do tajů historie a výroby vína, doplněné ochutnávkami. Podél hlavní cesty leží krásné upravené historické domy s restauracemi a obchůdky v kvetoucích zahradách. Na konci této cesty je „Památník Hugenotů“, který byl postaven na počest příchodu francouzských osadníků. Navštívit můžete i Hugenot Memorial Museum, kde je výstava ukazující historii a život francouzských přistěhovalců. I z tohoto místa můžete navštěvovat přilehlé vinice. Toto překrásné městečko usazené v údolí, obklopeném pásmem hor, byste rozhodně měli navštívit.
5. den Garden Route - Hermanus, tučňáci, Knysna

Dnešní den bude hodně o cestování. Čeká nás více než 500 km… Po snídani se rozloučíte se Stellenboschem a vinicemi a vyrazíte na slavnou Garden Route směrem do Knysny. Cesta bude ubíhat překrásnou krajinou Západního Kapska lemovanou oceánem a horami. Budete se pohybovat v té nejluxusnější části Jižní Afriky a zastavovat tam, kde se vám bude líbit.
Když si přivstanete, můžete jet po vyhlídkové silnici R44 podél pobřeží, od False Bay až do Walker Bay. Tato silnice patří k nejkrásnějším v jihoafrické republice. Uděláte si zastávku v Betty’s Bay, kde je kolonie tučňáků a určitě zde spatříte i roztomilé damany. 

Pak už opustíte částečně silnici s výhledy na oceán a pojedeme do vnitrozemí směrem na východ do městečka Hermanus a cíle první části cesty – Gansbaai (cca 2,5 – 3 hod jízdy).

V Gansbaai pro vás můžeme zajistit dobrodružství v podobě potápění se žraloky (za příplatek). Vyrazíte na moře hledat tyto úžasné predátory. V motorovém člunu se vydáte na otevřený oceán pokusit své štěstí. A budete-li štěstí mít a žraloci se k vaší lodi přiblíží, zkusíte svoji odvahu potopit se k nim… k když v pevné kleci, ale pořád velmi blízko… Po návratu na břeh budete pokračovat v jízdě do Knysny.

I bez žraloků bude dnešní den jeden velký zážitek - krásná krajina, malebná městečka (tipy na zastávky vám dáme). Do Knysny dorazíte navečer. Ubytujete se v hotelu a můžete vyrazit na večeři do města nebo si užít prostředí vašeho hotýlku.

Snídaně


6. den NP Tsitsikamma - přírodní skvost Jižní Afriky

Dnes máte celý den na prozkoumání místních končin – využijte čas ke krátké procházce po městě a vyražte autem na East Head - jednu ze dvou skal tvořících přírodní „vrata“ do laguny, projdete si vyhlídky, ze kterých se vám otevře úchvatný pohled jak na oceán, tak na celou lagunu i pobřežní hory. Svačinu či ranní kávu/sklenku vína si můžete dát v East Head Café - restauraci se skvělým výhledem i jídlem.

Dopoledne můžete pokračovat v cestě podél Indického oceánu do malého, ale krásného národním parku Tsitsikamma. Jeho skalnaté pobřeží, zelené kopce v pozadí a visutý most přes řeku Storms udělá ze zastávky velký zážitek. Tsitsikamma je rozlohou malý, ale jinak jeden z nejkrásnějších přírodních parků v Jižní Africe. Vyrazíte na trek a prozkoumáte okolní krajinu. Podle chuti můžete vyrazit na 1 – 4 hodiny chůze.

Odpoledne se vrátíte do svého hotelu v Knysně.

Tsitsikamma znamená v jazyce Khosa „místo, kde je hodně vody“. Národním parkem je od roku 1964, kdy se Tsitsikamma stala první mořským parkem v JARu. NP představuje 80 km dlouhé skalnaté pobřeží plné dramatickým panoramat, divokého příboje, skal stoupajících přímo od pobřeží a hustých lesů.

Snídaně


7. den On the road - z pralesa průsmykem do Karoo

Po snídani v hotelu vyrazíte směrem na západ a sever. Dnešek nazveme „On the road“ – cílem bude samotná cesta – panoramata, krajina a nezpevněné cesty. Opustíte „luxus“ západního Kapska a vyrazíte přes George směrem k Oudstshoornu. Cestou projedete od pobřeží téměr „tropickým pralesem“ s bujnou vegetací, která během několika kilometrů změní ráz do vyprahlé polopouštní oblasti Karoo kolem Oudtshoornu – centra chovu pštrosů. Průsmyk Outeniqua je krásnou a ojedinělou krajinou v Jižní Africe.

Přes Oudtshoorn budete pokračovat dál k průsmyku Swartberg – vyrazíte do průsmyku po nezpevněných cestách, budete kličkovat v serpentýnách… Kupte si v Knysně něco k jídlu a tady se můžete zastavit na některém z odpočívadel nebo u vodopádu a dejte si oběd uprostřed krásné přírody.

Odpoledne dorazíte do cíle cesty – městečka Princ Albert, kde se ubytujete.

Snídaně


8. den Návrat do Kapského Města, odlet

Po snídani vyrazíte zpět do Kapského Města, kde vrátíte na letišti auto, odbavíte se ke svému letu a odletíte domů.

Snídaně


9. den

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading