facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Co vás čeká

Dovolená pro aktivní

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.
1. den Vzůru do Lesotha

Poznávací zájezd začíná časně ráno odjezdem z johannesburgské lodže směrem na jih do horského království Lesotho. Odpoledne překročíte hranici do Lesotha a první dvě noci svojí cesty strávíte v typických afrických chatkách v horském národním parku Tsehlanyane.

Lesotho - malé království je dokola obklopeno jediných sousedem - Jihoafrickou republikou. Lesotho je jedinou zemí na světě, která leží celá v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Čekají vás zde fantastické výhledy a nebesa budete mít na dotek... 

Snídaně - večeře


2 den Lesotho - objevujete horské království

Po snídani vyrazíte pod vedením svého průvodce na procházku do hor. Budete mít možnost nejen obdivovat zdejší nádhernou krajinu, ale také oceníte, v jak nesnadných přírodních podmínkách musejí přežívat místní obyvatelé. Procházka vás zavede k vodopádům i dechberoucím výhledům. Délka i obtížnost trasy se přizpůsobí vaší náladě i počasí. 

Odpoledne se vrátíte do lodže a odvážní zájemci si můžou dopřát vyjížďku na koních na zdejších úzkých horských stezkách (na vlastní náklady). Méně dobrodružně ladění účastníci mohou relaxovat v krásném prostředí hor nebo můžete vyrazit na další trek.

Snídaně - oběd - večeře


3. den Do Svazijska

Po snídani opustíte horské království, překročíte hranice zpět do Jihoafrické republiky a kopcovitým farmářským krajem dojedete do Svazijska. Dnešní den budete hodně cestovat. Svazijsko je dalším malým africkým královstvím, které se pyšní fascinující kulturou a zajímavými lidmi žijícími v tradičních afrických obydlích.

Na dvě noci se ubytujete v lodži kousek od hlavního města Mbabane, uprostřed kopcovité krajiny svazijského venkova.

Snídaně - oběd - večeře


4. den Svazijsko - Sibebe Rock

Po snídani v hotelu vás čeká poznávání Svazijska. Přes hlavní město Mbabane se vydáte ke skále Sibebe, která je druhým největším monolitem na světě (po australském Uluru/Ayers Rock). Na úpatí této hory poobědváte a odpoledne se vydáte na cestu zpět, kterou budete mít zpestřenou návštěvou místních tržišť a prodejních stánků u cesty. Můžete také navštívit místní sklárnu nebo manufakturu na výrobu svíček a dalších dárkových předmětů. Celý den strávíte prozkoumáváním Svazijska a průvodce se bude snažit splnit všechna vaše přání. Navečer se vrátíte zpět do hotelu, kde se bude podávat luxusní večeře.

Snídaně - oběd - večeře


5. den Maputo

Po snídani se rozloučíte se Svazijskem a vyrazíte na východní hranici, kde vstoupíte do Mozambiku - jiná Afrika.

Odpoledne dosáhnete dnešního cíle cesty - hlavního města Maputa. Po krátkém odpočinku u hotelového bazénu se vydáte na jeho prohlídku. Abyste město poznali v jeho autentické podobě, budete se pohybovat místní dopravou a večer zajdete společně na večeři do jedné z restaurací (na vlastní náklady). Nocleh v hotelu v Maputu

Snídaně - oběd


6. den Moře a pláže - luxusní vila pro relax

Po snídani zanecháte mozambické hlavní město za sebou a vydáte se podél pobřeží na sever. Náklaďákem dojedete do města Maxixe a odsud poplujete na domorodé lodi "dhow" přes mořský záliv do jednoho z nejstarších měst na pobřeží Mozambiku - Inhambane. Tady na vás bude čekat váš průvodce s náklaďákem a společně se zajdete podívat na pestrobarevný místní trh. Nakoupíte si zásoby pití na další dny a odpoledne budete pokračovat do lodže na pobřeží, kde strávíte následující dvě noci.
7. den Odpočinek u moře

Volný den na pobřeží Indického oceánu můžete strávit odpočinkem, procházkami po pláži, koupáním nebo šnorchlováním. Potápěči by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost a vydat se na průzkum zdejšího podvodního ráje (potápění a šnorchlování na vlastní náklady).

Snídaně - oběd - večeře


8. den Xai Xai - divoké pobřeží

Po snídani opustíte jednu pláž, abyste se přesunuli na jih do městečka  Xai Xai. Za vlády Portugalců bývalo Xai Xai rušným přístavem, nyní se z něj však stala poklidná dovolenková destinace. Na jednu noc se ubytujete v resortu, který je schovaný na písečné duně oddělující vnitrozemské jezero od vod Indického oceánu. Odpoledne budete mít část na prozkoumání této krásné části mozambického pobřeží.

Snídaně - oběd - večeře


9. den Na safari do Krugerova NP

Ráno opustíte břehy Indického oceánu a vydáte se povodím řeky Limpopo do vnitrozemí. Budete projíždět chudší i bohatší města a vesničky. Projedete mozambickým národním parkem Transfrontier a přejedete hranici do Jihoafrické republiky. Dostanete se na území národních parků Limpopo a Krugerova NP. V jednom z kempů na území Krugerova NP strávíte noc. Již po obědě dnes začíná vaše první safari - z auta budete hledat zajímavé úlovky pro vaše fotoaparáty. V kempu (se zázemím - restaurace, sprchy...) si postavíte stany. Večeři si tentokrát společným úsilím připravíte tradiční africkou - na otevřeném ohni.

Snídaně - oběd - večeře


10. den Celodenní safari v Krugerově NP

Jak je na safari zvykem, vstanete časně ráno. U kávy budete pozorovat nádherný východ slunce v buši, poté sbalíte kemp a vyrazíte národním parkem dále na sever. Dnes prožijete celý den na safari uvnitř Krugerova NP a to v jeho severní části. Ta je naprosto jedinečná - je to nejjižnější kus Afriky, kde rostou baobaby a nepotkáte tu mnoho dalších turistů. V podvečer opustíte park a budete nocovat v severní části Jihoafrické republiky.

Snídaně - oběd - večeře


11. den Ruiny Velkého Zimbabwe

Vstanete časně ráno a vydáte se na sever. Opustíte Jihoafrickou republiku, překročíte hranice do Zimbabwe (sám hraniční přechod je pravý africký zážitek) a budete pokračovat až ke kamenným pozůstatkům Velkého Zimbabwe. Odpoledne se svým průvodcem navštívíte tuto významnou archeologickou památku. Večer strávíte v tábořišti v blízkosti Velkého Zimbabwe.

Snídaně - oběd - večeře


12. den Stopování nosorožců

Po snídani projedete druhé největší město země - Bulawayo. Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde vás čeká safari a pěší stopování nosorožců. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze. V parku budete tábořit.

Snídaně - oběd - večeře


13. den Safari v NP Hwange

Ráno se přesunete krátkým přejezdem do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. Ve Hwange žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Na oběd dorazíte do svého tábořiště a odpoledne vás čeká safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek). Večer se vrátíte do svého kempu u napajedla.

Snídaně - oběd - večeře


14. den Viktoriiny vodopády

Dnes ráno opustíte Hwange a vydáte se do Victoria Falls. Tady strávíte dvě noci v pohodlné lodži, takže budete mít čas se podívat na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Odpoledne vyrazíte s průvdcem na prohlídku vodopádů. Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

Snídaně - oběd


15. den Viktoriiny vodopády

Dnešní den máte dostatek času na aktivity kolem Viktoriiných vodopádů - rafty, bungee, procházka na most, plavba po horním toku (aktivity nejsou v ceně zájezdu)... Zažijete báječný závěr vašeho putování napříč Afrikou.

Snídaně


16. den Odlet

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading