facebook
Jordánsko s průvodcem - aktivně, za památkami i k moři -

Jordánsko s průvodcem - aktivně, za památkami i k moři

7 nocí od 61 450 Kč
Jordánsko, Poznávací zájezdy

Jordánsko s průvodcem - aktivně, za památkami i k moři

Objevte Jordánsko v doprovodu místního průvodce s aktivními výlety (treky) v poušti Wadi Rum a Wadi Dana, historickými památkami v Petře a odpočinkem u Mrtvého moře (s možností prodloužení pobytu u Rudého moře)
Všechny termíny garantujeme již od 2 osob (s anglicky mluvícím průvodcem)! Český průvodce na vyžádání.
Proč se vydat s CK Marco Polo Int. do Jordánska?
• Zájezdy do Jordánska pořádáme více než 20 let, a to jak organizované cesty s českým nebo anglickým průvodcem, tak individuální dovolené v Jordánsku pro individuální cestovatele
• Pomůžeme vám navštívit známá místa jordánské turistiky, jako je magická Petra, pouštní skalnaté území Wadi Rum, ale i Mrtvé moře.
• Setkáte se i s pohodovými lidmi v Jordánsku
• Dovolená v Jordánsku je úžasná cesta zpět staletími a naše CK vám může být dobrým průvodcem na této cestě

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Poznávání skalní pouště Wadi Rum, kde se natáčely filmy jako Duna, nebo Hvězdné války
  • Aktivní program s treky ve Wadi Rum včetně místního průvodce
  • 2 denní výlet do Petry
  • Pobyt u Mrtvého moře
  • Možnost prodloužení pobytu např. o odpočinek u Rudého moře

1. den: ODLET DO AMMÁNU
Odlet z Prahy/Vídně do Ammánu. Po příletu na vás bude čekat na letišti váš průvodce a odveze do hotelu, kde se ubytujete.

2. den: AMMAN - WADI RUM (Rakhabat Canyon)
Po snídani v hotelu v Ammánu se vydáme do skalnaté pouště Wadi Rum a kaňonu Rakhabat, což úzká soutěska, která protíná Jebel Um Ishrin mezi údolím Wadi Rum. Rokle je dlouhá technická trasa, která stoupá až k průsmyku nad Um Ishrin a nabízí výhledy vysoko nad údolím. Trasa má několik úseků, které vyžadují lezení, ačkoli je dosažitelná bez lana nebo sedacího úvazku. Na Um Ishrin se nachází náhorní plošina s výhledem na údolí Wadi Rum, která je snadno přístupná. Za tímto místem není žádná zřejmá trasa s různými strmými technickými úseky. Nejobtížnější úsek pro navigaci i lezení se nachází mezi vyhlídkou na údolí Wadi Rum a průsmykem. Průchod na druhé straně je pozvolnější a kopíruje úzkou rokli, takže je snadno zvládnutelný.
Kaňon Rakhabat je nabízen jako trekkingová/skalní aktivita, musíme si však být jisti vaší schopností trasu absolvovat.

Délka treku: 2 - 3 hodiny
Obědový box/piknik během treku ve Wadi Rum
Večeře a přenocování ve Wadi Rum
Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

3. den: WADI RUM TREKKING (Burdah Mountain / Jabal Burdah )
Scrambling a pěší turistika

Po snídani se s vámi setká místní průvodce a odveze vás přímo k hoře Burdah (největší oblouk v poušti), kde nás čeká tříhodinová túra přes horu. Váš průvodce vás bude doprovázet. cestou a poskytne veškeré potřebné vybavení. Jedná se o nenáročný výstup, přičemž těsně před mostem a za ním se na malém obtížnějším úseku vyskytuje scramble (pomáháte si rukama při přelézání). Tato trasa je velmi vzrušující s s neuvěřitelnými výhledy. Až sejdeme dolů, čeká nás oběd a beduínský čaj s odpočinkem. Poté vás zavedeme ke skalnímu mostu Um frouth, na který můžete vylézt, a k malému mostu. Poté se vydáme do kaňonu Khazali, kde se projdete kaňonem a uvidíte několik starobylých beduínských nápisů. Poté vás odvezeme do tábora, kde strávíte noc a beduínskou večeři a čaj. Poté si vychutnáte západ slunce , večeři s grilováním a přenocování v beduínském táboře.

Délka treku: 04 - 05 hodin.
Obědový box/piknik během treku ve Wadi Rum
Večeře a přenocování ve Wadi Rum.
Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

4. den: WADI RUM TREKKING (Umm Ad Dami Mountain - alias Jabal)
Scrambling a pěší túra

Džabel Um Addami je nejvyšší hora Jordánska
(1854 m) a nachází se na hranici se Saúdskou Arábií. Po snídani se s vámi setká místní průvodce a poté vás odveze přímo na nejvyšší horu Jordánska Džebel Um Adami. Na horu vystoupáme z jihovýchodní strany, což je nenáročný výstup. Sestoupíme z druhé strany hory, abychom se pokochali výhledy na druhou stranu pouště. Po skončení výstupu si dáme oběd a beduínský čaj s dvouhodinovým odpočinkem. Poté pojedeme džípem a krátkou procházkou do kopce.
Dojdeme do údolí necelých 300 metrů od hranice se Saúdskou Arábií a přejdeme do tábora, kde si vychutnáme západ slunce a strávíme noc s beduínskou večeří a čajem. Poté si vychutnáte západ slunce , večeři s grilováním a přenocování v beduínském táboře.

Délka trekkingu: Doba trvání: celý den cca 8 hodin
Obědový box/piknik během treku ve Wadi Rum
Večeře a přenocování ve Wadi Rum
Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

5. den:  WADI RUM - LITTLE PETRA - PETRA
Po snídani se vydáme na návštěvu Malé Petry, která je díky bledým barvám skal známá jako Al Beidha (Bílá). Malá Petra, známá také jako Siq al-Barid (doslova "studený kaňon"), je archeologická lokalita nacházející se severně od Petry a města Wadi Musa in, jedná se o nabatejské naleziště se stavbami vytesanými do stěn pískovcových kaňonů. Poté přesun do hotelu v Petře.
Večeře a přenocování v Petře
Stravování v ceně: snídaně, večeře

6. den: PETRA
Po snídani navštivte nabatejské město Petra, jedno z nejznámějších měst na světě. 7 divů světa a zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Vstupte do do města přes 1 km dlouhou úzkou soutěsku, která je z obou stran lemována údolím. 80 m vysoké útesy! Všimněte si oslnivých barev a útvarů skal. Lokalita je mohutná a obsahuje stovky propracovaných do skály vytesaných hrobek, pokladnici, divadla v římském stylu a chrámy, obětní oltáře a kolonádové ulice.
Večeře a přenocování v Petře 
Stravování v ceně: snídaně, večeře

7. den: PETRA - WADI DANA - MRTVÉ MOŘE
Po snídani pokračujte k návštěvě Wadi Dana a známé Dana Trail. Tato stezka se vine nad vesnicí Dana a skrze terasovitými zahradami a místními řemeslnými dílnami. Návštěvníci se mohou setkat s místními obyvateli, prohlédnout si původní osmanskou architekturu a dozvědět se, co je to o bohaté historii Dany.
Po výletu odjezd do hotelu u Mrtvého moře.
Večeře a přenocování v Mrtvém moři.
Stravování v ceně: snídaně, večeře

8. den: ODLET DOMŮ
Ve správný čas vás vyzvedne náš řidič a odveze na letiště. Odlet zpět domů.

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu do Ammanu z Vídně (přímá linka)v optimální knihovací třídě včetně všech tax. Součástí je malé příruční zavazadlo. Odbavené zavazadlo do podpalubí (kufr) za příplatek.
• Transfery a výlety dle programu 
• Anglicky mluvící průvodce 2.-7. den 
• Ubytování ve 3* hotelech/pouštním kempu, dvoulůžkovém pokoji se snídaní (jednolůžkový pokoj za příplatek). Za příplatek vyšší kvalita ubytování (4-5*) - na vyžádání
• Ve Wadi Rum:
(vyzvednutí a vysazení):
* Všechny transfery z návštěvnického centra a zpět.
* Aktivity a průvodci k návštěvě míst uvedených v itineráři.
* Oběd v krabičce po celou dobu prohlídky/beduínský oběd
* Beduínský čaj a minerální voda
• Jednorázové vstupní vízum do Jordánska pro naše klienty
• Vstupné do všech památek, které jsou součástí výletů.
• Vízum do Jordánska.
• 1 lahev minerální vody na osoby na den.
• Zákonné pojištění CK.
• Česky mluvící původce na vyžádání od 6 os.

Cena nezahrnuje

• Spropitné.
• Kufr k letence
• Nápoje a jídlo mimo program.
• Osobní výdaje.
• Další položky nezahrnuté v itineráři.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem - Poznávací zájezdy | Jordánsko

To nejkrásnější z Jordánska s průvodcem

34 850 Kč 7-10

Víza i vstupy již v ceně!
Vydejte se na poznávací zájezd do Jordánska, do země, která skrývá jeden ze 7 divů světa - skalní chrám Petra, památky UNESCO, měsíční krajinu v poušti Wadi Rum a největší a nejstarší přírodní lázně Mrtvé moře.
Během cesty si dále prohlédnete metropoli Amman, historické památky v Jerashi, Ajlounu a Madabě, vypravíte se horu Mt Nebo, vydáte se k pevnosti Um er-Rasas a spatříte impozantní křižácký hrad Kerak. V závěru si odpočinete jak u Rudého moře tak i u Mrtvého moře. Společně s anglicky mluvícím průvodcem (český průvodce na vyžádání nebo v garantovaném termínu) nahlédnete do hluboké historie naší civilizace.


Varianta na 7 nocí a 10 nocí. Prodloužený termín navíc zahrnuje 3 extra noci v Aqabě v 5* hotelu Grand Tala Bay (případně jiný hotel, nebo možnost zůstat u Mrtvého moře).


Všechny termíny garantujeme již od 2 osob (s anglicky mluvícím průvodcem)! Český průvodce na vyžádání.

Proč se vydat s CK Marco Polo Int. do Jordánska?
•Zájezdy do Jordánska pořádáme více než 20 let, a to jak organizované cesty s českým nebo anglickým průvodcem, tak individuální dovolené v Jordánsku pro individuální cestovatele
•Pomůžeme vám navštívit známá místa jordánské turistiky, jako je magická Petra, pouštní skalnaté území Wadi Rum, Jerash a mnohá biblická místa, ale i Mrtvé moře.
•Setkáte se i s pohodovými lidmi v Jordánsku
•Dovolená v Jordánsku je úžasná cesta zpět staletími a naše CK vám může být dobrým průvodcem na této cestě


Detail Termíny a ceny +
loading