facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

1. den: Odlet z Prahy a přílet do Ammanu

Odletíme z Prahy do Ammanu (let trvá cca 3,5 hodiny). Po
příletu do Ammanu projdeme celní a pasovou kontrolou (pro vstup do Jordánska je
potřeba vízum, které nás bude čekat po přistání – připraví ho náš agent v
Jordánsku a je v ceně zájezdu). Po převzetí zavazadel odjedeme do hotelu,
ubytujeme se a máme volno.

Ubytování: Sparr Hotel 3* dvoulůžkový pokoj Deluxe
2. den: Prohlídka města Amman, pouštní hrad Qasr Amra

Po snídani se vydáme na prohlídku  starého města Ammánu , Citadely a římského divadla, dvou z nejpopulárnějších archeologických nalezišť ve městě. Po té opustíme hranice města  směrem  na východ a navštívíme jeden z  jordánských pouštních hradů se známkami  raného islámského umění a architektury, která se vyznačuje  jemnými mozaikami a freskou. Budeme mít možnost shlédnout ohromující umělecká díla na seznamu světového dědictví UNESCO Qasr Amra. Před večeří návrat do našeho hotelu.

Snídaně


3. den: Jerash, hrad Al-Rabid

Po snídani se vydáme  na sever na celodenní prohlídku Jerash. Nejzachovalejšího města římských dob s divadly, chrámy a ulicemi s  kolonádou. Dále budeme pokračovat na Ajloun, kde navštívme  hrad Al-Rabid z 12. století , postavený jedním z pomocníků Saladina, který byl součástí  kampaně proti křižákům.

Snídaně


4. den: Hora Nebo, Madaba, hrady v kerak a Shobak, Wadi Musa

 Po snídani se odhlásíme z hotelu a vydáme se do Wadi Musa – předměstí skalního města Petry  po silnici, která je nazývána „královskou cestou“. Je to jedna  z nejstarších obchodních cest na světě, která vede 200 mil podél kopcovité páteře Jordánska. Zastavíme se v byzantském kostele na hoře Nebo. Hora Nebo je  přibližně 710 metrů nad hladinou moře a je  zmíněna v hebrejské Bibli jako místo, kde byl Mojžíšovi poskytnut pohled zaslíbené země. Za velmi jasného dne nám pohled z vrcholu umožní vidět i Jeruzalém. Po té budeme pokračovat  do Madaby, kde uvidíme unikátní mozaikovou mapu Palestiny. Po cestě navštívíme ještě místa Kerak a Shobak s krásnými hrady. V podvečerních hodinách přijedeme do Wadi Musa. 

Fakultativně: "Noční Petra".Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžeme se společně vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které nás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budeme moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. Cena za noční Petru je 17JOD/cca 560Kč. 

Ubytování: Edom Hotel 3* dvoulůžkový pokoj

Snídaně


5. den: Skalní město Petra

Po snídani, nás čeká celodenní návštěva ztraceného města  Petry. Výlet započneme ranní jízdou na  koni vedeném beduínem. Projedeme  legendárním SIQ což je přírodní průchod mezi stěnami z červeného kamene, který vede k  pokladům kamenného města. Okouzlí nás starověké  chrámy, královské hrobky, římské divadlo a můžeme vystoupat  na nejvyšší místo skalního města k Monastery. 

Fakultativně: Pro zájemce možné zařídit vyjížďku k vrcholku na oslech, kteří jako jediní z místních dopravních prostředků mají povolený vstup až nahoru. (cena se smlouvá až na místě)


Snídaně


6. den: Malá Petra, Wadi Rum

Po snídani se odhlásíme z hotelu a odjedeme po druhé do Petry, tentokrát do tak zvané Malé Petry, která je součástí skalního města. Tato vesnice je celá vsazena ve skalách a v období Nabataea, byla využívána jako základna pro obchodní karavany, které mířily do skalního města. Po té nás čeká cesta do magické pouště Wadi Rum, domova "Lawrence z Arábie". Ochutnáme zde mátový čaj nebo třeba kávu s kardamonem a společně  vyrazíme na dvě hodiny v beduínském džípu do pouště, připomínající měsíční krajinu. 

Ubytování: Sun City Camp 4*

Snídaně - večeře


7. den: Aqaba, Rudé moře

Po snídani se odhlásíme z hotelu a  pojedeme do přímořské Aqaby, kde strávíme  zbytek dne relaxací, a to buď objevováním trhů v centru města a nebo odpočinkem na pláži. Aqaba je jedno  z plážových letovisek, které je ideální  k plavání, šnorchlování nebo potápění. Můžeme zde obdivovat světově proslulé vícebarevné korálové útesy, ryby a divokou zvěř pod čistou modrou vodou. 

Ubytování: Mina Hotel 3* dvoulůžkový pokoj

Snídaně


8. den: Aqaba

Dnes nás čeká volný den, který můžeme strávit na pláži. Pro zpestření je možné vyrazit na moře za šnorchlováním:

Fakultativně:  Tříhodinový výlet na lodi s proskleným dnem pro pozorování podmořské hladiny. Součástí výletu je oběd formou grilování s nealkoholickými nápoji. Připraveny pro vás jsou pomůcky na šnorchlování a osušky. Cena lodního výletu je 30USD na osobu.


Snídaně


9. den: Mrtvé moře

Nasnídáme se a dopoledne ještě strávíme na pláži. Po té se odhlásíme z hotelu  a  po obědě nás čeká přejezd  k  pobřeží  Mrtvého moře, které se nachází 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Díky svým léčivým a blahodárným účinkům je Mrtvé moře považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Ubytujeme se v hotelu na pláži a na závěr naší cesty, můžeme v Mrtvém moři relaxovat, usednout do vody  a  nechat se nadnášet. Pro udržení se nad hladinou, totiž nepotřebujete plavat.

Ubytování: Dead Sea Spa 4* dvoulůžkový pokoj

Snídaně


10. den: Betánie, řeka Jordán

Po snídani se přenesme do hluboké historie, do Betánie, která se nachází 2 km východně od řeky Jordán a je důležitým místem spojeným se životy Ježíše a Jana Křtitele.V Janově je místo, kam Ježíš uprchl do bezpečí poté, co byl ohrožen ukamenováním v Jeruzalémě. Po té se vrátil zpět na místo k řece Jordán, kde byl pokřtěn. Večer můžeme sledovat západ slunce nad kopcem západního břehu s Jeruzalémem v dálce. 

Snídaně


11. den: Mrtvé moře

Volný den pro relaxaci u Mrtvého moře. Užijeme kouzla a ozdravných účinků Mrtvého moře a budeme si dál  vychutnávat  sluníčko v nejnižším místě na zemi. Zájemci si mohou  vyzkoušet povzbuzující bahenní koupel pro  očistu pokožky.

Snídaně


12. den: Odlet z Ammanu do Prahy

Po snídani se odhlásíme z hotelu a odjedeme na letiště do Amannu, které je vzdálené cca 1 hodiny jízdy.


SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700