facebook
Podivuhodná Kambodža a Singapur -

Podivuhodná Kambodža a Singapur

11 nocí od 77 900 Kč
Kambodža, Poznávací zájezdy

Podivuhodná Kambodža a Singapur

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Skvělá kombinace poznání a odpočinku u moře.
  • Kambodža ještě není zasažená masovou turistikou a naše 20 letá zkušenost je na místě znát
  • Zkušení místní průvodci a zkušený česky mluvící průvodce
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do Singapuru

Den 2. - Singapur
Velmi brzy ráno přílet do Singapuru, celní a pasové odbavení – setkání s průvodcem a okružní jízda po Singapuru (cca 3,5 hodiny) – návrat na letiště a odlet do Siem Reapu – přílet do Kambodže – celní a pasové odbavení a transfer do hotelu. Cesta byla dlouhá a únavná, je třeba si odpočinout.

Den 3. - Angkor Wat

Po snídani zahájíte dopolední průzkum Angkor Watu místním remokem (podobným „tuk tuk“).

Chrám, postavený ve 12. století za vlády krále Suryavarmana II., byl postaven tak, aby symbolizoval horu Meru, posvátnou horu v buddhismu považovaná za centrum všech fyzických, metafyzických a duchovních vesmírů. Samotný chrám je pokrytý kamennými řezbami a chrám zdobí více než 2000 tanečníků Apsara. Angkor Wat je národem tak uctíván, že Kambodža je jedinou vlajkou na světě s budovou – a tou budovou je Angkor Wat.

Do hotelu se vrátíte v době oběda a odpoledne máte volno pro procházku městem.

Večer si užijte uvítací večeři v restauraci Marum. Marum se nachází v nádherném dřevěném domě s prostornou zahradou a nabízí vítěznou směs kreativní místní kuchyně a je pojmenován po Moringě neboli „stromu života“. Návštěvy poskytují nejen neuvěřitelný kulinářský zážitek, ale také pomáhají budovat nový život pro studenty, kteří tam trénují! Jsou součástí skupiny restaurací zaměřených na odborné vzdělávání Tree Alliance a poskytují místním dětem ulice a znevýhodněným mladým lidem vstup do odvětví pohostinství.

Den 4. - Siem Reap a okolí a další část Angkor Watu

Zažijte dnes chrámy Angkoru jiným způsobem  - na kole.

Brzy ráno po snídani  vás „remork“ vyzvedne v hotelu a odveze na okraj města do půjčovny kol. Převezmete si kola a vyrazíte do historického parku. Část historického parku, nazývaná Ta Prohm - prastarý hinduistický chrám, který pohltila džungle, bude vašim prvním cílem. Chrám byl z velké části zachován ve stavu, v jakém byl znovuobjeven – stromy prorůstají jednotlivé stavby. Je to jedno z nejmalebnějších míst Kambodži.

Na kole se posuneme dál, až do posledního hlavního města Velké khmerské říše, do Angkor Thom. Toto město je obehnáno 8 m vysokou zdí.  Vstupte do města starobylou jižní bránou, impozantní kamennou bránou vytesanou slony a čtyřmi obřími tvářemi. Na každé straně vstupní cesty stojí řada 54 bohů nebo démonů. A ti drží posvátného hada Naga. Vjedete do města a na kole přesně do centra, kde se nachází chrám Bayon. Toto mistrovské dílo z 12. století je studiem vznešenosti a je dobře známé pro své množství věží s tajemnými tvářemi představujícími Buddhu.

Den ale ještě nekončí! Odevzdáte kola a autem se přesunete do Kbal Spean, jednoho z nejstarších hinduistických poutních míst v Kambodži. Zde na vás bude čekat luxusní piknikový oběd a poté se vydáte na krátký 3 km dlouhý trek do kopce hustou džunglí, který vás odmění „řekou 1000 lingů“ s pozoruhodnými kamennými rytinami hinduistických bohů, zvířat a dalších symbolů. v korytě řeky. V období dešťů si můžete užít osvěžující koupel ve vodopádu, který je u místních rodin mimořádně oblíbený. Upozorňujeme, že trek je poměrně nenáročný, ale vzhledem k tomu, že jde do kopce a po nerovném terénu, je vhodný opravdu jen pro klienty s dobrou kondici a není vhodný pro klienty s pohybovými problémy.

Poslední zastávkou je „klenot“ oblasti Angkor, krásný chrám Banteay Srei. Takzvaná „Citadela žen“ zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Zobrazuje některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění, protože tento malý chrám je známý svými skutečně pozoruhodnými jemnými basreliéfy. Banteay Srei je unikátní v tom, že je postaven z růžového pískovce, který není nikde jinde v Angkoru k vidění.

Den 5. - Venkov v okolí Siem Reapu

Dnes další dlouhý den, ale úplně z jiného soudku. Dnes se podíváme na kambodžský venkov, do malé vesnice Ta Brak – cca 25 minut za městem. Tentokrát si vezmete snídani s sebou v balíčku a nebude to snídaně jen pro vás. Ve vesnici zajdeme k vesničanům domů a podělíme se s nimi o naši snídani. Pro vesničany je to tak trochu svátek a pro nás je to setkání s reálnou kambodžskou vesnicí.

Vesnický život je tu stále spojený s mnoha řemesly – vesničané musí co nejvíce soběstační – podle sezón se můžeme seznámit s činnostmi, jako je sázení rýže, pletení doškových střech, sázení nebo sklizeň zeleniny, výroba pastí na ryby atd. Každá prohlídka bude jiná a aktivity budou záviset na ročním období, rodině a potřebách místní vesnice. Okolní krajina s rýžovými poli a cukrovými palmami je pro Kambodžu velmi typická.

Dopoledne zakončíte u místní pagody, kde na vás čeká speciální vodní požehnání buddhistickými mnichy.

V poledne se vrátíme do města, do hotelu a budeme mít volno. Fakultativní výlety najdete v podrobném programu. 

Den 6. - Přelet k moři

Po snídani si dopřejte chvilku volna k samostatné návštěvě Starého trhu. Trh u řeky má desítky stánků se suvenýry, které nabízejí poměrně širokou škálu suvenýrů. Na protější straně tržnice se nacházejí předměty, které zajímají především místní obyvatelé, a také desítky malých stánků s občerstvením, které nabízejí různá levná místní jídla, která mohou lákat hygienicky a gastronomicky dobrodružné návštěvníky. Centrální ulička, kde se prodává ovoce, zelenina a maso, je barevná a velmi fotogenická. Stará tržnice je také důležitým orientačním bodem, protože v oblasti je několik restaurací, hotelů, barů a obchodů.

Kolem poledne se přesuneme na letiště a odletíme směrem na jih do pobřežního města Sihanoukville. Po příletu přímý transfer do hotelu u moře

Den 7. až 11. - Pobyt u moře

Den 12. - Od moře do Phnom Phenu

Přejezd od moře do Phon Phenu trvá cca 3,5 hodiny, takže ráno není kam spěchat. Před polednem odjedete od pláže. Po příjezdu do města se ubytujete a máte volný večer

Den 13. - Phnom Phen a odlet domů

Dopoledne si prohlédneme město a v poklidu se připravíme na odlet do Singapuru a do Evropy

Den 14.  - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

* letenky na trase Praha Singapur a zpět
* letenky na trase Singapur Siem Reap
* letenky na trase Siem Reap Sihamouville
* letenky na trase Phnom Phen Singapur
* transfery
* vstupy a aktivity dle programu
* 11 nocí ubytování se stravováním dle programu
* balená pitná voda během transferů
* česky mluvící průvodce
* zákonné pojištění pro případ úpadku
* zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* vízum do Kambodže - vyřídíme
* spropitné pro místní průvodce a řidiče - 60 USD na osobu (vybere český průvodce a bude distribuovat)
* nápoje a stravování, které není v programu
* poplatky za natáčení videokamerou - průvodce upozorní v kterých památkách je poplatek zavedený
* pojištění - doporučíme, jak zdravotní pojištění, tak pojištění storna a Covidu

Den 1. - Odlet

Brzy ráno odlet z Prahy do Frankfurtu  a pokračování letem do Singapuru.
Den 2. - Singapur

Velmi brzy ráno přílet do Singapuru, celní a pasové odbavení – setkání s průvodcem a okružní jízda po Singapuru (cca 3,5 hodiny) – návrat na letiště a odlet do Siem Reapu – přílet do Kambodže – celní a pasové odbavení a transfer do hotelu. Cesta byla dlouhá a únavná, je třeba si odpočinout.Tara Angkok Hotel


Den 3. - Dotek Angkor Watu

Po snídani  zahájíte dopolední průzkum Angkor Watu místním remokem (podobným „tuk tuk“).

Chrám, postavený ve 12. století za vlády krále Suryavarmana II., byl postaven tak, aby symbolizoval horu Meru, posvátnou horu v buddhismu považovaná za centrum všech fyzických, metafyzických a duchovních vesmírů. Samotný chrám je pokrytý kamennými řezbami a chrám zdobí více než 2000 tanečníků Apsara. Angkor Wat je národem tak uctíván, že Kambodža je jedinou vlajkou na světě s budovou – a tou budovou je Angkor Wat.

Do hotelu se vrátíte v době oběda a odpoledne máte volno pro procházku městem.

Večer si užijte uvítací večeři v restauraci Marum., popř. Haven Restaurant .  Marum se nachází v nádherném dřevěném domě s prostornou zahradou a nabízí vítěznou směs kreativní místní kuchyně a je pojmenován po Moringě neboli „stromu života“. Návštěvy poskytují nejen neuvěřitelný kulinářský zážitek, ale také pomáhají budovat nový život pro studenty, kteří tam trénují! Jsou součástí skupiny restaurací zaměřených na odborné vzdělávání Tree Alliance a poskytují místním dětem ulice a znevýhodněným mladým lidem vstup do odvětví pohostinství.


Snídaně - oběd - večeře

Tara Angkok Hotel


Den 4. - Na kole Angkor Watem

Zažijte dnes chrámy Angkoru jiným způsobem  - na kole.

Brzy ráno po snídani  vás „remork“ vyzvedne v hotelu a odveze na okraj města do půjčovny kol. Převezmete si kola a vyrazíte do historického parku. Část historického parku, nazývaná Ta Prohm  - prastarý hinduistický chrám, který pohltila džungle, bude vašim prvním cílem. Chrám byl z velké části zachován ve stavu, v jakém byl znovuobjeven – stromy prorůstají jednotlivé stavby. Je to jedno z nejmalebnějších míst Kambodži.

Na kole se posuneme dál, až do posledního hlavního města Velké khmerské říše, do Angkor Thom. Toto město je obehnáno 8 m vysokou zdí.  Vstupte do města starobylou jižní bránou, impozantní kamennou bránou vytesanou slony a čtyřmi obřími tvářemi. Na každé straně vstupní cesty stojí  řada 54 bohů nebo démonů. A ti drží posvátného hada Naga. Vjedete do města a na kole přesně do centra, kde se nachází chrám Bayon. Toto mistrovské dílo z 12. století je studiem vznešenosti a je dobře známé pro své množství věží s tajemnými tvářemi představujícími Buddhu.

Den ale ještě nekončí! Odevzdáte kola a autem se přesunete do Kbal Spean, jednoho z nejstarších hinduistických poutních míst v Kambodži. Zde na vás bude čekat luxusní piknikový oběd a poté se vydáte na krátký 3 km dlouhý trek do kopce hustou džunglí, který vás odmění „řekou 1000 lingů“ s pozoruhodnými kamennými rytinami hinduistických bohů, zvířat a dalších symbolů. v korytě řeky. V období dešťů si můžete užít osvěžující koupel ve vodopádu, který je u místních rodin mimořádně oblíbený. Upozorňujeme, že trek je poměrně nenáročný, ale vzhledem k tomu, že jde do kopce a po nerovném terénu, je vhodný opravdu jen pro klienty s dobrou kondici a není vhodný pro klienty s pohybovými problémy.

Poslední zastávkou je „klenot“ oblasti Angkor, krásný chrám Banteay Srei. Takzvaná „Citadela žen“ zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Zobrazuje některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění, protože tento malý chrám je známý svými skutečně pozoruhodnými jemnými basreliéfy. Banteay Srei je unikátní v tom, že je postaven z růžového pískovce, který není nikde jinde v Angkoru k vidění.

Snídaně - oběd

Tara Angkok Hotel


Den 5. - Venkov v okolí Siem Reap

Dnes další dlouhý den, ale úplně z jiného soudku. Dnes se podíváme na kambodžský venkov, do malé vesnice Ta Brak – cca 25 minut za městem. Tentokrát si vezmete snídani s sebou v balíčku a nebude to snídaně jen pro vás. Ve vesnici zajdeme k vesničanům domů a podělíme se s nimi o naši snídani. Pro vesničany je to tak trochu svátek a pro nás je to setkání s reálnou kambodžskou vesnicí.

Vesnický život je tu stále spojený s mnoha řemesly – vesničané musí co nejvíce soběstační – podle sezón se můžeme seznámit s činnostmi, jako je sázení rýže, pletení doškových střech, sázení nebo sklizeň zeleniny, výroba pastí na ryby atd. Každá prohlídka bude jiná a aktivity budou záviset na ročním období, rodině a potřebách místní vesnice. Okolní krajina s rýžovými poli a cukrovými palmami je pro Kambodžu velmi typická.

Dopoledne zakončíte u místní pagody, kde na vás čeká speciální vodní požehnání buddhistickými mnichy.

V poledne se vrátíme do města, do hotelu a budeme mít volno. Je několik možností, jak volno využít:

Možnost: Lázeňská péče

Nechte se hýčkat ve stylových a moderních lázních Bodia a dopřejte si aromaterapeutickou olejovou masáž.

Možnost: Dobrodružství na čtyřkolkách

Nezapomenutelný zážitek při jízdě na čtyřkolce speciálně navržené pro terénní terén krásnou krajinou provincie Siem Reap. Prohlídka s průvodcem vás zavede do místních vesnic, kde se dozvíte o způsobu života na kambodžském venkově a budete mít možnost setkat se a popovídat si s úžasnými a přátelskými lidmi. Vrcholem prohlídky je západ slunce v rýžových polích.

Možnost: Jízda na koni na Happy Ranch

Vydejte se na Happy Ranch mimo Siem Reap, jediný koňský ranč západního stylu v Kambodži. Tam se seznámíte se svým koněm čistokrevného kambodžského plemene, potomkem mongolských divokých koní. Užijte si krajinu na koni! Během 2hodinové projížďky stezkou se dostanete do míst daleko mimo turistickou oblast, přes rýžová pole a místní vesničky až k málo navštěvovanému chrámu Wat Atvea. Prozkoumejte poklidné ruiny chrámů z éry Angkoru, opravdu autentický zážitek.

Na podvečer máme připravenou jízdu na motocyklech VESPA – trocha dobrodružství nikoho nezabije. Jízda městem je trochu divoká a stáváte se součástí mobilní komunity cyklistů a motocyklistů – to je ta pravá Kambodža! 

Z komfortní zóny Pub Street a po osvěžující jízdě Vespa padla noc a vy se ocitnete uprostřed shonu pouličních prodejců, kteří vás zvou ochutnat zdánlivě nekonečnou škálu neobvyklých jídel a ovoce, které nabízejí velkolepou rozmanitost. chutí a barev. Ne všechno je pro slabé povahy, ale vy samozřejmě nejste…… Noc je ještě mladá a jak dlouhá bude, je jen na vás.


Snídaně - oběd - večeře

Tara Angkok Hotel


Den 6. - Přelet k moři

Po snídani si dopřejte chvilku volna k samostatné návštěvě Starého trhu. Trh u řeky má desítky stánků se suvenýry, které nabízejí poměrně širokou škálu suvenýrů. Na protější straně tržnice se nacházejí předměty, které zajímají především místní obyvatelé, a také desítky malých stánků s občerstvením, které nabízejí různá levná místní jídla, která mohou lákat hygienicky a gastronomicky dobrodružné návštěvníky. Centrální ulička, kde se prodává ovoce, zelenina a maso, je barevná a velmi fotogenická. Stará tržnice je také důležitým orientačním bodem, protože v oblasti je několik restaurací, hotelů, barů a obchodů.

Kolem poledne se přesuneme na letiště a odletíme směrem na jih do pobřežního města Sihanoukville. Po příletu přímý transfer do hotelu u moře

Snídaně

Sok San Beach Resort 4*


Den 7. až den 11. - Pobyt u moře

Snídaně

Sok San Beach Resort 4*


Den 12. - Odjezd do Phnom Phenu

Přejezd od moře do Phon Phenu trvá cca 3,5 hodiny, takže ráno není kam spěchat. Před polednem odjedete od pláže. Po příjezdu do města se ubytujete  a máte volný večer

Snídaně

Anik Boutique Hotel


Den 13. - Phnom Phen a odlet do Evropy

Dopoledne si prohlédneme město a v poklidu se připravíme na odlet do Singapuru a do Evropy

Snídaně


Den 14. - Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading