facebook
11denní kanadské Ski Safari s průvodcem - Britská Kolumbie -

11denní kanadské Ski Safari s průvodcem - Britská Kolumbie

9 nocí od 66 590 Kč
Kanada, Poznávací zájezdy

11denní kanadské Ski Safari s průvodcem - Britská Kolumbie

Kanada je od září 2021 opět otevřena - pro cestu vám stačí potvrzení o ukončeném očkování, test a potvrzení eTA.

Vydejte se s námi do Mekky pro lyžaře, do Kanady (BC). Během naší cesty prožijete několik fantastických dní na sjezdovkách slavné "Powder Highway" - nejlepších sjezdovek Severní Ameriky.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Za doprovodu zkušeného kanadského průvodce začneme na Revelstoke Mountain, kde se mimo jiné nachází jedna ze šesti nejprudších sjezdovek světa. Revelstoke je milovníky lyžování považováno za místo s nejlepším prašanem na světě. Město se v posledních desetiletích stalo mekkou vyznavačů extrémního lyžování, především heliskiingu (lyžování, kdy vás na vrcholcích hor vysadí helikoptéra), cat-skiingu (lyžování s dopravou rolbou), skialpinismu a freeridu.
 • Z Revelstoke se přesuneme do Kicking Horse, které je známé pro své široké a otevřené sjezdovky s nádherným výhledem na kanadské Skalisté hory.
 • Z Kicking Horse zamíříme do Nelsonu, který je domovem proslulého střediska Whitewater Ski Resort a jeho prašanu.
 • Na závěr naší cesty nás čekají sjezdovky v nedalekém Rossland a Red Mountain, které nejsou o nic méně vyhlášené a sněhové podmínky, které tu na nás po celou dobu čekají jsou jedním slovem fantastické
 • DÉLKA ZÁJEZDU: 11 dní z toho 6 lyžování
  ZAČÁTEK A KONEC: vyzvednutí a vrácení ve městě Kelowna (BC).
  PRO KOHO JE ZÁJEZD VHODNÝ: jak pro začátečníky, tak pokročilé a zkušené lyžaře. Každé středisko má mnoho možností, tras a sjezdovek pro lyžaře všech dovedností.
  NÁROČNOST TERÉNU-SJEZDOVEK: 20% expert, 30% zkušený, 30% středně pokročilý, 20% začátečníci.
  MOŽNOST PRONÁJMU VYBAVENÍ / LEKCE: ano, rádi Vám pomůžeme zajistit jak vybavení a skipasy (předem) nebo lekce lyžování (na místě).
  UBYTOVÁNÍ: vybrané hotely, lodže a penziony typu 3*. Preferujeme ubytování s horkými prameny pro relax po náročném dni
  FAKULTATIVNÍ AKTIVITY:
  XC / snowshoeing, dogsledding, heli/ cat skiing, scénické lety atd.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: odlet z Prahy do Kanady.

Po příletu transfer do hotelu a přenocování.

2. den: setkání s průvodcem v hotelu. Odjezd do Revelstoke.

Setkání v Kelowně v hotelu. Po vzájemném seznámení nasedneme do dodávky a vydáme se dvě hodiny na sever do rustikálního horského městečka Revelstoke. Pojedeme po krásné dálnici lemované útesy přes 3 Valley Gap a podél třpytivých jezer. Než vyrazíme do města na večeři, ubytujeme se v hotelu.

3. den: lyžování v Revelstoke a Halcyon Hot Springs.

Než vyrazíme na hory na první ranní velkolepé lyžování, nasytíme se vydatnou snídaní. Zkuste své štěstí na nekonečném množství adrenalinových sjezdovek, nebo se vydejte na vyhlídkový sjezd "The Last Spike" s výhledem na ledovec Begbie. Až už nebudete moci lyžovat ani centimetr, vrátíme se do města na výbornou večeři. Pojeďte s námi na výlet přes trajekt na druhou stranu jezera, kde se pod vířící noční oblohou smočíme v horkých pramenech o teplotě 104 stupňů Celsia.

4. den: Revelstoke.

Dnes si dáme lyžování v Revelstoke, kde si dáme další lyžařský sen. Zvykejte si na terén, protože ho nás čeká opravdu ještě hodně! Pokud chcete výzvu, vydejte se na Mackenzie Peak a zajeďte si na "Mania" nebo "Discipline", abyste zažili prvotřídní strmé lyžování. Na konci dne se vydáme na další zasloužené jídlo, nebo se můžete sami toulat po malebném městečku.

5. den: lyžování v Kicking Horse.

Cestu do Goldenu začneme průsmykem Roger's Pass, který je nechvalně proslulý lavinovými tunely a vysokými vrcholy. Gondolou vyjedeme na vrchol Kicking Horse, abychom si užili neuvěřitelný 360stupňový výhled, a pak se pustíme do padáků a sjezdů. Ačkoli má Kicking Horse spoustu terénů pro začátečníky, je známý množstvím strmých, drsných žlabů, stromových sjezdovek a polštářových bowlů. Sjeďte sjezdovky od shora dolů, abyste potrápili své nohy, nebo se držte na vrcholu na příznačně pojmenované sedačce "Schody do nebe". Odpočiňte si u výhledů na pohoří "Dog Tooth Range" a vynikajících možností stravování.

6. den: lyžování v Kicking Horse.

Vydejte se do Kicking Horse na další den plný prašanu s milionovými výhledy na Skalisté hory. Pokud si troufáte, vydejte se na túru za sedačkou, abyste si na Whitewallu mohli naplno užít epické sjezdovky v prašanu, nebo si dejte sklenku dobrého vína v Eagle's Eye Lodge na vrcholu hory. Eagle's Eye je proslulá nejlepším výhledem z lyžařské chaty, ze kterého vám určitě spadne čelist. Nezapomeňte si dát aprés v místní oblíbené restauraci Whitetooth.

7. den: odjezd přes Valley of a Thousand Peaks, Lussier Hot Springs do Nelsonu.

Trochu se prospíme a odpočineme si, dnes pojedeme na jih přes "Valley of a Thousand Peaks" a zastavíme se na příjemnou koupel v Lussier Hot Springs. Tyto horké prameny jsou zcela přirozeným výronem horké vody ve skalní tůni na břehu řeky Whiteswan. Uvolněte si svaly v horké vodě a kochejte se krásnou okolní roklí a řekou. Pokračujeme přes Cranbrook a jakmile zdoláme členitý průsmyk, sjedeme do Nelsonu, téměř mýtického města v srdci Kootenays. Nelson už léta přitahuje pozornost lidí svým legendárním komunitním duchem a místní ekonomikou. V tomto malém městečku se zhruba deseti tisíci obyvateli se nachází téměř 80 barů a restaurací a také nespočet kaváren, obchodů a dokonce i pražírna kávy Oso Negro, kterou musíte vyzkoušet. Jsme přesvědčeni, že se v Nelsonu, kde se ubytujeme na 3 noci, nudit nebudete.

8. den: lyžování v Ski Whitewater, Ainsworth Hot Springs.

Jídlo a noční život není vše, co Nelson nabízí. Vydejte se do Whitewateru na prvotřídní lyžování na strmých svazích, vypravte se na "Backside", kde si užijete jízdu na prašanu, nebo si vyzkoušejte, jak odolné jsou vaše nohy na "Sproulers". Whitewater má také spoustu přátelsky upravených možností a jídlo v chatách, které je považováno za jedno z nejlepších na světě. Dokonce tak dobré, že vyšly nejprodávanější kuchařky "Whitewater Chefs". Místo obvyklého poutine z mikrovlnky na lyžařském svahu vyzkoušejte Ymir Bowl nebo zdravé saláty, které vás inspirují. Nebojte se, mají tu i inspirativní burgery! Samozřejmě si užijeme tolik potřebnou koupel v Ainsworth Hot Springs, kde se můžete "zatoulat" hluboko do ručně vytesané jeskyně pro tu nejteplejší vodu.

9. den: lyžování v Ski Whitewater.

Vydejte se na drsné zasněžené svahy Whitewateru a prožijte další neuvěřitelný den. Nad lyžařským areálem se tyčí impozantní vrchol Ymir, ze kterého jsou opravdu neuvěřitelné fotografie. Terasa dole je vždy na slunci a obvykle je ideálním místem, kde si můžete dát studené pivo a sledovat bláznivé místní obyvatele, jak sjíždějí nejstrmější muldy na horách. Zkuste restauraci Jackson's Hole nebo Library Lounge, kde si pochutnáte na lahodných místních pokrmech, nebo Mike's Place, kde se můžete vmísit mezi živé místní obyvatele. V tento den máte také možnost chytit letadlo nebo autobus.

10. den: odjezd na letiště a odlet domů.

Vyspěte se a odpočiňte si po životní lyžařské výpravě. Projděte se po Nelsonu a prozkoumejte nesčetné místní obchody a kavárny. Naskočte na  dopravu do Kelowny nebo na kyvadlovou dopravu na letiště Spokane.
Odlet domů.

Fakultativně možnost zastávky např. ve Vancouveru, nebo v San Franciscu, Seattlu a pod.

11. den: přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

- kompletní program s lyžováním v Kanadě včetně ubytování v 3* hotelech
- profesionálního anglicky mluvícího průvodce na místě od 2. dne
- 6 Ski pass
- přepravu v Kanadě během zájezdu
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- letenka z Praha - Kelowna // Spokane (Kelowna) - Praha za příplatek cca 20-25.000 Kč/os. Přesná cena na vyžádání.
- pronájem lyžařského vybavení (na přání zařídíme)
- stravování
- zdravotní pojištění a připojištění
- vstupní povolení eTA do Kanady (zařídíme za poplatek 250 Kč)
- poplatky za testy a pod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading