facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet do Nairobi
Den 2. - Přílet do Nairobi a návštěva záchranné stanice šimpanzů v Ol Pajeta

Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové dobavení, setkání se zástupcem CK Marco Polo a transfer do hotelu blízko letiště na snídani. Po snídani odjezd do oblasti chráněného území Ola Pajeta (225 km – cca 4 hodiny jízdy). Příjezd do hotelu v době oběda. Oběd a odpoledne návštěva záchranné stanice pro šimpanze.

V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.

Večeře v hotelu a nocleh

Fakultativně : Noční safari

Díky soukromému statutu Ol Pejeta Conservancy můžeme nabídnout noční vyjížďky za zvěří, což je aktivita, která není dostupná ve většině národních parků a rezervací v Keni. Noční projížďka nabízí návštěvníkům možnost poznat Ol Pejeta Conservancy "po zavírací době". S pomocí filtrovaného bodového světla lze při těchto projížďkách pozorovat neobvyklá noční zvířata, včetně predátorů, mangust běloocasých, koček karakalů a možná i lišek netopýřích. Lvi, kteří přes den často spí, jsou v noci často aktivní, a občas i nepolapitelní levharti.

Snídaně - oběd - večeře

Sweetwaters Serena Camp 4* plus


Den 3. – Ol Pejeta a jezero Nakuru

Před svítáním budíček a odjezd na ranní safari do parku Ol Pejeta. Hlavním cílem jsou nosorožci, ale protože v parku žije celá tzv. Velká pětka (nosorožec, slon, buvol, lev a levhart), je šance vidět další vzácná zvířata.

Ol Pejeta je ideální vstupní branou do putování po parcích v Keni. Je tu velká koncentrace zvířat na celkem malé ploše (360 km2 – velikost Prahy).

Po safari návrat do hotelu na snídani a odjezd k jezeru Nakuru. Cesta je dlouhá 192 km a trvá okolo 4 hodin. Vede ale krásnou hornatou krajinou, plnou malých vesnic a údolních políček. Rozhodně se nebudete nudit.

Po příjezdu do hotelu u jezera Nakuru se ubytujete a poobědváte. Odpoledne vyrazíte na safari v oblasti jezera Nakuru. Jezero bývalo vyhlášené velkými hejny plameňáků, ale v poslední době zde plameňáci téměř nejsou. V jezeře se totiž zvedla hladina a plameňáci potřebují velmi mělkou vodu. Většina se přesunula na blízké jezero Elementaita, popřípadě do Tanzanie na jezero Natron. Dnes se k jezeru Nakuru jezdí hlavně kvůli nádherné krajině, množství antilop, vodních ptáků a několika rodinám nosorožců.

Večeře a nocleh u jezera Nakuru

Snídaně - oběd - večeře

Lake Nakuru Sopa Lodge 4*


Den 4. – jezero Naivasha

Brzy ráno snídaně a po snídani krátké safari u jezera Nakuru. Po safari odjezd k jezeru Naivasha. Cesta je dlouhá něco málo přes 80 km a trvá necelé dvě hodniny. Po cestě můžeme fakultativně (uhradíte jen vstupné do parku – 47 USD) navštívit jezero Elementaita, kam se přesunula část plameňáků z jezera Nakuru. U jezera se smí vystoupit z vozu a projít po břehu jezera, blízko plameňáků.

K jezeru Naivasha přijedete v době oběda. Ubytujete se, poobědváte a chvilku si odpočinete. Odpoledne se vydáte na jezero. Nasednete na loďku a poplujete podél břehu a budete pozorovat hrochy a další zvířata a celou řadu ptáků.

Fakultativně – doporučujeme: Můžete navštívit Crescent Island a prožít na něm pěší safari. Na ostrově žije několik druhů antilop, pakoně, buvoly a žirafy. Přiblížit se k nim pěšky na dosah je opravdu velký zážitek.

Večeře a nocleh u jezera Naivasha

Snídaně - oběd - večeře

Lake Naivasha Country Club 4*


Den 5. – Přejezd do Masai Mara a safari v Masai Mara

Brzy ráno po snídani vyrazíme do rezervace Masai Mara. Cesta trvá přes 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí rezervace. Mezi Masai Marou a okolním územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.

Naší základnou na následující tři noci bude Basecamp, který leží u řeky Talek, kde můžete pozorovat hrochy poměrně zblízka. Pokud budete mít štěstí možná uvidíte i krokodýla. Do kempu dorazíme na pozdní oběd, ubytujeme se a odpoledne vyrazíme na první pořádné safari v této úchvatné rezervaci. Návrat ze safari před soumrakem, odpočinek a první večeře v kempu.

Snídaně - oběd - večeře


Den 6. – Masai Mara – celodenní safari

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara – oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Jedním z hlavních míst rezervace Masai Mara je řeka Mara, dějiště největší migrace zvířat na světě, která se zde každoročně od léta do podzimu odehrává. Statisíce kusů zvířat, především pakoňů a zeber, se přesouvají mezi Keňou a Tanzánii, aby našla ten nejlepší zdroj potravy a nasytila tak na jaře narozená mláďata.

V odpoledních hodinách se budeme vracet zpět do našeho kempu, následuje odpočinek a večeře.

Snídaně - oběd - večeře

Basecamp Masai Mara 4*


7. den - Ranní a odpolední safari v Masai Mara

Dnes vyrazíme opravdu časně ráno, ještě před snídaní na brzké safari. V tuto dobu lze pozorovat predátory, kteří v chladnějším ranním počasí loví nebo si pochutnávají na tom, co ulovili během noci. Dopoledne cca 9:00 - 9:30 se vrátíme zpět do kempu na snídani. Poté máte volno až do oběda. Odpoledne se opět vydáme na safari. Návrat do kempu v podvečerních hodinách, následuje večeře.

Snídaně - oběd - večeře

Basecamp Masai Mara 4*


8. den - Ranní safari - přejezd do Nairobi a ubytování v Nairobi - pozdě večer transfer na letiště

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu zpět do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět rezervací a krajinou v jejím okolí, stále tedy můžete vidět divoká zvířata.

Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

Snídaně

Four Points by Sheraton 4plus*


9. den - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Safari v Keni_Masai Mara Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

85 900 Kč 6

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).

Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.Detail Termíny a ceny +
loading