facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do Nairobi

V odpoledních hodinách odletíte z Prahy do Nairobi. Většinou používáme leteckou společnost Qatar Aiirways.
Den 2. - Přílet do Nairobi a odpolední safari v Masai Mara

Brzy ráno přiletíte do Nairobi. Celní a pasové prohlídka, vyzvednutí zavazadel. Před letištěm se setkáte s vašim místním anglicky mluvícím řidičem/průvodcem. K dispozici máte moderní terénní vůz, vybavený kliematizací, wifi, barelem s pitnou vodou, otevírací střechou pro pozorování zvířat a pohodlnými sedačkami.

Na cestu dostenete snídaňový box a vydáte se vstříct africkému dobrodružství. Masai Mara je vzdálená 275 km - něco málo přes 6 hodin jízdy.

Během cesty budete projíždět typickým keňským venkovem a malými městečky. Poslední hodinu jízdy už budete projíždět divokou přírodou a budete potkávat zvěřata.

V brzkém odpoledni přijedete do Adventura Campu - vašeho základního tábora na safari. Naobědváte se, ubytujete se a po krátkém odpočinku vyrazíte na první odpolední safari.

Masai Mara je jednou z perel keňského safari. Díky tomu, že výjezdů na safari budete mít celkem šest, nemusíte nikam chvátat a prozkoumávat rezervaci postupně.

Ubytování: Adventure Base Camp

Snídaně - oběd - večeře


Den 3. - Ranní a odpolední safari v Masai MaraMasai Mara

Za svítání budíček, čeká vás ranní safari. V rychlosti si dáte kávu nebo čaj a vyrazíte do ranní savany. Doba rozbřesku a brzkého rána je výborná pro pozorování predátorů. Je ještě ranní chladno a zvěř je aktivní.  Vycházející slunce dává přírodě svěží barvu, tak si na své přijdou i fotografové.

Na snídani se vrátíte do kempu a po snídani budete mít volno v kempu. Kemp leží přímo na břehu řeky Talek a nemá okolo sebe žádné bariery. I v době volna můžete pozorovat divokou přírodu, včetně hrochů v řece.

V poledne oběd a po obědě ještě pár hodin volna. Kolem čtvrté odpoledne vyjedete na odpolední safari. Tentokrát se pokusíte o setkání s leopardem. Pozdní odpoledne a soumrak je jejich čas. Do kempu se vrátíte po setmění.Bude vás čekat večeře a oheň pod hlubokým africkým nebem.

Ubytování: Adventure Base Camp

Snídaně - oběd - večeře


Den 4. - Celodenní safari v Masai Mara

Dnešní den začne brzkou snídaní. Po snídani vás čeká celodenní safari. Cílem bude srdce tzv. Velké migrace, řeka Mara. Jízda k řece Mara trvá cca 1 hodinu, ale celá cesta vede národním parkem a je vlastně safari jízdou. Často se prodlouží, protože máte šanci pozorovat spoustu divoké zvěře. Oblast je vyhlášená nádhernými antilopami Topi, stády zeber a množstvím žiraf.

Jak se budete blížit k řece Mara, bude stále častěji narážet na stáda pakoňů, kteří už řeku překročili a spásají pláně v okolí řeky. V pohybu je obrovská masa zvířat a je neuvěřitelné, že mají zachovaný prostor k životu a odolávají tlaku moderní doby. I díky návštěvníkům, jako jste vy, protože významná část peněz z vaší cesty jde na provoz parků.

Oběd máte formou balíčku. Průvodce najde vhodné místo k polednímu odpočinku. 

Po obědě budete pokračovat v pozorování zvěře v okolí řek Mara a Talek. Velká stáda přitahují řadu predátorů, ale i supů a dalších dravých ptáků. Všichni si užívají období hojnosti.

Do kempu se vrátíte v podvečer. Váš poslední nocleh v divoké přírodě. Není třeba jít brzy spát, i když vás čeká budíček za svítání.

Ubytování: Adventure Base Camp


Snídaně - oběd - večeře


Den 5. - Ranní safari v Masai Mara a odjezd do Nairobi

Budíček za rozbřesku. Poslední ranní safari - loučení s divokou  Afrikou. Často se stává, že při posledním safari se vidí věci, které už nikdo nečeká. Za poslední dny jste se o přírodě v Masai Mara dozvěděli spoustu detailů a určitě pozorujete dění kolem vás úplně jinak, než první den. Vaše oči umí vidět mnohem lépe a divokou přírodu už máte navždy pod kůží.

Vrátíte se na snídani a po snídani si chvíli odpočinete. Je třeba se sbalit a připravit na cestu domů. Na cestu dostanete obědový balíček a vyrazíte směr Nairobi. Po dlouhé cestě se ubytujete v hotelu nedaleko letiště. Máte ho sice jen na pár hodin, ale velmi oceníte, že si před dlouhou cestou letadlem můžete oddechnout, vysprchovat se, převléci se a nabrat trochu energie.

Večer transfer z hotelu na letiště, odbavní a odlet směr Praha.

Ubytování : Ole Sereni Hotel nebo podobné

Snídaně - oběd


Den 6. - Odlet z Nairobi do Prahy a přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce

97 500 Kč 8

Prázdniny v Africe! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně. Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (duben-květen) může ale většina cest být nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.
Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost krajiny
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Pobyt u moře

* Diani Sea Resort 4* je klidný středně velký hotel, neočekávejte však okázalý luxus. Hotel je určený spíše pro méně náročné klienty, které potěší krásná pláž, dobré jídlo a vstřícný personál.
* V případě zájmu jsme schopni nabídnout i jiný hotel, který uspokojí i náročnější klienty. Nabídka jiného hotelu je na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading