facebook
Po stopách Mekongu -

Po stopách Mekongu

11 nocí od 99 500 Kč
Laos, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Poznejte s námi život místních obyvatel podél řeky Mekong, navštívíte hlavní turistická centra, ale i méně známá místa, uvidíte nádherné krajiny s rýžovými poli, ovocem i zeleninou, které u nás ani neznáme. A to vše s česky mluvícím průvodcem.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • navštívíte starobylé hlavní město Luang Prabang
  • poznáte úžasné památky Angkoru
  • nasajete atmosféru Budhistických zemí
  • poznáte a srovnáte tradiční i moderní život v obou zemích
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Přílet do Laosu

3. a 4. den: Prohlídka města a okolí Luang Prabangu

5. den: Návštěva hlavního města Vientiane

6. a 7. den: Návštěva jihu Laosu - oblasti Champasak

8. den: Přesun do Kambodže

9. a 10. den: Prohlídka pamětihodostí starobylého Angkoru a jeho okolí

11. den: Návštěva jezera Tonle Sap a přesun do Phnom Penhu

12. den: Prohlídka pamětihodností Phnom Penhu

13. den: Odlet z Phnom Penhu

14. den: Návrat do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku v ekonomické třídě Praha - Dubaj - Bangkok – Luang Prabang a zpět Phnom Penh – Bangkok - Dubaj - Praha včetně letištních tax a palivových příplatků v optimální knihovací třídě
Letenky v ekonomické třídě na regionální přelety včetně letištních tax a palivových příplatků v optimální knihovací třídě
Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
Stravování dle programu
Všechny uvedené výlety včetně dopravy
Všechny transfery
Vstupy do památek a parků
Doprovod česky mluvícího průvodce
Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Víza do Laosu a Kambodži (můžeme vyřídit za příplatek)
Volitelné připojištění do zahraníčí
Spropitné a osobní výdaje

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Dubaje a Bangkoku a dále do Laosu.2. den: LUANG PRABANG

Přílet do Luang Prabangu. Po příletu a vyřízení nezbytných formalit na letišti se přepravíte na hotel.3. den: LUANG PRABANG

Po snídani se vydáte po silnici na 45 minut dlouhou cestu okolní krajinou a příjemnými vesničkami k vodopádům Kuang Si. Po mírné asi desetiminutové chůzi dorazíte na oblíbené místo s výhledem na přírodní kaskádové tyrkysové bazény vodopádů. Zde budete mít možnost se mezi vodopády i vykoupat. Před odjezdem zpět navštívíte svatyni medvěda, která je vedle vodopádů. V současné době zde ve svatyni žije 23 asijských černých medvědů, kteří byli zachráněni před pytláky. Krátce se též zastavíte v místním parku s motýly, kde si prohlédnete úžasné zahrady plné motýlů. Poté se vydáte zpět do Luang Prabangu.
Snídaně


4. den: LUANG PRABANG


Po snídani na hotelu zahájíte celodenní prohlídku města u bývalého královského paláce, nyní Národního muzea, kde budete zkoumat historii Laosu a pak se přesunete k Wat Mai, chrámu proslulému svými zlatými reliéfy. Poté navštívíte Wat Xieng Thong, nejuctívanější chrám v Luang Prabang. Nachází se na konci poloostrova, v blízkosti Mekongu. Tento chrám byl postaven v roce 1560 králem Setthathirat a je vyzdoben krásnými mozaikami.
Po obědě navštívíte Wat Visoun, nejposvátnější chrám ve městě, který byl zcela přestavěn v roce 1887 poté, co byl zničen po invazi černých praporů ze severu. Na nádvoří Wat Visoun stojí Melounová stúpa ve tvaru ovoce, z něhož má své jméno. Dále budeme pokračovat k Wat Aham, který byl postaven v roce 1500 a Wat That.
V podvečer vystoupáte 328 schodů na horu Phousi kde si vychutnáte západ slunce nad městem a okolní krajinou. Svůj výletní den zakončíte zastávkou na trhu místních horských kmenů.
Snídaně


5. den: LUANG PRABANG - VIENTIANE

Tento den si trochu přivstanete (již v 5:30) abyste si mohli prohlédnout jednu z hlavních atrakcí m a to obdarovávání mnichů za úsvitu. Po tomto úžasném zážitku se vrátíte na hotel posnídat. Později přejedete na letiště k místnímu letu do hlavního města Vientiane.
Po ubytování se v hotelu začne vaše prohlídka města v Wat Sisaket, jediném chrámu ponechaném beze změny po siamské invazi v roce 1828. Je to jeden z nejkrásnějších chrámů v hlavním městě, a jeho svěží teakem pokryté chodby jsou plné tisíci miniaturních soch Buddhů. Dále se přesunete k nedalekému Phra Keo Wat, který se používá jako náboženské muzeum a zobrazuje sbírku laoských a khmerských uměleckých děl. Nedaleko se nachází Prezidentský palác. I když není možné ho navštívit uvnitř, je to dobrý příklad městské koloniální minulosti, jelikož tato budova dříve sloužila jako palác francouzského guvernéra. Pak budete pokračovat do That Luang, což je nejposvátnější místo v Laosu. Postavené králem Setthethiratem v 16. století, chrám se leskne podle toho, jak slunce svítí na jeho do nebe se tyčící zlatou věž. Dále zavítáme k památníku Patuxay , Laoské verzi Vítězného oblouku, kde můžete vystoupat po schodech na střechu a vychutnat si panoramatický výhled na město.
Snídaně


6. den: VIENTIANE - PAKSE - CHAMPASAK

Po snídani vás čeká transfer na letiště a vnitrostátní přelet do Pakse na jihu Laosu. Poté vyrazíte do Bolaven Plateau, hornaté oblasti, která je domovem desítek horských kmenů, vodopádů a čajových a kávových plantáží. První zastávky jsou u vodopádů Tad Fane a Tad Yuang. Tyto působivé vodopády se nachází na okraji chráněné oblasti Dong Hua Sao. Dále navštívíte Paksong, malé hlavní město kávy, a Sinouk Coffee Resort, kde se od místních odborníků dozvíte o způsobech pěstování a zpracovávání kávy. V odpoledních hodinách si prohlédnete město Pakse s několika pozůstatky francouzského období.
Snídaně


7. den: CHAMPASAK - 4000 ostrovů

Ráno po snídani vyrazíte na celodenní výlet po oblasti Sipandon (4000 ostrovů), kde se řeka Mekong roztahuje do šířky 14 km a vytváří tisíce malých ostrovů. Nejprve pojedete autem do vesnice Ban Nakasan a odtud odplujete na poklidný ostrov Done Khone, kde je několik plantáží a malých vesniček. Na západě ostrova v těsné blízkosti kambodžské hranice navštívíte vodopády Lippi. Místní lidé věří, že tyto vodopády jsou pastí na zlé duchy. Ostrovy hrály důležitou roli v době francouzského kolonialismu, jelikož spojovaly Laos s Kambodžou a Jižním Vietnamem. Další pokračování výletu bude na lodi, ze které budete moci pozorovat velmi vzácné sladkovodní delfíny, pokud budete mít štěstí. Nejúžasnější na plavbě je ale stejně možnost pozorování poklidného života místních obyvatel v tomto zapomenutém kraji. Před západem slunce se poté vrátíte zpět do Champasaku.
Snídaně


8. den: PAKSE - SIEM REAP

Po snídani vás čeká transfer na letiště a přelet do kambodžského Siam Repu. Po vyřízení nezbytných formalit přejedete na hotel a ubytujete se. Odpoledne si můžete odpočinout nebo idividuálě vyrazit poznávat toto turistické město.
Snídaně


9. den: SIEM REAP

Hned ráno po snídani si začnete užívat nádherný Angkor Wat postavený po vzoru chrámové hory Meru, domova bohů. Uvnitř chrámu jsou stěny pokryty kamennými sochami a reliéfy znázorňující hinduistickou mytologii a války. Angkor Wat je také dobře známý pro více než 2000 tanečníků Apsara, které zdobí chrám. Jeho výstavba trvala kolem třiceti let intenzivní práce. Dnes je Angkor Wat symbolem duší khmerských lidí a je zobrazen i na státní vlajce Kambodže.
Odpoledne navštívíte poslední hlavní město Velké Khmerské říše, Angkor Thom. Toto město je obklopeno 8 metrů vysokou zdí ve tvaru dokonalého čtverce. V přesném středu města se nachází impozantní chrám Bayon. Toto vznešené mistrovské dílo ze 12. století je velmi dobře známé pro svých 54 věží, které reprezentují 54 provincií Velké Khmerské říše.
Snídaně


10. den: SIEM REAP


Po snídani vyrazíte na venkov prohlédnout si "klenot" v oblasti Angkoru, hezký chrám Banteay Srei. Takzvaná "ženská citadela" zůstává nejzachovalejším chrám v Kambodži. Jsou zde zobrazeny některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění. Banteay Srei je unikátní v tom, že je vyroben z růžového pískovce, který není k vidění jinde v Angkoru.
Na zpáteční cestě budete mít možnost zastavit se v místní komunitě podél cesty a váš místní průvodce vám pomůže komunikovat s místními lidmi a tak se jistě dozvíte mnoho zajímavého o jejich způsobu života. Budete mít třeba příležitost se dozvědět, jak se vyrábí rýžový papír a ochutnat palmové víno a palmový cukr, které jsou populární místní sezónní produkcí.
Odpoledne vyrazíte na projížďku tuktukem po chrámech takzvaného Malého okruhu. Nejznámější je asi "Tomb Raider chrám", jeden z nejmalebnějších a památných chrámů Angkoru a Ta Prohm, který je unikátní v tom, že byl ponechán do značné míry tak, jak bylo nalezen, prorostlý džunglí stromů a vinné révy a částečně se rozpadající k zemi.
Snídaně


11. den: TONLE SAP - PHNOM PENH

Ráno po snídani vás čeká zajímavý výlet lodí po jezeře Tonle Sap, kde budete mít příležitost dozvědět se zajímavosti o životě na jezeře. Jezero Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii a je oficiálně uznané za biosférickou rezervaci UNESCO o rozloze zhruba 250.000 hektarů v období sucha. Z paluby místní lodi též uvidíte Kompong Phluck, vesnici s domy na kůlech a život na vodě.
Odpoledne pojedete na letiště a přeletíte do hlavního města Phnom Penhu. Poté přejedete do hotelu a ubytujete se
Snídaně


12. den: PHNOM PENH

Ráno po snídani navštívíte starou francouzskou čtvrť, Královský palác, kde úřaduje jediný česky mluvící král na světě. Následovat bude návštěva Stříbrné pagody a Národního muzea v tradičním khmerském stylu. Poté navštívíte Centrální trh, budovu ve stylu Art Deco, který je nejen významným orientačním bodem města, ale i největším trhem v zemi.
Odpoledne, pokud vám zbude trochu času, můžete navštívit nějaké zajímavé místo, které Vám doporučí váš průvodce. Večer vás čeká prohlídka města z paluby vyhlídkové lodi po řekách Mekong a Tonlé Sap.
Snídaně


13. den: ODLET Z PHNOM PENHU

Po snídani a před večerním transferem na letiště a odletem do Evropy budete mít dost času si ještě trochu odpočinout nebo vyrazit na nákupy či prohlédnout si individuálně nějakou pamětihodnost. Večer odletíte zpět do Evropy.
Snídaně


14. den: NÁVRAT

Přílet do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700