facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie


1. den: odlet z Prahy

2. den: Vítejte v Kuala Lumpur


Po příletu do Kuala Lumpur transfer do hotelu, ubytování. Kolem 18,30 h pojedeme na výlet do čínské čtvrti, užijeme si procházku místními rušnými trhy, navštívíme chrám Sri Maha Marimman. Vůně jasmínu a zpěvy hinduistických kněží dodají místu mystickou atmosféru. Večeře se podává v místní restauraci a ochutnáte tradiční malajské speciality. Po večeři návrat do hotelu.

Přenocování v Kuala Lumpur – Hotel Dorsett Kuala Lumpur – deluxe pokoje 4*
Večeře

3. den: Kuala Lumpur – prohlídka města


Po snídani začneme prohlídkou města, uvidíme nejzajímavější místa, a to 88 poschoďové mrakodrapy Petronas Twin Towers, Královský palác, chrám Tien Hao, národní mešita, budova Sultan Abdul Samad a kriketový klub. Kolem poledne se vrátíme do hotelu a budeme opět pokračovat kolem 16,30 h a to výletem do oblasti Selangkor, asi 1,5 h cesty z Kuala Lumpur. Rybolov a farmaření je hlavní náplní místních obyvatel, seznámíme se s venkovským životem, v čínské rybářské vesnici si dáme večeři a vrcholem večera bude pozorování světlušek, tisíce světlušek v mangrovových stromech lemující břeh řeky. V pozdních večerních hodinách se vrátíme do hotelu.

Přenocování v Kuala Lumpur – Hotel Dorsett Kuala Lumpur – deluxe pokoje 4*
Snídaně
Večeře
4. den: Kuala Lumpur – Malacca s projížďkou po řece


Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku do města Malacca (09,00-17,00 h), toto historické přístavní město zažilo největší slávu v 15. Století, kdy bylo hlavním přístavem celé jihovýchodní Asie. Navštívíme nejstarší čínský chrám v Malajsii – chrám cheng Hoon Teng, náměstí s radnicí (Stadthuys), kostel Svatého Pavla se sochou svatého Františka Xaverského, dáme si oběd v místní restauraci a podíváme se na město z řeky, půjdeme na projížďku lodí.
Poté návrat zpět do Kuala Lumpur.

Přenocování v Kuala Lumpur – Hotel Dorsett Kuala Lumpur – deluxe pokoje 4*
Snídaně
Oběd
5. den: Kuala Lumpur – jeskyně Batu – Cameron Highlands


Po snídani se loučíme s Kuala Lumpur a jedeme do jeskyně Batu, po 272 schodech se dostaneme k chrámové jeskyni, často se sem vypravují hinduističtí poutníci. Budeme v nadmořské výšce 1542 m. Pokračujeme na sever do Cameron Highlands, uvidíme krásné vodopády Lata Iskandar, po příjezdu se ubytujeme a po zbytek dne máme volno.

Přenocování v Cameron Highlands – Hotel Strawberry Park – studio 4*
Snídaně
6. den: Cameron Highlands – Penang


Po snídani se pojedeme podívat na čajové plantáže a do zeleninové farmy. Cestou na Penang se podíváme na chrám Sam Poh Tog v Ipohu, mešinu Ubudiah a palác Iskandariah v Kuala Kangsar. Na ostrov Penang se přesuneme po nejdelším mostě v jihovýchodní Asii. Ubytování v odpoledních hodinách.

Přenocování na Penangu – Hotel Holiday Inn Penang – beach wing sea view pokoj 4*
Snídaně
7. den: Penang - Georgetown


Snídaně, dopoledne prohlídka města Georgetown, které je zapsané v UNESCO. Prohlédneme si nejzajímavější památky, jako chrám Wat Chayamangkalaram, chrám Dhammikarama, kostel svatého Jiří z roku 1818, chrám Kuan Jing, který je zasvěcen bohyni milosti, chrám Sri Mariamman z roku 1883, který je nejstarším hinduistickým chrámem na Penangu, nejstarší mešitu ve státě Masjid Kapitan Keling. Také navštívíme dům rodiny Khoo – Khoo Kongsi, pevnost Cornwallis. Oběd v místní restauraci. Po obědě pokračujeme do chrámu Kek Lok Si, kterému dominuje sedmipatrová budova Milionu Buddhů a dále z nadmořské výšky 833 m budeme mít krásný panoramatický výhled na Penang (původně zde byla koloniální horská osada). Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

Přenocování na Penangu – Hotel Holiday Inn Penang – beach wing sea view pokoj 4*
Snídaně, oběd
8. den: Penang – Langkawi


Po snídani pojedeme do přístavu a lodí (08,30 -11,30 h) přejedeme na ostrov Langkawi. Po příjezdu na Langkawi, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne volno.

Přenocování na Langkawi – Hotel Dash Langkawi – superior pokoj 4*
Snídaně
9. den: Langkawi – pobyt u moře


Možnost fakultativního výletu: celodenní výlet po ostrově s obědem (09,00-17,00 h)
Lanovkou se vyvezeme na úpatí hory a projdeme se po „sky bridge“, výhled na vodopády a tropický les, který je součástí geoparku UNESCO. V nadmořské výšce 708 m budeme mít nádherný výhled. Dále navštívíme krokodýlí farmu, tropickou farmu s ovocem, oběd si dáme v místní restauraci, poté se ještě podíváme na náměstí. V odpoledních hodinách návrat do hotelu.

Přenocování na Langkawi – Hotel Dash Langkawi – superior pokoj 4*
Snídaně, oběd (v případě výletu)
10. den: Langkawi – pobyt u moře


Možnost fakultativního výletu: pozorování orlů a mangrovové bažiny s obědem (09,00-14,00 h)
Nalodíme se na rychloloď a pojedeme podél mangrovových bažin, budeme mít možnost pozorovat orly, hojný život mnoha dalších druhů ptáků můžeme sledovat při lovu ryb, vápencové jeskyně a zátoky podél řeky se stále daří držet neobydlené, díky tomu je zde tak hojný život ptáků. Po obědě se vrátíme zpět do hotelu.

Přenocování na Langkawi – Hotel Dash Langkawi – superior pokoj 4*
Snídaně, oběd (v případě výletu)

11. den: Langkawi – pobyt u moře


Volný den u moře.

Přenocování na Langkawi – Hotel Dash Langkawi – superior pokoj 4*
Snídaně, oběd (v případě výletu)12. den: odlet z Langkawi


Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet.

13. den: přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700