facebook
Krásy Yucatánu a Chiapasu - prodloužený okruh s průvodcem -

Krásy Yucatánu a Chiapasu - prodloužený okruh s průvodcem

10 nocí od 70 550 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Krásy Yucatánu a Chiapasu - prodloužený okruh s průvodcem

Poznávací zájezd do Mexika "Krásy Yucatanu s prodlouženým pobytem u moře", nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.
V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.
Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

Vyberte si z kombinací poznávacího okruhu a pobytu u moře s několika hotelů s All Inclusive
1) Poznávací okruh + Sunscape Akumal Riviera Maya 4*
2) Poznávací okruh + Dreams Aventuras Riviera Maya 4*
3) Poznávací okruh + Dreams Tulum Resort & Spa 4*
4) Poznávací okruh + Secrets Akumal Riviera Maya (Adults Only) 4*

* Na přání vám nabídneme i jednoduché hotely se snídaní.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka s českým průvodcem
  • Téměř neznámé památky - Bacalar, Chetumal, Becán a a Lacanha
  • Památky UNESCO - mayské město Palenque i Chichen Itza se svou slavnou pyramidou
  • Uxmal s nádherným areálem plným starých mayských památek
  • Posvátná jezírka cenoty
  • Město Merida se svou neopakovatelnou atmosférou
  • Prodloužený pobyt u u moře s all inclusive

1. den - Odlet z Prahy / Vídně do Mexika
Odletové místo dle vaší volby.
Přílet do Cancunu, transfer do hotelu v centru Playa del Carmen a přenocování.

2. den: Playa del Carmen

Den určený k aklimatizaci, odpočinku s možností koupání v moři nebo fakultativně výlet na pyranidy do Tulumu, Cobá, dále koupání v krásném cenotu a mayská komunita v džungli, bufet. oběd s yucateckými specialitami a nápoje v ceně výletu.

3. den: Bacalar / Chicanná

Po snídani se vypravíte s průvodcem z Playa del Carmen na vaše potování po Yucatanu. čeká vás zastávka u jezera Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi barev“ - koupání, možnost oběda a v podvečer příjezd do Chicanná, ubytování v ecoresortu...v džungli.

4. den: Chicanná / Becán nebo Balamků / Palenque

Po snídani návštěva Becánu, zde budete obdivovat majestátné chrámy tohoto kdysi mocného království nebo nedalekého Balamků, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, transfer do Palenque a návštěva vodopádů Misolha, kde natáčel Arnold Schwarzenegger svůj kultovní film „Predátor“ a noc v hotelu.

5. den: Palenque / Lacanha

Brzy ráno se vydáme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabanas (jednoduché bydlení) Lacanha je součást „La Reserva de la Biosféra Maya“ která je největším zachovalým deštným pralesem severně od Amazonie s rozlohou 2,1 mil ha.

6. den: Lacanha / Palenque / Campeche

Brzy ráno transfer z Lacanha do Palenque, které je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo (je na seznamu kulturního dědictví UNESCO). Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác, následuje transfer do Campeche, po cestě zastávka na oběd, kde dělají skvělé steaky. Příjezd do Campeche večer a ubytování v centru Campeche (centrum města je na seznamu kulturního dědictví UNESCO), které bylo několikrát dobito piráty, hotel se snídaní, v podvečer krátká prohlídka historického centra.

7. den: Campeche / Uxmal / Merida

Snídaně v hotelu a přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Po prohlídce možnost návštěva čokofarmy s ukázkou pěstování a zpracování čokolády spojená s ochutnávkou nápoje, který pili staří Mayové (bez mléka a cukru ale s chilli a medem) video Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 16.století, uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F. Monteja nebo Guvernérský palác… zažijete autentickou atmosféru.

8. den: Merida / Chichén Itzá / pobyt u moře

Ráno transfer do vnitrozemí Yucatanu a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě. Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje. Následuje přesun do rezortu u moře. 

11. den: Návrat domů - odlet do Evropy

dopravíme zpět na letiště odkud odletíte zpět domů.
 

12. den: Přílet

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha/Vídeň - Cancun a zpět v ekonomické třídě v hodnotě 14000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek 2800 Kč)
* Veškerá doprava a transfery
* Ubytování: 7 nocí ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře na 3 noci (možnost prodloužení) ve vybraném 4* rezortu
* Vstupné do všech archeologických nalezišť + lokální indiánský průvodce – možná varianta bez vstupného
* Plná penze u v rezervaci Lacanha, vstupné do cenotu, bufetový oběd, vstupné do choco farmy a do tequilerie
* Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu 2.-5. den (min. 8 osob, za příplatek od 2 os.)
* Pitnou balenou vodu v autokaru (k dispozici lednička)
* Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
* Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* Osobní výdaje
* Vstupy do památek dle programu (cca 75 USD)
* Spropitné řidiči cca 5 USD na osobu a den (není povinné)
* Připojištění
* Lokální pobytové taxy, pokud se uplatňují

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Po stopách Aztéků a Mayů s českým průvodcem

86 150 Kč 10

12 denní poznávací zájezd s českým průvodcem s pobytem u Karibiku: Mexico City, Chiapas a Yucatán.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

Detail Termíny a ceny +
loading